Skocz do zawartości

Szybkość reakcji matrycy a cienie przy scrollowaniu


Recommended Posts

Cześć,

od jakiegoś czasu borykałem się z problemem migotania ekranu, który pojawiał się dość często w jednej grze (lub przy oglądaniu z niej filmików) albo sporadycznie w innych grach. Pomogła zmiana response time w monitorze z Fast na Fastest. Niestety teraz przy płynnym scrollowaniu widocznie są cienie, co najlepiej widać na różnego rodzaju grafikach. Wie ktoś jak temu zaradzić, jednocześnie nie wracając do problemu z migotaniem?

 

Monitor: Samsung S24F350

Karta graficzna: Palit Geforce GTX 1060

 

Edit: Okazuje się, że zwiększenie szybkości reakcji matrycy i tak nie wyeliminowało do końca problemu z migotaniem.

Edytowane przez Wirox
Link to post
Share on other sites

u mnie ten problem występuje z kartą 960. mam przelotkę z DVI > DSUB i podczas gdy karta przełącza się z trybu 2d na 3d powstają zakłócenia z karty i na monitorze mam efekt jakby odświeżał się stary monitor CRT latające paski z dołu w gore.

Rozwiązaniem podobno jest zmiana na sygnał cyfrowy lecz ty go używasz a ja w swoim monitorze mam tylko DSUB i nie sprawdziłem tego.

 

Nie masz w pobliżu przewodu sygnałowego czegoś co mogło by zakłócać sygnał? lub nie są poplątane kable?

 

Najszybszym sposobem sprawdzenia będzie próba odseparowania przewodu sygnałowego od reszty,

kolejno sprawdzenie działania na innym monitorze a jeśli problem będzie nadal występował możesz spróbować na innym kabelku hdmi sprawdzając swój i kolejno pożyczony monitor.

Link to post
Share on other sites

Nie masz w pobliżu przewodu sygnałowego czegoś co mogło by zakłócać sygnał? lub nie są poplątane kable?

A co mogłoby potencjalnie zakłócać sygnał? Jedyne rzeczy, które przychodzą mi na myśl to subwoofer z głośników i router.

 

A kable... No, jako, że mam ich dość sporo, to miejscami przeplatają się ze sobą, ale nie nazwałbym ich "poplątanymi".

Odłączyłem wszystko, zostawiając tylko monitor oraz myszkę i problem nadal występował.

Link to post
Share on other sites

skoro tak to żeby wykluczyć sprzęt musiał byś zrobić test na pożyczonym monitorze i kablu.

Z pożyczeniem monitora może być trochę problem, kabel przetestuję jutro.

Update: Nad górnym slotem w obudowie (w którym umieszczona jest karta graficzna) jest wystający kawałek metalu. Stwierdziłem, że może on przeszkadzać we wciśnięciu kabla do końca, więc przyciąłem nieco kabel (w znaczeniu gumową osłonę), aby wyeliminować ten problem (przekładanie karty graficznej byłoby o wiele bardziej kłopotliwe ze względu na ułożenie kabli wewnątrz obudowy).

 

Zarówno na moim przyciętym oraz pożyczonym kablu problem z cieniami nadal występuje. Wykrycie drugiego problemu - migotania - jest nieco trudniejsze, bo problem ten pojawia się w losowych momentach, jednak wygląda na to, że zarówno na moim przyciętym, jak i pożyczonym kablu występuje on dużo rzadziej. Oba kable sprawdzałem na response time Standard (ponieważ wcześniej przy tych ustawieniach migotanie występowało najczęściej) i w trakcie kilkunastominutowych testów migotanie zauważyłem odpowiednio ani razu oraz raz.

Update 2: Ugh, problem z migotaniem powrócił.

Update 3: Najwyraźniej nie było i nie ma żadnej korelacji pomiędzy wymianą/przycięciem kabla a częstością występowania problemu z migotaniem i był to jedynie zbieg okoliczności.

Znalazłem stronę (http://www.lagom.nl/lcd-test/inversion.php), która pomogła mi efektywniej testować różne ustawienia, bowiem tam grafika nr 3 migotała cały czas. Dzięki temu, metodą prób i błędów, sprawdziłem, że zmiana HDMI Black Level z Low na Normal eliminuje ten problem (lub przynajmniej nie występuje on na powyższej stronie). Niestety przez to wyświetlane kolory są również bardziej wyblakłe, ale nie przeszkadza to aż tak jak migotanie.

Update 4: Ech. Pomimo tego, że na stronie do testowania migotania nie widać, w trakcie gry problem nadal czasem występuje. Nie wiem dlaczego, ale pomaga przełączanie z powrotem na HDMI Black Level Low, a potem gdy po jakimś czasie ekran znowu zaczyna migotać - na Normal.

W każdym razie z tego co czytałem, to migotanie wskazuje raczej na problemy z monitorem, a nie kartą graficzną, więc pożyczenie monitora, aby to wykluczyć raczej nie będzie koniecznie i chyba po prostu oddam monitor na gwarancję.

Edytowane przez Wirox
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...