Skocz do zawartości

POMOCY! Czy te podzespoły będą ze zobą działały?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jakub1t,

Recommended Posts

Witam, nie jestem super doświadczonym informatykiem ale do rzeczy,

Chcę złożyć Średni PC mam bardzo ograniczone fundusze.

I chciałbym zapytać się czy poniższy zestaw działał by se sobą? Czy nie było by żadnego "Necka"

Płyta główna : GA-G33M-S2

Procek : Intel Core 2 Quad Q6600

Ram : DDR2 (4 lub 8 gb, zależy jaką mam wersję biosu)

Grafika: Gtx 260 1 GB

 

Proszę o odpowiedz czy będzie to ze sobą kompatybilne, nie pisanie ze jest to słaby pc ale jak na moje fundusze to myślę że dobra opcja, i jeżeli macie jakieś propozycję innych podzespołów w podobnej lub trochę wyższej cenie to z chęcią rozważę ich zachowania.

 

Jak go złoże to podam wam wyniki naszej pracy w postaci ładnego podsumowania FPS w grach WoT CSGO LOL itp.

 

Z góry dziena za każdą pomoc!

 

Edit: Jaki zasilacz? 

Edytowane przez patio14_pl
Link to post
Share on other sites

Podaj budżet, model i rozdzielczość monitora, a najlepiej to zrób według wzoru: http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-w-dziale-komputery-zestawy-komputerowe/

 

@edit:

 

Na razie mogę ci powiedzieć że procek będzie działał z tą płytą.

 

Co do ramu: Kup 2x2GB, możliwe że nie będziesz potrzebował więcej przy takiej specyfikacji.

 

GTX 260 całkowicie wystarczy do WoTa, a jeżeli jesteś zainteresowany to mogę zamontować gtx 260 i podesłać wyniki.

 

Co do zasilacza, to musisz podać budżet.

Edytowane przez Mandalorian
Link to post
Share on other sites

Podaj budżet, model i rozdzielczość monitora, a najlepiej to zrób według wzoru: http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-w-dziale-komputery-zestawy-komputerowe/

budżet to tak ok, a raczej max 400 zł (sory ze tak mało no ale, no kasy nie ma, płyte mam, monitor asus vw192s, ale i tak dal wydajnosci gry bede odpalał w max hd

Podaj budżet, model i rozdzielczość monitora, a najlepiej to zrób według wzoru: http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-w-dziale-komputery-zestawy-komputerowe/

 

@edit:

 

Na razie mogę ci powiedzieć że procek będzie działał z tą płytą.

 

Co do ramu: Kup 2x2GB, możliwe że nie będziesz potrzebował więcej przy takiej specyfikacji.

 

GTX 260 całkowicie wystarczy do WoTa, a jeżeli jesteś zainteresowany to mogę zamontować gtx 260 i podesłać wyniki.

 

Co do zasilacza, to musisz podać budżet.

edit: bardzo był bym wdzięczy za taki test

 

edit: zasilacz mam 350W (za mało) ale jak myslę 

procek 80 zł

karta 130 zł

ram 60  zł

razem ok 270 zł wiec na zasilacz ok 100 myslę

Edytowane przez patio14_pl
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz noname, to trzeba wymienić. Za 100zł ciężko coś porządnego znaleźć ale tu masz jedną propozycję:

 

http://allegro.pl/wyprzedaz-markowy-coolermaster-elite-500w-6-pin-i6883953127.html

 

a jeżeli udałoby ci się dołożyć te 40 zł to:

 

http://allegro.pl/wyprzedaz-coolermaster-g450m-450w-modularny-80-i6737675612.html

 

niby 450 zamiast 500 ale o wiele nowsza konstrukcja. Ja od nich kupiłem kilka miesięcy temu Coolermaster g650m i chodzi bez problemu.


Z tego co znalazłem, Enlight to Chieftec. Może się okazać że wystarczy do twojego zestawu. Sprawdź w kalkulatorze PSU ile watów będzie brał komputer. 
 

np. tu: http://www.bequiet.com/pl/psucalculator


I pytanie na koniec, masz chłodzenie do procka? Do tak starych używek rzadko są dołączane.

Link to post
Share on other sites

Na razie box wystarczy, a w przyszłości, za 50 zł można dostać jakieś używane chłodzenie wieżowe silentiumpc albo coś lepszego. No i nie zapomnij o wentylatorach w obudowie. Jeżeli nie masz przygotowanych miejsc na wentylatory (na wentylator z tyłu na pewno masz) to można jakoś zmodyfikować obudowę. Będziesz musiał częściej go czyścić ale temperatury będą o wiele lepsze.

Link to post
Share on other sites

Daj sobie spokój z zasilaczem za 100 zł lub więcej  do tego komputera , jakąś używkę za max 50zł dostaniesz np fortrona . Ja bym złożył zestaw na i3 2100 np , a nie na q6600 .

Ewentualnie coś takiego kupić gotowego https://www.olx.pl/oferta/intel-i5-4-x-3-46-ghz-gtx550-ti-1-gb-ddr5-3-gb-ram-500gb-wi-fi-CID99-IDntW2v.html#bb41d1dc04 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Odpaliłem WoTa na: gtx 260, intel pentium g3258 @4.1, 6gb ram.

Grałem w 900p.

 

Ustawienia niskie:

- 120 fps
- max 65% obciążenia gpu
- max 410mb vramu
- max 2200mb ramu

 

Ustawiena średnie:

- średnio 60 fps, przy 7-8 czołgach koło siebie w walce zdarzały się dropy do 35 fps

- max 750 vramu
 

Edytowane przez Mandalorian
Link to post
Share on other sites

Odpaliłem WoTa na: gtx 260, intel pentium g3258 @4.1, 6gb ram.

 

Grałem w 900p.

 

Ustawienia niskie:

- 120 fps

- max 65% obciążenia gpu

- max 410mb vramu

- max 2200mb ramu

 

Ustawiena średnie:

- średnio 60 fps, przy 7-8 czołgach koło siebie w walce zdarzały się dropy do 35 fps

- max 750 vramu

 

czyli wyślę ze ten zestaw moze pozwoji na granie w ustawieniach najwyzszych standardowych w około 100 fps

jeszcze raz wielkie dzieki z test

Link to post
Share on other sites

Przecierz q6600 to kupa i nie porównuj tego do g3258 bo nawet  zwykły pentium np g860 w WOT będzie szybszy od q6600 . Ten procesor był dobry ładnych parę lat temu . Może ma 4 rdzenie ale WOT wykorzystuje tylko dwa . Mój zestaw z podpisu pozwala na grę na max detalach i to nie w full hd z ilością klatek 60-70 + . Sama karta jest dużo mocniejsza od gtx260 . Także o 100fps możesz śmiało zapomnieć na ustawieniach najwyższych .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Przecierz q6600 to kupa i nie porównuj tego do g3258 bo nawet  zwykły pentium np g860 w WOT będzie szybszy od q6600 . Ten procesor był dobry ładnych parę lat temu . Może ma 4 rdzenie ale WOT wykorzystuje tylko dwa . Mój zestaw z podpisu pozwala na grę na max detalach i to nie w full hd z ilością klatek 60-70 + . Sama karta jest dużo mocniejsza od gtx260 . Także o 100fps możesz śmiało zapomnieć na ustawieniach najwyższych .

dobrze czytaj standardowe maxymalne, duzo opcji zablokowanych

i ostatnie pytanie, czy płyty główne mają jakąś swoją specyfikację, bo nie jestem wtajemniczony w te sprawy

Link to post
Share on other sites

 

 

i ostatnie pytanie, czy płyty główne mają jakąś swoją specyfikację, bo nie jestem wtajemniczony w te sprawy

 

Głównie to:
- jakie procesory obsługuje
- obsługa ramu (szybkość i pojemność maksymalna)
- złącza (sata, pci, pci-e, m2 itp itd)
- sekcja zasilania (ważne przy oc procesora) 

Link to post
Share on other sites

Okazało się ze jest problem,

moj zasilacz nie ma złącza 6 pin (lecz ma 2 molexy do z przejsciówką daje 1 złącze 6 pin, lecz gtx260 potrzebuje 2 złącz 6 pin)

 

-------------------------------------------------------------------------------------

Trochę porozbijany temat więc zrobię zbiór informacji na ten czas

 

Płyta główna : GA-G33M-S2

 

Procek : Intel Core 2 Quad Q6600 / Intel Core 2 Duo E 8400 (http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E5440-vs-Intel-Core2-Quad-Q6600)

 

Ram : DDR2 4 GB (8 nie ma sensu i funduszy)

 

Grafika: Do Grania | Bez dodatkowego zasilania lub z 1 złączem 6 pin | Do ok 150 zł  (Nie wiem jaka?)

 

Zasilacz: 350 W (z 2 molexami czyli z przej. 1 złącze 4 pin)

 

 

Q6600 czy E8400 ?

 

 

 

Może na grafe wybrać HD 5770 1GB http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=322&gid2=58&compare=radeon-hd-5770-1024mb-vs-geforce-gtx-260

 

Zabiera tylko 100 W

 

Więć procek 100 W + grafa 100 W daje 200 W

 

Dobrze wgle to rozkminiam?

 

 

 

Aż się zdziwiłem 

Edytowane przez patio14_pl
Link to post
Share on other sites

C2D to nieporozumienie, też gram w csa i przesiadłem się z Q8200 na E5440 różnica odczuwalna, w połączeniu z gtxem 750ti w full hd na najniższych ustawieniach na MMie/faceicie fps nie spada poniżej 90 zależy od mapy ale średnio 120-140.

 

Co do quada wysokie TDP słaby single core.

 

Ogólnie inwestowanie w tych czasach w lga775 mija się z celem jak już to tylko Xeony. Modować nic nie trzeba bo na aliexpress są procki z adpaterem ewentualnie trzeba wgrać mikrokody do biosu, akurat u mnie nie bylo konieczne, szkoda tylko że moja płyta nie umożliwia OC bo przykręciłbym go pod 4ghz i wtedy byłby fps :D

Link to post
Share on other sites

Chciałbym kupic xeona

Lecz mam jedyne taką kompatybilność: 

  1. Intel® Core™2 Extreme Quad-Core / Core™2 Duo / Intel® Pentium® Extreme / Intel® Pentium® D

Czyli chyba najlepszym rozwiązaniem będzie q6600 bo nic innego chyba nie wchodzi w rolę ;(

 

Mandalorian 

co o tym sądzisz? i co myślisz o karcię graf?

Edytowane przez patio14_pl
Link to post
Share on other sites

Ogólnie Xeon jest pod podstawkę lga771 więc w żadnej specyfikacji płyty głownej pod lga 775 nie znajdziesz informacji o jej kompatybilność z Xeonem E5440 jest serwerowym odpowiednikiem Q9550 tylko ceny q9xxx to jakies nieporozumienie

No nie wiem cs też potrzebuję mocnego rdzenia q6600 to grzałka jeszcze w 65nm można by to kręcić od biedy i jeszcze droższe :D Zrobisz jak uważasz ;)

Link to post
Share on other sites

Ostateczna dezycja: Podobne do tego pc (

)

 

Płyta główna : GA-G33M-S2

 

Procek : Intel Core 2 Quad Q6600 (100W)

 

Ram : DDR2 4 GB (kolejne 4GB może kiedyś)

 

Grafika: Radeon HD 5770 1GB (dodatkowe zasilanie 6 pin) (100W)

 

Zasilacz: 350 W (z 2 molexami czyli z przej. 1 złącze 4 pin)

 

I tu ostatnie putania:

 

Zadziała to?

 

Czy starczy zasilacz?

Edytowane przez patio14_pl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...