Skocz do zawartości

Wymiana i5 4670k@4,5 na i7?


Recommended Posts

Witam.

Obecnie mam i5 4670k podkrecony na 4,5. Do gier wystarcza ale od jakiegos czasu chce zaczac streamowac, a gry + steama ten processor nie wyrabia.

Chce sie zapytac na jaka i7 moge go wymienic najlepiej zeby plyty glownej nie trzeba bylo wymieniac.

Oczywiscie i7 bede podkrecac wiec tylko wersje z k. Myslalem tez nad zmiana platformy na i7 nowej generacji lub ryzeny ale czy to ma sens i jest warte wydatku?

 

Gry ktore chce streamowac to: lol, cs, escape from tarkov, PUBG i inne wymagajace tytuly. Stream 3000 bitrate hd/fullhd

Pelna specyfikacja w opisie.

Edytowane przez Adam0s
Link to post
Share on other sites

i7 4790k bedzie pasowac? z tego co widze to jest seria devils canyon a moj to haswel. 

Po wymianie processora trzeba bedzie robic formata czy wszystko bedzie chodzilo odrazu?

Update biosu bedzie wymagany?

Edytowane przez Adam0s
Link to post
Share on other sites

Przepraszam że się wtrącę ale mam podobne pytanie co twórca tematu. Mam i5 4670K nie kręcony, procek mocno się nagrzewa mimo skalpu jak również moje MOBO (Gigabyte G1. Sniper Z87) ma nie przystępny interfejs dla mnie, i zastanawiam się nad przejściem na Ryzena lub i7. Gram na rozdzielczości 1440p i chciałbym okazjonalnie nagrywać filmy z gier, a czuję że w Escape from tarkov procesor nie daje rady bo FPS naprawdę mocno spadają (z 60 do 35-40).

Będę kupował MOBO+procesor+RAM i chciałem się zapytać co będzie się bardziej opłacać, na czym odczuję większą różnicę?

Link to post
Share on other sites

To chyba nie potrafisz szukać, na stronie producenta wszystko pisze tylko trzeba umieć czytać. Linka bym Ci dał, aby ci to udowodnić, ale przekierowuje na wcześniejszą stronę 

 

Zresztą to bez różnicy jak masz najnowszy bios to będzie chodzić 

 

 

Masz odwaliłem za ciebie całą robotę nawet Ci wykrzyknik postawiłem... 

 

http://i.imgur.com/qn1aA8v.png

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...