Skocz do zawartości

Koss Porta Pro vs k518 vs PX100II - nauszne do telefonu 120-150zł


Recommended Posts

Szukam mobilnych nausznych słuchawek do telefonu dla mojej mamy. Słucha głównie popu. Z tego typu słuchawek znam tylko powyżej wymienione modele ale wiem że być może w 2017 są "nieaktualne" szczególnie gdy jest swobodny dostęp do Alliexpress (tak, mam 2 pary VE Monk w domu :) )

Wymagania

- łatwe do napędzenia

- nie muszą być bardzo mobilne, ważne żeby nauszne

- nie zamulające - raczej przestrzenne

Więc co byście doradzili w okolicach 150zł?

PS. Chciałem jej polecić Monki ale od razu stwierdziła że douszne i dokanałowe odpadają.

Link to post
Share on other sites

Będą używane z telefonu ale nie na mieście. Mama słucha głównie w domu tam gdzie mieszka u swoich pracodawców i podczas wielogodzinnych podróży do Niemiec.

 

Wyglądają ok ale oprócz rad prosiłbym choć o 2 zdania argumentacji dlaczego danym modelem warto się zainteresować (szczególnie w odniesieniu do tych co podałem jeżeli ktoś ma taką wiedzę) bo bez argumentacji wszelkie rady są średnio przydatne.

Link to post
Share on other sites

Zarówno Porta Pro jak i PX100-II są otwarte więc nie zapewniają żadnej izolacji od otoczenia. K518 mają izolacje ale kosztem komfortu - to są słuchawki dociskowe i w recenzjach przewija się jedno poczucie jakby ci ktoś wsadził głowę w imadło. Porta Pro i PX100-II nie maja padów tylko zwykłe gąbeczki - tam się nie ma co ugiąć w kontakcie z małżowina uszną bo całość ma kilka milimetrów grubości. Wszystkie 3 pary mają cienkie przewody zamontowany na stałe i wielokrotnie widziałem na ebay używki z wymienianym jackiem lub całym kablem.

Status Audio to firma która zamawia z Chin najlepsze słuchawki jakie może znaleźć i sprzedaje je na szeroko pojętym zachodzie. Mają dzięki temu bardzo dobry stosunek ceny/jakości. W tych HD One masz zarówno jaką taką izolację jak i odczepiany przewód i normalne pady. Recke znajdziesz na YT;

https://www.youtube.com/results?search_query=status+audio+hd+one

P.S. Pewnie zauważyłeś że najczęściej obecnie na forum polecanymi słuchawkami otwartymi są Somic V2. Te słuchawki można również kupić jako Status Audio OB-1

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...