Skocz do zawartości

Pomoc w rozwiązaniu problemu z HyperX 8GB DDR3


Recommended Posts

Witam forumowiczów

 

Tak jak w temacie mam problem z pamięcią RAM. Mianowicie pacjent to: HyperX 8GB DDR3 1333MHz CL9 FURY. Ale od początku. Posiadam płytę główną z gigabyte:Ultra Durable Motherbord GA-H67MA-USB3-B3. W manualu nic nie było na temat wymagań ramów, więc odwiedziłem stronę producenta. Potwierdziło to już moją obecną wiedzę, że ten konkretny model który miałem na oku, powinien współpracować z płytą, to znaczy taktowanie, napięcie i szybkość są okej. Dodam także że moje obecne 2 kości mają parametry(każda) 2GB pamięci,taktowanie 1333MHz, przepustowość 10600Mb/s i działają przy napięciu 1.5V . Dokładny model to: Good Ram DDR 2GB PC3-10600 DIMM( Podam jeszcze ich numer po poza tym nic nie mam więcej: GR1333D364L9/4GDC).

 

Nowy ram został dzisiaj mi dostarczony no i jakie było moje zdziwienie gdy po pierwszym uruchomieniu PC wyskoczył bluescreen podczas ładowania windowsa 7. Myślę sobie okej, może 1st raz to się mu coś pomieszało( chociaż to niemożliwe). Później już było tylko gorzej. Co następny reset PC, tym krócej był on włączony. Finalnie włącza się na jakąś sekundę, dwie. Stare kości działają, chociaż pierwsze 2 uruchomienia po wyjęciu HyperX też PC zresetował mi się jeszcze przed ekranem Biosu.

 

Tutaj moje pytanie. Czy Ram który zakupiłem jest nieodpowiedni do mojej płyty głównej, czy też z innej przyczyny dzieją się takie dziwactwa. 

 

Jeśli podałem zbyt mało info proszę napiszcie, ale czytają już fora przez parę godzin raczej takich informacji wymagali forumowicze. Będę wdzięczny za każdą pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Dla tej płyty można znaleźć listę polecanych pamięci:

 

http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/mb_memory_ga-h67ma-usb3-b3.pdf

 

Oczywiście nie oznacza to, że Twój RAM nie będzie z nią działał, tylko, że te z listy na pewno będą. Ta lista jest tak stara, że w ogóle nie ma na niej modułów 8GB.

 

Jeśli masz możliwość, to sprawdź, czy pamięć zadziała w innej płycie głównej (np. u kolegi). Jeśli nie, to pewnie jest uszkodzona.

 

Warto też sprawdzić, czy nie jest dostępny nowszy BIOS do płyty głównej - czasami update'y rozwiązują problemy kompatybilności z nowszym sprzętem.

 

 

Poza tym, jeśli będziesz ją wymieniał, to nie kupuj pojedynczego modułu 8GB, kup raczej zestaw 2x4GB. Twoja płyta ma dwukanałowy kontroler pamięci i będzie lepiej, gdy będzie pracować z dwoma modułami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...