Skocz do zawartości

Nagłe spadki FPS na dobrym sprzęcie


Recommended Posts

Witam
Ostatnio kupiłem HP Omen
https://www.x-kom.pl/p/357905-notebook-laptop-156-hp-omen-i5-7300hq-8gb-1000-win10-gtx1050.html
Dokupiłem do niego SDD ADATA 120Gb

Problem jest taki ze grając w W3 mam duże spadki fps. Na średnich 40-50 do 15. Co 1-2 min. A na super low 90 do 20 
Dodatkowo czasami zdarzają się przycinki interfejsu na sekundę 

Wiem że laptop nie jest sprzętem do gier ale powinien trzymać stale fps
Sterowniki mam wszystkie zaktualizowane
Dodam że podczas połączenia sieciowego fps są stale i wszystko jest grywalne, ale znacznie szybciej się grzeje 

Link to post
Share on other sites

Dodam że podczas połączenia sieciowego fps są stale i wszystko jest grywalne, ale znacznie szybciej się grzeje 

To norma. Przy połączeniu z gniazdkiem laptop nie korzysta z zasilania baterii więc automatycznie Windows zmienia sobie profil zasilania na coś w stylu "podłączony do gniazdka" itd. stąd wyższa wydajność (a co za tym idzie również temperatury).

 

Na baterii też możesz to wymusić włączając profil zasilania np. Wysoka wydajność.

 

Granie lub długi czas pracy na baterii i niskie temperatury - wybierz jedno.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Obniżyłem maksymalny stan procesora na 95% i wszystko jest teraz w porządku :)

Obniżając maksymalny stan ograniczasz sobie maksymalną wydajność (ale też z kolei procesor nie będzie się tak mocno grzał)

Jeśli chcesz mieć bardziej powtarzalną wydajność, bez dropów, to raczej powinieneś podwyższyć minimalny stan, aby zbliżył się poziomem do maksymalnego (np. zacząć od 50%), oraz używać planu Zbalansowanego lub najlepiej Wysokiej Wydajności.

Link to post
Share on other sites

Obniżenie do 95% stanu procesora pomogło w W3

Ale np. podczas grania w gry na silniku source - Insurgency, CS:GO mam spadki fps nawet na low detalach...

Temperatury są w normie nie przekraczają 70%

 

Minimalny stan także podwyższałem, ale bez skutku

Link to post
Share on other sites

Gry korzystają z odpowiedniej karty

 

Okazało się jednak, że wersja BIOS była nieco przestarzała i nie wykrywało automatycznie aktualizacji

Znalazłem ręcznie, zainstalowałem i teraz jest znacznie lepiej, ale jeszcze nie tak jak bym tego chciał :)

 

Plany używałem różne i nie miało to dużej różnicy


Orientuje się ktoś ile powinienem mieć FPS?

W W3 i CS:GO

Jestem ciekaw czy laptop daje radę tyle ile powinien

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...