Skocz do zawartości

Komputer głównie do gier - ok. 4 tys.


Recommended Posts


Cześć. Wydaje mi się, że nastał już czas na zmianę mojego sprzętu. Planuję wydać możliwie jak najmniej pieniążków - sęk w tym, że chciałbym, aby w zestawie znalazł się jakiś GTX 1070.

 

Zastosowanie komputera : głównie gry (np. WoW, PUBG), okazjonalnie praca biurowa (np. Corel)

Maksymalna kwota : jak najniższa, ale nie sądzę, że zejdę poniżej 4 tysiące

Kiedy zamierzam kupić komputer? : raczej końcówka sierpnia (poczekam aż cena kart graficznych się ustabilizuje)

Których części potrzebuję : jednostka centralna bez dysków; planuję dokupić w przyszłości dysk SSD i kolejne kości pamięci

Czy będę podkręcać sprzęt? : chciałbym - dotychczas bawiłem się tylko OC procesora, ale brakowało mi odwagi na jakieś poważne OC

Rozdzielczość mojego monitora i model : 2 monitory - jeden 27', drugi 21,5' - w zupełności mi wystarczą, nie planuję ich wymieniać na coś z FreeSync czy 144Hz

Specjalne wymagania : chciałbym, aby znalazł się tu jakiś GTX 1070; nie zależy mi ani na wielkości, ani na ciszy

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : o dyski nie muszę się martwić

 

Własna propozycja zestawu :

 

Przeglądam od jakiegoś czasu składane zestawy na forum i spróbowałem złożyć coś samemu:

 

Procesor: Intel Core i5-7600K /3.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ - 1059 zł

Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 - 145 zł

Płyta główna: Asus Z170 Pro Gaming /intel Z170, DDR4, LGA1151/ - 599 zł

Pamięć RAM: Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX - 339 zł

Zasilacz: Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny - 235 zł (albo i coś większego, skoro w grę wchodzi OC)

Obudowa: SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z) - 199 zł

____

2576 zł brutto

 

Karta graficzna: ?

Pasta termoprzewodząca: ?

 

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Edytowane przez davido
Link to post
Share on other sites

 

 

Specjalne wymagania : chciałbym, aby znalazł się tu jakiś GTX 1070; nie zależy mi ani na wielkości, ani na ciszy

GeForce GTX1070 WF2 OC 8GB DDR5 256bit (1771/8008)

 

 

Pasta termoprzewodząca: ?

Masz dołączoną do chłodzenia.

 

MOBO daj już sobie na Z270 Tomahawk /intel Z270, LGA1151/


 

 

(albo i coś większego, skoro w grę wchodzi OC

Jak dasz radę dociągnij do  TS 550W 120mm Gold elektrycznie lepszy, w środku masz OEM S12G.


Pod koniec sierpnia to już karty będą w normalnych cenach i być może wejdzie tu GTX 1080 ;).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Obecnie brakuje 500 zł do GTX 1080. 

 

Intel Core i5-6402P  - 360 zł taniej + AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper  - 230 zł taniej

 

Masz ten w sposób możliwość OC CPU za pomocą BCLK. Nie osiągniesz tutaj takich zegarów jak na Kaby Lake 7600K ale zegary 4.4 - 4.5 GHz są jak najbardziej realne. Masz w ten sposób na Gigabyte GeForce GTX1080 WF3 OC 8GB a 100 zł taniej głośniejszy Palit GeForce GTX1080 Dual 8GB DDR5 256bit (1733/10000)

Link to post
Share on other sites

Czy jest warto ciąć w ten sposób na procesorze, żeby zyskać na karcie graficznej? Nie stracę przy tym na wydajności zestawu? Zastanawiałem się nawet nad 7600k i dołożeniem do 1080tki. Jaka jest różnica między GTXem 1070 i 1080?

 

Myślałem też trochę nawet nad 7700k, ale wydaje mi się, że nie warto. Spory przeskok cenowy ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

 

 

W miarę?
 

Gdybym składał to pod siebie dociągnąłbym do lepszej budy, S340 czy to Phanteks P400/P400S/Fractal Define C.

 

 

 

Warto dokładać do półmodularnego zasilacza?

Którego ? jak dokładać to do Seaosnica G550, który jest w proline za 329zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli buda to tylko bez okna, więc zostaje: https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-c-midi-tower-czarny-fd-ca-def-c-bk-1076295/

 

Hmm, w takim razie chyba pozostanę przy tym XFX, bo na morelach ten PSU jest za 440 zł.

 

@edit

 

A jeżeli nie Fractal Design Define C to może Pax M70?

Edytowane przez davido
Link to post
Share on other sites

Hmm, Define C ma tylko dwie wnęki na dyski 3,5 cala, a potrzebuję trzech. Stanie się coś, jeżeli upchnę gdzieś z boku dodatkowy czy lepiej poszukać obudowy z trzecią tacką/miejscem na dysk?

 

Nie było pytania, doczytałem, że jest osobne miejsce na dyski 2,5 cala.

 

____


Czy jeżeli chciałbym zamienić w zestawie 7600k na 7700k to musiałbym zmienić chłodzenie/zasilacz? Naczytałem się o Ryzenach i boli mnie teraz fakt, że w 7600k są tylko cztery wątki. Czy przy standardowym OC w 7700k temperatura jest dużym problemem? Nie chciałbym się bawić w skalpowanie.

Edytowane przez davido
Link to post
Share on other sites

Zasilacz ten XFX 550 spokojnie da radę i z i7. 

Przy standardowym OC z małym podbiciem vcorem i podciągnięciem zegarów pod 4.5 GHz nie powinno być większych problemów z temperaturami. Daj dobrą pastę i zmień jeszcze może chłodzenie na SPC Grandis z 2 wentylatorami. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o pastę to masz na myśli coś takiego?:

https://www.morele.net/thermal-grizzly-pasta-termoprzewodzaca-kryonaut-5-55g-1-5-ml-tg-k-015-r-747405/

 

__

Całość wyszłaby około 6,5 tysiąca z 7700k, chłodzeniem i pastą. Sporo w sumie już odszedłem od tych założeń początkowych :D

 

__


Procesor: Intel Core i7-7700K /4.2GHz, 8MB, LGA1151, BOX/ 

Chłodzenie: SilentiumPC Grandis 2 XE1436
Płyta główna: MSI Z270 Tomahawk /intel Z270, LGA1151/
Pamięć RAM: Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LED
Dysk SSD: GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC
Karta graficzna: Palit GeForce GTX1080 Super JetStream 8GB DDR5 256bit (1847/10000)
Zasilacz: XFX TS 550W 120mm Gold
Obudowa: Fractal Design Define R5 (Black Pearl)

razem: 6462 zł
 
_____
 
Ostatecznie po przeczytaniu opinii w internecie wracam z powrotem do składania komputera na esc. Koszyk wygląda tak i chyba nic się już nie zmieni. Mogę ewentualnie dodać pastę, ale np. Grizzly Kryonaut na esc.pl nie ma. W koszyku jest Super JetStream, ale jeżeli nie warto to zmienię na JetStreama (50 zł różnicy). Musiałem też zmienić obudowę (szkoda, że na droższą), bo na esc.pl nie ma Define C. W komentarzu wpisałem "X98TY2AZ + dostawa".
 
Czekam do końca tygodnia na ewentualny spadek cen (może nie warto?), jeżeli nic się nie zmieni to w piątek w południe / poniedziałek rano zamawiam.
 
Zadałem masę pytań i trochę Was pomęczyłem, dziękuję bardzo za pomoc ;)
Edytowane przez davido
Link to post
Share on other sites

 

 

SilentiumPC Grandis 2 XE1436

 

 

Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LED

Grandis przysłania 2-3 sloty, te kości Ci tam nie wejdą z racji na wysoki radiator 49mm.

Także zmiana RAM na Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance Black radiator 33,5mm, wejdą bez problemu.

GPU stówkę taniej masz bardzo dobry model GPU GeForce GTX1080 Aorus 8GB DDR5 256bit (1837/11010)

ponadto masz na ten model 4 lata gwarancji po rejestracji na stronie producenta http://registration.aorus.com/


 

 

bo na esc.pl nie ma Define C

No to zapytaj czy by nie ogarnęli, czasem nie mają czegoś na stronie, a mogą to załatwić.

Za to masz tam R5 za 400zł co jest dobrą ceną jak za dośc solidny kawał obudowy :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...