Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam jak dla mnie spory dylemat. Mam teraz A8 6600k i chciałbym sie przesiąść na cos lepszego, co wiąże się ze zmianą płyty głównej.

 

Chciałbym przesiąść się na cos lepszego w zakresie cenowym 1200-1300zł, które chciałabym wydać na samą płytę i procesor.

 

Karta graficzna, którą bym tam widział to MSI 1050Ti Gaming 4GB. Kupiłbym ją wtedy gdy rynek wroci do normalności.

 

Poki co wrzucilbym do nowego moja starą kartę - HD7790.

 

Sporo osób polecalo mi G4560, ale cos mi podpowiada, ze dlugo na nim nie pociągne ☺️

 

Na tym PC chciałbym spróbować np. BF1 czy jakis nowszych gierek, no i Photoshop.

 

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez tabciogarajr2
Link to post
Share on other sites
Chciałbym przesiąść się na cos lepszego w zakresie cenowym 1200-1300zł,

I5 7500 + MOBO na chipsecie B250 z czterema bankami + 8GB RAM 2400MHz w Dualu. Oczywiście takie zestawienie da radę o ile ten PS to hobbystyczne zajęcie i nie trzaskasz wielkich formatów z bóg wie jaką ilością warstw.

Tak czy inaczej pokusiłbym się nawet o używany procesor i wtedy przy dobrych wiatrach zmieścisz się z 16GB RAM, czyli i5 6402P/6500 na B150.

Link to post
Share on other sites

PS to hobby, robie tylko projekty vlepek. W używki warto inwestować, no i wydajność - 6500 do 7500,spory skok?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

A no i ram - KR Crucial DDR4 4GB 2400MHz CL17 CT4G4DFS824A. Ten bedzie dobry? Nie chodzi mi o wygląd przede wszystkim, bo tego bede używał, a nie oglądał.

Edytowane przez tabciogarajr2
Link to post
Share on other sites

Podaj jeszcze jaka obudowa, model zasilacza, dyski na złącze SATA ?

 

Z nowych podzespołów 

1 x Gigabyte GA-B250M-DS3H /intel B250, LGA1151/1 x GoodRam 8GB (2x4GB) 2400MHz CL15 Iridium1 x Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/

1337zł
 
Oszczędzasz ~150zł idąc w używanego i5 6500 w wersji BOX z gwarancją, do wyrwania za 700zł. Wydajnościowo będzie on nawet ciut wyżej.
Link to post
Share on other sites

W zależności ile możesz wydać, XFX TS Core 450 / CM G450M / Seasonic G450. Ostatni jest obecnie w bardzo dobrej cenie, Jest to pólka wyżej od G450M i w zasadzie jednostka na lata. Poza tym wystarczy nawet gdybyś chciał zmienić GPU na coś wydajniejszego jak GTX 1070/1080.

Link to post
Share on other sites

Dobra, wiec wiem wszystko. Ten zasilacz 450 napewno wystarczy? 

 

// Wyłącz ten cholerny podpis, ile razy można powtarzać

 

 

Już o to pytałeś

 

 

Wystarczy, taki XFX Core PRO 450W ma ponad 400W na linii +2V gdzie taki zestaw z i5 7400+1050TI nie dobije nawet do 200W pod obciążeniem, zapas mocy będzie przy tym duży. 
  Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...