Skocz do zawartości

Asus GL553VE czy Acer VN7-593g


Recommended Posts

Witam

 

Czy warto dopłacić do Acera Nitro? Nie będę rozpisywał się do czego laptop ma być wykorzystany, ale napiszę na czym mi zależy:

- jakość ekranu (jasność, odwzorowanie kolorów)

- kultura pracy podczas normalnego użytkowania

- jakość wykonania

- temperatury obudowy

- jakość serwisu gwarancyjnego

 

Pracuję przede wszystkim wieczorami i w nocy, także żadnej suszarki podczas przeglądania netu nie zniosę. Dokładnie ta sama konfiguracja wychodzi cenowo: 4250 zł za Asusa, 4950 zł za Acera.

 

W Asusie w sumie podoba mi się ekran i cena :) Klawiatura i touchpad są akceptowalne. Jakość wykonania do przeżycia. Strasznie archaicznie wygląda natomiast to, że ma napęd DVD. Nie pamiętam kiedy ostatnio użyłem tego rozwiązania :)

 

W Acerze podoba mi się w miarę wszystko, ale cena znacznie wyższa za dokładnie te same podzespoły. Podoba mi się bardzo to, że kompletnie nie wygląda na lapka "gamingowego". Martwią mnie jedynie doniesienia o głośnej pracy i wysokich temperaturach obudowy. Jestem raczej bardzo okazjonalnym graczem więc pytanie czy podczas normalnej pracy (bez GPU) temperatury i głośność też są takie złe.

 

Na oku mam jeszcze Lenovo Yoga 720-15IKB (7700hq + gtx1050), który wykonaniem najbardziej mi się podoba, jednak wiem, że z defaultu wyłączony jest turbo boost aby temperatury nie były zbyt wysokie w tym naleśniku.

 

p.s.

Dziękuję za propozycje typu Acer VX15 czy Lenovo Legion :)

Edytowane przez booncol
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...