Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Jestem w trakcie składania desktopa, robię to pierwszy raz i podpieram się artykułami oraz wiedzą znajomych. Na ten moment udało mi się dobrać poniższy zestaw. . Chciałem się zapytać o opinie czy w tej cenie dobrane komponenty są wg was najlepszą opcją? Jak też mówiłem swój zestaw składam po raz pierwszy więc też chciałem spytać o opinie i uwagi (może coś przeoczyłem? o czymś nie pomyślałem?). Za wszelką pomoc będę wdzięczny :)

  • Zastosowanie komputera : Gry, programowanie, obróbka audio
  • Maksymalna kwota : ~7k PLN
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w przeciągu 1-2 tygodni
  • Których części potrzebuję : wszystkich
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : możliwe lecz nie myślę o tym aktualnie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Nie od razu ale za jakiś czas monitor będę zmieniał
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : N/A
  • Własna propozycja zestawu :
Intel i7-7700K 4.20GHz 8MB BOX 1 489,00 zł
ASUS GeForce GTX 1080 Advanced 8GB 11Gbps GDDR5X 2 899,00 zł
WD 2TB 5400obr. 64MB BLUE 299,00 zł  Toshiba 2TB 7200obr. 64MB P300 OEM 287,00 zł
G.SKILL 16384MB 3000MHz RipjawsV CL15 (2x8192) 569,00 zł
MSI Z270-A PRO (3xPCI-E DDR4 USB3.1/M.2) 489,00 zł
GOODRAM 480GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO 719,00 zł
Corsair Carbide Series 300R Windowed Gaming Case 389,00 zł
Thermaltake 530W SMART SE Modular BOX 214,00 zł EVGA SuperNOVA 550 G2 349 zł
SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 139,00 zł Noctua NH-D15 389 zł
Edytowane przez ravravrav
Link to post
Share on other sites

Lepsze chłodzenie bo i7 ugotujesz :D i będziesz miał intela na ciepło :P

noctua nh-d15 będzie optymalna jak nie zdejmiesz ihs :D

 

// Niekompetencja. Ma zdjąć IHS nie wiedząc jaką sztukę trafi ? pod Fortisem 3 7700K się ugotuje ?

Zakup chłodzenia niemalże trzykrotnie droższego na niewiele się zda, a różnica w temperaturach będzie marginalna. 

Edytowane przez 3ndurek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak na szybko to wymień HDD na Toshibę P300 2TB w niższej cenie, bo te WD z 5400 obrotów to słabo wypada.

 

Dodatkowo kupujesz topowe jak na domowy komputer, podzespoły (i7 7700K i GTX 1080), a zasilacz jak do budżetowego PC - przeciętna i nienajlepsza konstrukcja.

 

W związku z tym, że x-kom ma słaby wybór zasilaczy powinieneś spojrzeć do innych sklepów i tam kupić zasilacz.

Np. w Komputroniku masz bardzo dobry EVGA SuperNOVA 550 G2 Gold za 349 zł., lub w proline.pl Seasonic G-550 Gold też za 349 zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do zasilacza to rzeczywiście EVGA ma "tylko" 7 lat gwarancji i może pod obciążeniem być głośniejszy od RMx 550.

 

Jednak nie jest tak, że EVGA jest jakoś dramatycznie głośny - ja mając okazję popatrzeć u kolegi jak pracuje pod pełnym obciążeniem nie miałbym do jego głośności zastrzeżeń - zależy czego ktoś oczekuje w tym względzie.

 

Zawsze kupując przez internet możesz oddać w ciągu 14 dni jak nie będzie ci pasować.

 

Nie zmienia to faktu, że ten EVGA to świetny zasilacz i przy cenie 349 zł. nie znajdziesz nic lepszego - lepsze zasilacze na pewno będą droższe i to często sporo.

Link to post
Share on other sites

Na co dzień z IT mam sporo wspólnego ale jako że w temacie hardwareu jestem całkiem zielony to raczej nie planuję ściągać ihs (jeśli powinienem się jednak mocniej tematem zainteresować będę wdzięczny za źródła informacji ;)). Co do oddawania sprzętu raczej nie będę miał takiej możliwości bo będę wszystko kupował na firmę a tu już są nieco inne przepisy.

Link to post
Share on other sites

Ja też mam firmę i kupuję często sprzęt komputerowy biorąc fakturę na ten sprzęt.

 

Jednak jest proste wyjście w tej sytuacji, gdy nie jesteś pewien zakupu - najpierw kupujesz na paragon i masz prawo zwrotu, a potem jak jest wszystko OK to prosisz firmę o fakturę - masz na to 3 miesiące i muszą w tym czasie wystawić fakturę na Twoje żądanie. Musisz jedynie pamiętać, by nie zgubić paragonu, bo zgodnie z przepisami maja obowiązek dopiąć go do kopii faktury

Wiem co pisze, bo oprócz tego, że komputery są moją pasją to na co dzień jestem doradca podatkowym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Zastosowanie komputera : Gry, programowanie, obróbka audio

A konkretnie ?

Rozdzielczość mojego monitora i model : Nie od razu ale za jakiś czas monitor będę zmieniał

A obecny, jaki to model, dysponuje złączem cyfrowym ?

 

1 x Intel Core i7-7700K /4.2GHz, 8MB, LGA1151, BOX/1 x Thermalright HR-02 Macho rev.B1 x MSI Z270 Krait Gaming /intel Z270, LGA1151/1 x Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance Black1 x Gigabyte GeForce GTX1080 Aorus 8GB DDR5 256bit (1837/11010)1 x Seagate Desktop 2TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x GoodRam Iridium PRO 480GB SATA3 (560/535MB/s) MLC1 x Phanteks Enthoo Pro window (white)1 x Corsair RM 550X 550W 135mm Gold modularny

7458zł
 
MOBO z mocniejszą sekcją zasilania i lepszym wyposażeniem, chłodzenie o lepszej kulturze pracy, karta graficzna z bardzo dobrym układem chłodzenia 200zł taniej. Do tego lepiej wykonana obudowa z piwnicą na PSU, bardziej przewiewna i pojemna wraz z kontrolerem obrotów przez hab. Zasilacz z cichym wentylatorem, trybem pasywnym do ~275W, na japońskich kondensatorach i z 10 letnią gwarancją producenta. Tutaj będzie jeszcze spory zapas mocy na linii +12V nawet po OC CPU i GPU.
 
Jeżeli za drogo będziemy kombinować.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do zastosowania:

Gry - nie jestem hardkorowym graczem ale chcę móc zagrać w najnowsze tytuły na wysokich ustawieniach graficznych

Programowanie - Zdarza mi się że muszę poza IDE mieć postawionych sporo różnych rzeczy np kilka instancji tomcata, mule'a, docker z kilkoma obrazami itp

Obróbka audio - Do samego nagrywania muzyki będę za jakiś czas kupował odrębny interface ale ogólnie na komputerze chcę móc pracować z wieloma ścierzkami audio, wieloma pluginami itp tak aby wszystko ładowało się w miarę możliwości jak najszybciej

 

Co do monitorów:

Aktualnie pracuję na 2 monitorach 21" i 24" cale oba z rozdzielczośćią 1920x1080, jeden oferuje wyjście VGA oraz HDMI (21") oraz drugki HDMI oraz drugi DVI-D, HDMI oraz VGA (D-sub). W przyszłosci planuję 21" wymienić na jakieś 26" może coś trochę większego a 24" zostawić na drugi monitor

 

Co do zaproponowanego zestawu:

Po pierwsze chciałem spytać o sam sklep - nie miałem z nim styczności, ale rozumiem że jest godny polecenia?

Sam zestaw na tyle na ile moja niedawno zdobyta wiedza pozwala mi stwierdzić wydaje się dobry. Jedynie ze względów estetycznych wolałbym wszystko zapakować do innego niż białe pudło ale jak cena/jakoś jest najlepsza i brak innych wariantów kolorystycznych to przeżyję ;)

Odnośnie kosztu miałem założenie zmieścić się w 7k PLN, ale jeśli spełnienie tego warunku wymagało by zbyt dużych kompromisów to jestem w stanie lekko przekroczyć kwotę.

 

Wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź, nie spodziewałem się tu aż takiej pomocy. :)

Edytowane przez ravravrav
Link to post
Share on other sites

 

 

ale rozumiem że jest godny polecenia?

To nie jest sklep krzak, bardzo szybki czas realizacji zamówienia, ze składaniem uwijają się niekiedy i z dnia na dzień, poza tym mają dobre ceny. Złożenie i wysyłkę zestawu masz za free, kwestia wpisania w komentarzu do zamówienia kodu X98TY2AZ + dostawa

 

 

 

Jedynie ze względów estetycznych wolałbym wszystko zapakować do innego niż białe pudło ale jak cena/jakoś jest najlepsza i brak innych wariantów kolorystycznych to przeżyję

Okno jest tutaj konieczne ? - jeżeli nie to ja bym pokusił się o bardzo dobrze wykonanego i wyciszonego Define R5 nie ma tutaj piwnicy, ale masę miejsca za tacką i duża ilość przepustów pozwala dobrze ułożyć kable. Coś wyciszonego , ale i tańszego Pax M70 Pure Black (b/z) jest wyciszenie, cover na PSU, trzy niezłe 120mm wentyle z regulacją obrotów jak i filtry kurzu.

 

Stówkę taniej niż Enthoo Pro Source S340 (czarna) tutaj brak regulatora obrotów, za to piwnica i okno z dobrym wykonaniem w cenie 300zł.

 

TS 550W 120mm Gold będzie głośniej, brak trybu pasywnego, 5 lat gwarancji. Kable na stałe w zasilaczu. 120zł taniej. Budując już taki sprzęt brałbym cichszy zasilacz z dłuższą gwarancją.

 

Tańszy RAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 XPG Z niestety wygląd przy budzie z oknem dla mnie z miejsca odpada ;).

Link to post
Share on other sites

Złożenie i wysyłkę zestawu masz za free, kwestia wpisania w komentarzu do zamówienia kodu X98TY2AZ + dostawa

Czyli nawet wszystko złożą do kupy za mnie? ;) tego się nie spodziewałem

 

 

Okno jest tutaj konieczne ?

Zupełnie mi na tym nie zależy, chciałem tylko spytać na czym polega przewaga  Define R5 nad Pax M70 Pure Black (b/z)? Różnica w cenie jest dość znacząca

 

 

Tańszy RAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 XPG Z

Jeśli wcześniej wspomniany ram jest lepszy od tego to chyba oszczędność kilkudziesięciu złotych nie jest tego warta.

Edytowane przez ravravrav
Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli nawet wszystko złożą do kupy za mnie?

Tak.

 

 

 

Różnica w cenie jest dość znacząca

Jakość wykonania i spasowanie na korzyść Fractala, poza tym więcej miejsca w R5, lepsze śmigła w standardzie.

 

 

 

Jeśli wcześniej wspomniany ram jest lepszy od tego to chyba oszczędność kilkudziesięciu złotych nie jest tego warta.

1CL mniej nic tu praktycznie nie da, ta ADATA jest ok, tylko, przy budzie bez okna nie będzie ich widać, a te 75zł lepiej dołożyć do PSU czy kupić sobie jakiś trunek ;).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, to w aktualnym stanie wygląda to tak:

 
Fractal Design Define R5 (Black Pearl) 439zł
Intel Core i7-7700K /4.2GHz, 8MB, LGA1151, BOX/ 1519zł
Thermalright HR-02 Macho rev.B 210zł
MSI Z270 Krait Gaming /intel Z270, LGA1151/ 599zł
Gigabyte GeForce GTX1080 Aorus 8GB DDR5 256bit (1837/11010) 2699,00zł
Seagate Desktop 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600 299zł
GoodRam Iridium PRO 480GB SATA3 (560/535MB/s) MLC 699zł
Corsair RM 550X 550W 135mm Gold modularny 419zł
A-Data 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 XPG Z1 539zł
Razem: 7422zł
 
Czy jeszcze można na coś tu zwrócić uwagę? Np ze względu na brak okna więc wszystko w środku wyglądać może jak chce :P
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...