Skocz do zawartości

Wysoka Temperatura Procesora AMD


Recommended Posts

Witam mam problem mianowicie mam komputer do grania i procesor AMD FX 8350 4.0 Ghz

w spoczynku gdy nic nie robię na komputerze temperatura procesora osiąga 80 stopni i komputer bardzo szybko sie nagrzewa. Bardzo sie tym zaniepokoilem bo nigdy tak nie bylo. Co mam z tym zrobic? Boje sie ze pewnego pieknego razu spale procesor nie korzystając w ogóle z komputera.

Z góry dziekuje za każdą pomoc 

Moje Parametry:

 

AMD 970 MSI 970A-G43  model procesora FX-8350 (4 GHz, 4.2 GHz Turbo, 8 MB Cache, 125W)  ilość pamięci RAM 8 GB  rodzaj chłodzenia procesora SilentiumPC 120mm Heat Pipe  rodzaj zastosowanej pamięci DDR3-1600 (PC3-12800)  ilość rdzeni 8  typ dysku twardego 1 kieszeń na dysk HDD (brak dysku w zestawie)  interfejs dysku twardego Serial ATA/600  napęd optyczny DVD+/-RW DL LG SATA  karta dźwiękowa zintegrowana 7.1 HD Realtek  karta graficzna GeForce GTX 770  pamięć karty graficznej 2048 MB  złącza karty graficznej 1 x HDMI 
1 x Display Port 
1 x DVI-D (Dual Link) 
1 x DVI-I (Dual Link)  rodzaj chłodzenia karty graficznej Dual Fan  model obudowy SilentiumPC Gladius M40 Pure Black  złącza na przednim panelu 2 x USB 
stacja dokująca do dysków 2.5'' 
stacja dokująca do dysków 3.5'' 
audio 
1 x USB 3.0  wolne złącza na płycie głównej PCI-Express x16 (1) 
PCI-Express x1 (1) 
PCI (2)  moc zasilacza 600 W  zainstalowane wentylatory 5 wentylatorów 120mm Regulacja obrotów  system operacyjny brak systemu w komplecie (do wyboru)  wymiary 492mm x 198mm x 473mm mm  średnie zużycie prądu: wyłączony 0.5 W  średnie zużycie prądu: uśpiony 1.4 W  średnie zużycie prądu: włączony 72.5 W  średnie zużycie prądu: podczas grania 336.9 W  średnie roczne zużycie prądu 318.1 kWh/rok 

Edytowane przez Kubusiekk
Link to post
Share on other sites

Możesz podać dokładny model chłodzenia SPC - jeśli to Fera to rozejrzałbym się za czymś wydajniejszym np. Fortis.

Jak dawno zmieniałeś pastę na procesorze?

Co do pasty to nie pamiętam kiedy była wymieniana bo komputer dostalem od kuzyna więc musiałbym dopytać się go a co do chlodzenia to tak jest to Fera model:

SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 CPU Cooler TDP 180W

Edytowane przez Kubusiekk
Link to post
Share on other sites

Możnaby faktycznie wymienić pastę. Jeżeli to nie pomoże sprawdziłbym czy chłodzenie na pulpicie podczas teoretycznej temperatury 80°C jest chociaż trochę ciepłe. Jeżeli nie to znaczy, że cos jest nie tak z czujnikiem temperatury w cpu.

PS nie wiem jak chłodzenie musiałoby być tandetne, żeby na pulpicie było 80°C... Miałem tego fx i z ciekawości sprawdziłem temp. W bf4 na box miał 70 pare stopni :P

Edytowane przez Anonim135
Link to post
Share on other sites

Możnaby faktycznie wymienić pastę. Jeżeli to nie pomoże sprawdziłbym czy chłodzenie na pulpicie podczas teoretycznej temperatury 80°C jest chociaż trochę ciepłe. Jeżeli nie to znaczy, że cos jest nie tak z czujnikiem temperatury w cpu. PS nie wiem jak chłodzenie musiałoby być tandetne, żeby na pulpicie było 80°C... Miałem tego fx i z ciekawości sprawdziłem temp. W bf4 na box miał 70 pare stopni :P

wiem sprawdze moze to wina licznika i on coś nakręcił ale w to wątpię  :P co do pasty to tak prawdopodobnie będę musiał ją wymienić lub chlodzenie chociaz pc posiada 5 wiatraków.. jeden jest nieaktywny i nie mam pojęcia z jakiego powodu to prawdopodobnie ten od procesora .. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...