Skocz do zawartości

Pytanie o kartę Gt 1030 2gb


Recommended Posts

Witam mam takie pytanie posiadam zasilacz  250w i ostatnio dzowniłem do osoby która się zna na komputerach i je naprawia i własnie ta oto osoba powiedziała mi że bez wymiany zasilacza jedyną kartę która moge wstawić to GT 1030 bo pobiera ona około 30 w czy to prawda? czy mój zasilacz da rade ja mam komputer HP Compaq Pro 6300 SFF on polecił mi te forum i powiedział żebym sie zapytał innych jeżeli chce ktos specyfikacje komputera niech pisze.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie możesz tam wsadzić każdą kartę low-profile (niskoprofilową) która nie potrzebuje żadnych dodatkowych wtyczek zasilających.
Ten GT 1030 to teoretycznie najbezpieczniejszy wybór, żeby nie obciążać za bardzo słabego zasilacza bo ma dobry stosunek pobór energii/wydajność.

Inna sprawa, że ta karta jest za droga jak na to co oferuje, ale przy swoich ograniczeniach możesz nie mieć wyboru. Pamiętaj, że to nie jest pełnoprawny GeForce (nie ma kilku technologii, ma wolną szynę i pamięć) i nie nadaje się przez to za bardzo do grania w nic innego niż jakieś podstawowe mało wymagające gry typu MOBA.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie możesz tam wsadzić każdą kartę low-profile (niskoprofilową) która nie potrzebuje żadnych dodatkowych wtyczek zasilających.

Ten GT 1030 to teoretycznie najbezpieczniejszy wybór, żeby nie obciążać za bardzo słabego zasilacza bo ma dobry stosunek pobór energii/wydajność.

 

Inna sprawa, że ta karta jest za droga jak na to co oferuje, ale przy swoich ograniczeniach możesz nie mieć wyboru. Pamiętaj, że to nie jest pełnoprawny GeForce (nie ma kilku technologii, ma wolną szynę i pamięć) i nie nadaje się przez to za bardzo do grania w nic innego niż jakieś podstawowe mało wymagające gry typu MOBA.

No tak ale np takie gry jak cs go czy h1z1 rust itp powinna dać rade bo widziałem że w cs go daje rade tak samo np h1z1 przy 40 fps na najwyszych wiadomo nie chcę grać w bardzo wymagające gry ale jakies takie np jak rust survivale itp bo chciałem mieć karte poprostu do cs go i sobie w h1z1 pograć bo mam in tel hd graphisc i w cs go sobie na niej nie pogram bo mam max 40 fps

Edytowane przez Artix123
Link to post
Share on other sites

Ja mam kartę gigabyte gt 1030 i jestem bardzo zadowolony. W porównaniu z r7 240(poprzednia karta) wydajność podskoczyła dwukrotnie. Chłodzenie jest naprawdę ciche. Co do wydajności to na przykład wiedźmin 3 przy ustawieniach średnich w rozdzielczości 1440x900 osiąga zawsze powyżej 30 fps(jak dla mnie gra całkowicie grywalna). 

Dodatkowo daje linki z testami

 

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gt-1030-2gb,5110-4.html

 

tu testy na linux (na Windowsie przeważnie jest kilka fps więcej)

 

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=nvidia-geforce-1030&num=3  

Link to post
Share on other sites

W stosunku do 1030 ten r7 250 staje się nie opłacalny w dodatku 2 x więcej prądu bierze. Więc pozostaje gt 1030, za 300 zł spokojnie już można dostać od zotaca i Asusa . Bardziej opłacalne są używane i bardziej prądożerne, przydała by się pełna specyfikacja a przede wszystkim budżet .

Edytowane przez macf2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...