Skocz do zawartości

Recommended Posts

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: Upgrade w tym miesiącu, kwota to około 800 zł
 

 

-Zastosowanie: Gry w jakie gram to GTA V, CS-GO. Czasami też streamuje

-Model i moc zasilacza: POWER LC600H - 12

-Reszta specyfikacji komputera 

 

Procesor - AMD FX-8320

Płyta główna - MSI 970A-G43

Pamięć RAM - 4 gb (tylko tyle wiem)

Obudowa jest duża więc o to nie trzeba się bać

 

-Rozdzielczość monitora w której grasz! 1600x900

 

 

Interesuje mnie ta oto karta: https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-4gt-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-975436/

 

I nie wiem czy będzie pasowała do tego zestawu. Proszę o pomoc z góry dzięki :D

Link to post
Share on other sites

 

 

czy będzie pasowała do tego zestawu

 

Będzie, choć akurat ten model w tych pieniądzach, to taki sobie zakup.

 

 

 

4 gb

 

Trzeba nad tym popracować.

 

 

 

Zastosowanie:

 

Generalnie będziesz zadowolony z 1050ti, badziewie to - prawda, ale daje radę.

Link to post
Share on other sites
może jakąś inną wersję 1050

 

Z czystym sumieniem mogę Ci polecić to, co mam w sygnaturce. Badziewie jak każdy 1050, ale za to chłodny, cichy i bezproblemowy.

Ja go kupiłem zupełnym przypadkiem, po prostu wszedłem do sklepu z potrzebą kupna jakiegoś gpu (bo miałem awarię poprzedniego, a na gwarancje mi się czekać nie chciało) i akurat to było poniżej 1000zł (bo dałem sobie taki limit). Miało być na chwilę, ale za kulturę pracy zostanie dłużej, a z gwarancji moja gtx780 przyszła sprawna (wymieniona) i już poszła dalej ku uciesze nowego właściciela :D

 

radziłbym zmienić zasilacz

 

Nic nie musisz zmieniać, zasilacz masz OK. (nie jest to jakiś super wypas, ale planowane obciążenie z nowym gpu zniesie na luzie i bez wysiłku).

Edytowane przez jureba
Link to post
Share on other sites

Z czystym sumieniem mogę Ci polecić to, co mam w sygnaturce. Badziewie jak każdy 1050, ale za to chłodny, cichy i bezproblemowy.

Ja go kupiłem zupełnym przypadkiem, po prostu wszedłem do sklepu z potrzebą kupna jakiegoś gpu (bo miałem awarię poprzedniego, a na gwarancje mi się czekać nie chciało) i akurat to było poniżej 1000zł (bo dałem sobie taki limit). Miało być na chwilę, ale za kulturę pracy zostanie dłużej, a z gwarancji moja gtx780 przyszła sprawna (wymieniona) i już poszła dalej ku uciesze nowego właściciela :D

 

 

Nic nie musisz zmieniać, zasilacz masz OK. (nie jest to jakiś super wypas, ale planowane obciążenie z nowym gpu zniesie na luzie i bez wysiłku).

A jak by tak podciągnąć budżet do 1000 zł to jaką kartę byś mi polecał ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Nic nie musisz zmieniać, zasilacz masz OK.

 

To typowy budżetowy zasilacz który ma mało wspólnego z stabilnością i jakością podzespołów.

Absolutnie nie łączyłbym go z czymkolwiek innym co jest droższe niż ten zasilacz.

Dzisiaj działa a jutro boom.


Tutaj akurat LC power jako pierwszy robi tssss booommm!!

Link to post
Share on other sites

 

 

tssss booommm

 

Tak się składa, że to może zrobić nawet porządny zasilacz.

 

Napisałem z doświadczenia, akurat w ostatnich latach przewinęło się u mnie tysiące różnego sprzętu i akurat ten model zasilacza był w pewnych zestawach dość często występujący (nazwijmy to tak). Przyznam, że zestaw złożony z fx i gtx1050ti nie jest w stanie nawet dobrze podnieść mu temperatury, a co dopiero obciążyć tak, aby chłopak nie wytrzymał. .. ale nie wnikam dalej.

 

 

 

 

jak by tak podciągnąć budżet do 1000 zł to

 

to już zupełnie historia na inny temat. ;)

Link to post
Share on other sites

To jest ten? http://lc-power.pl/lc600h-12-v2-31

Jeśli tak, to co za mądra głowa poleciła ci zasilacz z serii Office do AMD FX-8320?

 

Na jakiej karcie do tej pory działałeś?

Na Radeonie HD 7770

Tak się składa, że to może zrobić nawet porządny zasilacz.

 

Napisałem z doświadczenia, akurat w ostatnich latach przewinęło się u mnie tysiące różnego sprzętu i akurat ten model zasilacza był w pewnych zestawach dość często występujący (nazwijmy to tak). Przyznam, że zestaw złożony z fx i gtx1050ti nie jest w stanie nawet dobrze podnieść mu temperatury, a co dopiero obciążyć tak, aby chłopak nie wytrzymał. .. ale nie wnikam dalej.

 

 

 

to już zupełnie historia na inny temat. ;)

A ta karta by pasowała do tego zestawu ?https://www.x-kom.pl/p/331860-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx-1050-ti-gaming-x-4gb-gddr5.html

 

 

I czy dużo się różni od 4GT OC ?

Link to post
Share on other sites

Przez ostatni okres testowałem kilka kart do grania z najtańszego segmentu i pod względem wydajności w moim rankingu wypada to tak:

 

gtx 1050 < gtx760 2GB/4GB < gtx 1050ti/gtx960 4GB

 

Wyniki oparłem na benchmarkach i grze wiedźmin 3.

 

Wracając do tematu- testując oc gtx 1050ti dużą przeszkodą był limit power karty i zrzucała taktowania, także ja wybrałbym albo kartę z dodatkowym złączem zasilania i większym power limitem albo najtańszą z możliwych bo oc będzie kuleć na nich wszystkich jednakowo. Nawet bez OC w mojej karcie dość często pojawiał się napis power limit (zotac gtx 1050ti).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

się przepłacać za 1050 ti, bierz najtańsza

 

W sumie prawda, ale nawet w tym przypadku warto wyniuchać wersję tanią, ale z zewnętrznym zasilaniem i w miarę dobrym chłodzeniem.

 

 

 

testując oc gtx 1050ti dużą przeszkodą był limit power karty i zrzucała taktowania

 

Nie ma praktycznie tego na strixie. Dlatego właśnie poleciłem. Do tego jest możliwość zmiany napięcia (niewielka i tylko z niektórymi aplikacjami), co powoduje, że bez kłopotu stabilnie pracuje sobie z zegarami na poziomie 2100 MHz w boost i nie zrzuca.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...