Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,


Zwracam się z prośbą o pomoc w złożeniu komputera, Używany do Photoshop, Illustrator, obróbka plików wysokiej rozdzielczości, bardzo dużo warstw. Głównie digital art (illustracje, zaawansowane fotomanipulacje) z biegiem czasu dodatkowo delikatne 3D. Z komputera będę korzystał w domu. Gamerem nie jestem jedyną grą w którą gram jest fifa.


  • Zastosowanie komputera : grafika
  • Maksymalna kwota : ok.4000zł (max.4500)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Tydzień max dwa
  • Których części potrzebuję : Stacja graficzna + Win10
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model NEC MultiSync EA245WMi-BK-ColorTuned z SVII

 


Oczekuje po komputerze szybkiej i długotrwałej pracy jeśli będzie konieczność jestem gotów zrezygnować z systemu operacyjnego. Obecnie mam laptopa który mi padł i chcę w szybkim czasie zakupić stacje. 


 


W sieci natknąłem się na tą propozycje


https://stacjegraficzne.pl/oferta/39-stacja-robocza-hyperworks-b250-foto-video.html


Czy ktoś korzystał z tego serwisu ? Czy nie przepłace za "optymalizacje"(czym się różni od podst, wersji z tymi podzespołami) i bardziej opłaci się złożyć sprzęt bez podkręcania ?


Link to post
Share on other sites

Cześć :) 

Z reguły nie kupuje się już gotowych jednostek :) Lepiej każdą część z osobna ponieważ za cenę 4500 zł wydaje mi się że można mieć o wiele lepszy zestaw :) Poszukaj na forum tematów ;) lub poczekaj aż ktoś z doświadczeniem Ci pomoże ;) ale na pewno nie kupuj tego :) 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites
1 x  Intel Core i7-7700 /3.6GHz, 8MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Gigabyte GA-B250M-DS3H /intel B250, LGA1151/ 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  ZOTAC GeForce GTX1050Ti 4GB DDR5 128bit (1417/7000) 1 x  GoodRam 16GB (2x8GB) 2400MHz CL15 Play Silver 1 x  SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z) 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC 1 x  Plextor M.2 M8Pe 128GB heat sink 1 x  XFX Core TS 450W 120mm Bronze 1 x  SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

 

4378 zł +  Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

CPU i7, SSD pod SATA, SSD pod M.2 na NVME, 16 GB DDR4, chłodzenie CPU

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy tu czasem system nie ma być jeszcze w tych 4500zl. Jeśli nie to walczyłbym o 32GB RAM lub chociaż większego Plextora w wersji 256GB bo te 128GB za 400zł boli gdzie za stówkę więcej jest Samsung SM961 256GB.

MOBO z jednym złączem M.2, adapter PCIE 3.0 na dysk M.2 stówkę kosztuje, także ja bym pomyślał o innej płycie, która wyjdzie taniej 

 

Z kartą graficzną w ogóle kupiłbym używaną na gwarancji nawet jakiegoś GTX 760. Jeśli korzystasz z nowszych wersji CC 15' to tutaj i można myśleć o Radeonie i OpelnCL.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odzew ;)

Do tej ceny możemy dorzucić jeszcze system ale to juz max z maxów ;). Jakoś nie jestem pewny do kupowania używek. Ram można ew. rozbudować więc ok. Jeśli dodając 100 otrzymam 2 razy większy dysk jestem skłonny dołożyć. Jaka mogła by być alternatywa dla tej płyty ? Dlaczego m-atx ?

Link to post
Share on other sites

Z ramem to celuj na start w 32GB.

16GB przy Twoich zastosowaniach to kilka minut pracy i po pamięci będzie. Niestety, ale machanie cyfrowym pędzelkiem szybciutko zapełnia pamięć - osobiście radzę zakupić 2x16GB na start, do tego zainstalować jakiś monitor pamięci i jak często będziesz widział +80% zajętej pamięci to kłania się zakup kolejnych kości (2x16GB) - max to 64GB dla 1151, z tym że kości 16Gb wchodzą w grę. 
Z prockiem już nic nie zdziałasz - 7700K to obecnie najlepszy CPU na rynku jeśli chodzi o PS/AI.
Dyski SSD super szybkie (NVMe) dają radę, ale ważniejszy jest w tym wypadku RAM i tutaj radzę nie szczędzić, tym bardziej że nie są to jakieś kosmos kwoty  ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Do tej ceny możemy dorzucić jeszcze system ale to juz max z maxów .

Czyli 5000zł na stację + Windowsa ?

 

ADATA 32GB 2400MHz XPG Z1 RED CL16 (2x16)

999zł +

 

 

Jest 32GB RAM z opcją rozbudowy, lepiej wyposażone MOBO z dwoma M.2.

Wypadł drugi SSD.

Możesz wziąć SM961 256GB za allegro za 520zł http://allegro.pl/samsung-sm961-256gb-m-2-nvme-jak-960pro-dysk-ssd-i6903710272.html

możesz pomyśleć o 7700K są czasem sztuki w cenie 1300zł,. To H270 możesz zamienić na Z170 http://allegro.pl/plyta-glowna-msi-z170a-tomahawk-intel-lga1151-ddr4-i6815809037.html??utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed

tutaj aktualizacja biosu jest wskazana.

 

Wtedy masz opcję OC z 7700K + RAM wyżej z wykorzystaniem taktowania (tych 2666MHz).

 

Ode mnie tyle.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...