Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, ostatnio sprzedałem w dość dobrej cenie swojego GTX770 2GB, głownie z powodu braku VRAMu i zastanawiam się teraz nad nową kartą do mojego komputera. Myślałem nad R9 290/290X, gdyż można je wyrwać w dość dobrej cenie, ale nie jestem pewny czy taka karta będzie dobrym wyborem do mojego komputera. Gram w rozdzielczości 1920x1080 na monitorze 60Hz.
Specyfikacja kompa:
i5-2500k @ 4.3GHz (1.35V max w trybie offset, mogę ustawić go na 4.9GHz ale dopiero przy napięciu 1.49V, boję się że go zabije na nim, dlatego chodzi na 4.3GHz)
16GB DDR3 1333MHz
Gigabyte G1.Sniper 3
CoolerMaster GX650W
Z góry dzięki za pomoc ! :D

Link to post
Share on other sites

Mam Zalmana Z11 z 6 wentylami w niej (2 na przodzie, jeden z nich w zatoce 5.25 na opaskach zaciskowych, 2 z góry, 1 tył i 1 dół) temperaturki nie powinny być problemem wydaje mi się. A jakbym wyrwał tą R9 290 w cenie powiedzmy do 800-850zł to warto byłoby, czy lepiej jak mówił MiK pomęczyć się chwilę na integrze i kupić 1060 6GB?

Link to post
Share on other sites

290/X nie maja problemu z temperaturami tylko z odprowadzaniem nagromadzonego ciepła. Moja 390 Nitro przy otwartej budzie max 75C i cisza. Wszystko warunkuje zastosowane chłodzenie. 

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

Mialem 290 msi i nie polecam , temperatura wysoka 75-85 oraz głośna kultura pracy co doprowadziło mnie to do zmiany karty na gtx asus 970 i o niebo lepiej .
Możesz szukać jakieś używki 970 z gwarancją lub dozbierać do nowego lub używka  1060 6gb 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak wyżej piszą o R9 290 to piekarnik. Miałem wersje MSI i również nie polecam. Miała problem z wentylatorami, dopiero samemu musiałem je ustawić i było max 75 stopni lecz bardzo głośno. Wcześniej się bardzo grzała i padła zaraz po skończeniu sie gwarancji. Lepiej szukaj GTX 970, a najlepiej dozbieraj do 1060.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za pomoc, zdecydowałem że poszukam GTX970 w dobrej cenie z gwarancją, jeśli nie znajdę no to kupie 1060 6GB, chyba że wrócą RX570 (w co mocno wątpię) do sklepów to zakupie właśnie tę kartę. :D

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Ronnie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...