Skocz do zawartości

Wymienić kabel czy płytę główną lub podłaczyć zewnętrzny DAC?


Recommended Posts

Witam.

 

Dotychczas wydawało mi się że mam drewniane ucho, ale po przesiadce z Asrock h61m-ge( ALC887) na   Asus h81m-e też z chipsetem ALC887 przekonałem się jak bardzo się myliłem. Obecna jakość dźwięku jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Wcześniej miałem podpięty amplituner kablem optycznym, obecnie jest on podłączony tanim kablem minijack-rca o długości 2.5 m.

 

Zastanawia się czy jest sens kupować droższy kabel, nie mając żadnej gwarancji znacznej poprawy dźwięku. Może zmienić płytę na taką z optycznym wyjściem i integrą 1150 np. https://pl.msi.com/M...l#hero-overview lub dokupić zewnętrzny DAC np. Audiotrak maya u5 lub Creative Sound blaster X-fi Pro?

 

Wewnętrznej karty muzycznej nie mogę podłączyć ponieważ ugotował bym grafikę.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez Mateusz1
Link to post
Share on other sites

Jakie słuchawki czy głośniki posiadasz ?

Amplituner Sony STR K890 wraz z głośnikami od niego 2.1, z słuchawek nie korzystam.

 

Jeśli wcześniej łączyłeś optykiem to za dac robił ampli. Kup kartę z wyjściem optycznym i będziesz miał tak samo. Karta nie musi byś przekozacka.

 

Tak właśnie robiłem, wewnętrznej karty nie wsadzę ponieważ mam tylko jeden wolny slot na płycie zaraz przy grafice, którą mógłbym ugotować. Czyli wcześniej rolę karty dźwiękowej przejmował amplituner?

Link to post
Share on other sites

Tak bo dostawał on sygnał cyfrowy po kablu optycznym i to on konwetował go na sygnał analogowy czyli robił za kartę. Gdy podpiołeś do niego słaby sygnał analogowy z integry robi tylko jako Wzmacniacz. Więc musisz kupić jakąś tanią kartę z optymizm albo wymienić Mobo

Link to post
Share on other sites

Sensowne opcje wg mnie:

  1. Płyta główna z wyjściem optycznym i masz po staremu
  2. Konwerter USB na optyka i masz po staremu
  3. DAC z wejściem USB. Przy czym masz nowy DAC, który zagra po swojemu i pytanie, czy Ci się to akurat spodoba.

Podłączenie DAC do ampli optykiem wydaje mi się dziwne, bo po co wtedy DAC, skoro omijasz jego główne zastosowanie? Zrobisz z niego wtedy opcję 2.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Wybrałem DAC maya u5, głównie ze względu na niską cenę - kupiłem pół roczną używkę za 120 zł z dostawą.

 

 

to jak już wiesz, że nie masz drewnianego ucha to może warto poszerzyć audio horyzonty? Dobry dac to przyszłościowa sprawa.

Masz rację, muszę się dokształcić trochę w tym temacie. W przyszłości zamierzam zmienić mój amplituner do kina domowego na amplituner stereo z kolumnami podstawkowymi i podłączyć go optykiem do komputera, co o tym myślisz?

Link to post
Share on other sites

Wybrałem DAC maya u5, głównie ze względu na niską cenę - kupiłem pół roczną używkę za 120 zł z dostawą.

 

 

Masz rację, muszę się dokształcić trochę w tym temacie. W przyszłości zamierzam zmienić mój amplituner do kina domowego na amplituner stereo z kolumnami podstawkowymi i podłączyć go optykiem do komputera, co o tym myślisz?

Najpierw pojeździj i poosłuchuj sprzęt. Warto też odwiedzić audio-video show bo masz tam wszystko na raz, co prawda polecam wybrać sobie coś co cie najbardziej interesuje bo po całym dniu tam można oszaleć jak nierozważnie osłuchujesz wszystko co popadnie i pod koniec dnia nawet dobre sprzęty będą brzmieć przeciętnie, możesz też polatać po lokalnych sklepach audio i pokombinować. Odkryj najpierw swoje oczekiwania i ogólnie rozeznaj się jak jakie są możliwości a wtedy będzie można dobierać sprzęt. 

Teraz masz jakieś pojęcie w tym temacie a jak pojeździsz odkryjesz rzeczy, o których nie miałeś pojęcia i będziesz żałował, że wydawałeś kasę na kiepskie sprzęty jak na rynku są takie perełki, więc z większymi zakupami na razie bym się wstrzymał. Uważam, że sprzętu audio nie da się na "sucho" złożyć bo efekt końcowy jest ciężki do przewidzenia i może nie być dla Ciebie zadowalający, więc powtarzam jeszcze raz.... osłuchiwać, osłuchiwać i dyskutować a potem kupować.

 

audio video show

Edytowane przez Michaelz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...