Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

mam problem z temperaturą procesora i ciężko mi stwierdzić co jest przyczyną.

 

Problem występuje od nowości wszystkich podzespołów.

 

Przy spoczynku procesor miał temperaturę ok 40-45 stopni.

Podczas obciążenia temperatura rosła bardzo szybko do 100 stopni po czym komputer się wyłączał.

Postanowiłem wymienić pastę na najlepsza na rynku. Wykosztowałem się i w rezultacie temperatura w spoczynku spadła do 28-30 stopni. Przy obciążeniu do 90. Choć przy dłuższym obciążeniu doprowadza i tak do zawieszenia komputera. Zauważyłem jednak że temperatura chłodzenia H110i GT jest bardzo niska w stosunku do procesora.

 

Procesor w spoczynku 29 stopni, chłodzenie 27,5 stopnia

Procesor w obciazeniu 90 stopni, chłodzenie 30-32 stopnie

 

Oglądając filmiki na YT z tym chłodzeniem i procesorem ludzie mieli temp 52 stopnie kiedy chłodzenie miało 40 stopni. Temperatura wzrastała w miarę wzrastania temperatury procesora. Tam dodatkowo procek z 4,2 był podkręcony na 4,7 z max temp 56 stopni. Mój jest bez żadnego OC.

 

Wydaje się ze problem jest z przenoszeniem temperatury z procesora do chłodzenia albo odwrotnie. Sprawdzałem rożne pasty i jej ilości ale nadal temperatura chłodzenia niewiele wzrasta. 

 

Większość znajomych twierdzi ze to wina procesora. Co wy o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

@up - też tak myślę,ale ja bym najpierw zareklamował. To nie jest normalne,żeby procesor bez oc dawał takie temperatury. Tylko podejrzewam reakcję,że jak ja sobie poradzę bez procesora i komputera przez ok. 30 dni.... :)  Jak lubisz płacić za złom i na własny koszt naprawiać to trudno....

 

Ale inne przyczyny też mogą być.Może chłodzenie źle pracuje?

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przetestuje inne chłodzenie ze starego kompa jeśli mi podejdzie. Żeby było ciekawej mam 2 takei same komputery i w obu to samo się dzieje. Identyczna sytuacja. Nadal szukam winy u siebie, że coś zjeba.... przy montażu, choć do tej pory z żadnym kompem nie miałem problemu a teraz 2 na raz. Znajomy powiedział mi że mogłem dostać procesory z serii która pracuje w wysokich temperaturach. 

 

Będę reklamował tak czy siak. Ale szukam alternatyw zanim pozbawię się kompa, zrobię to na urlop aby mniej odczuć brak kompa :)

 

Boję się reklamacji bo z tego co się orientowałem to trzeba wysyłać za granice i że to trwa wieki oraz wiele osób na nacie pisało że procki im odsyłają ze stwierdzeniem że to  jest normalne i żeby nie robić OC.... przy odblokowanym mnożniku.

 

Tak w ogóle Patryk co to jest to na zdjęciu? 


Dobra już wiem do usuwania IHS :)

Edytowane przez arterni
Link to post
Share on other sites

Jeśli to nie wina słabego ułożenia chłodzenia to tylko i wyłącznie delid i zmiana pasty. Przy moim chłodzeniu Seidon 120 v2 nie mam temp wyzszych niz 69 przy 4.4, a pasta jaką użyłem NA procku kosztowała 10zł za 4g.

Dziwi mnie strasznie dlaczego u mnie pokazuje temperaturę chłodzenia 32 stopni kiedy procesor ma 90 stopni a gościu na filmie ma ten sam procek i chłodzenie z podkręceniem i tylko 54 stopnie a temperatura chłodzenia wzrasta.Czemu chłodzenie nie nagrzało się kiedy on miał na filmie 38 stopni... u mnie max 32 przy temperaturze 90 stopni. Mam wrażenie że coś u mnie robi izolacje ciepła z procka. Chyba że mam procek z serii z gorszym IHS jeśli coś takiego występowało.

Przetestowałem chłodzenie (BE QUIET! DARK ROCK ADVANCED) ze starego kompa, gumki już dawno popękane i zastąpione trytkami. Użyłem do tego jakiejś pasty za 10zł i okazało się ze temperatura komputera z tym wszystkim przy spoczynku to ok 30 stopni a przy pełnym obciążeniu max 65 stopni.

 

Wniosek: chłodzenie jest walnięte :/

Przynajmniej reklamacja nie zablokuje mi kompa :)

Link to post
Share on other sites

Przed tym chłodzeniem corsaira ostrzegam mi również procka grzało i wywalało ich oprogramowanie - Chodziło dobrze niecałe 7 dni... Głośne i mało wydajne. Sprzedałem to które przyszło z gwarancji, a zanim je wysłałem wziąłem noctue nhd 15 i mam spokój. WC tylko i wyłącznie custom, a nie jakiś szajs...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...