Skocz do zawartości

Najlepsze wrażenia z grania, słuchawki czy głośniki?


Recommended Posts

Mam kolumny za niecałe 2000 zł i słuchawki za jakieś 600 zł i wolę grać na kolumnach. Raz że komfort lepszy, żadnych kabelków, ucisków na uszy itp, a dźwięk też lepszy na kolumnach.  Słuchawki zakładam tylko w nocy. Gram na ps4.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależy w co się gra jak grasz w wyścigi strategie czy jakieś h&s czy inne tego pokroju to i owszem można grać na głośnikach ale jak grasz w FPS i potrzebujesz pozycjonowania i dokładnie wiedzieć gdzie jest przeciwnik to tylko słuchawki

Link to post
Share on other sites
Mam kolumny za niecałe 2000 zł i słuchawki za jakieś 600 zł i wolę grać na kolumnach. Raz że komfort lepszy, żadnych kabelków, ucisków na uszy itp, a dźwięk też lepszy na kolumnach. Słuchawki zakładam tylko w nocy. Gram na ps4.

Dzięki za odpowiedź, możesz napisać co to za sprzęcik?

Link to post
Share on other sites

@DjTechnics

Na żadnym z for powiadasz? Widocznie przeglądasz tylko komputerowe :)

 

Co daje lepsze wrażenia? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż słuchawki i głośniki to dla mnie bardziej dobra komplementarne niż substytucyjne. Tak samo, jak motocykl nie może zastąpić samochodu.

 

Zależy w co grasz, na jakim poziomie, jakie są Twoje oczekiwania itd. itp.

 

Jeśli ktoś gra np. w BF 1 i chciałby poczuć się jak na wojnie, gdzie penetrujące przestrzeń fale dźwiękowe wybuchów mieszają we flakach, to wybierze głośniki, a do tego jeszcze konkretnego suba. Jeśli ktoś gra bardziej zawodowo, czy też ostro skilluje (taki "try hard") podczas gry to słuchawki dadzą nieco lepsze pozycjonowanie, będziesz mógł lepiej wsłuchać się w szczegóły.


Kolejna sprawa to taka, że głośniki i słuchawki same nie grają, potrzeba im źródła dźwięku, a to też ma niebagatelny wpływ na całość.

Link to post
Share on other sites

@bleck55 - poprawione :)

 

Jeśli chodzi o dwie kolumny to zgoda, stereo ma zwyczajnie pewne ograniczenia. Jeśli mowa o większych zestawach to można już się nieco bawić, ale to zazwyczaj kosztuje sporo zachodu i kombinowania, a słuchawki pach na łeb i już optymalne ustawienie :)

 

Gram często w CS 1.6 na mapie fy_pool_day, taka klaustrofobiczna trochę, bardzo wymagająca jeśli chodzi o pozycjonowanie i słuch, a słyszę wszystkich praktycznie z każdego miejsca na tej małej mapce, zazwyczaj K/D jest powyżej 5. Gram na SOMiCach V2 za 40$... i tutaj głośniki cenowo nie podołają :)

Link to post
Share on other sites

Grając przeszedłem przez wszystkie możliwe systemy czyli stereo, 4.0, 4.1, 5.1, 6/7.1 i na żadnym nie grało mi się lepiej niż na słuchawkach... no może z wyłączeniem grania w DiRT'a czy też inne wyścigówki w stanowisku, gdzie głośniki są rozstawione dookoła.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, możesz napisać co to za sprzęcik?

kolumny monitor audio bronze 2, a słuchawki akg k550, DAC na TDA 1543. Jeszcze jedno, gram głównie na singla i tutaj wolę grać na kolumnach. Muzykę też slucham prawie tylko na kolumnach. Natomiast w multipayer i nasłuchiwanie kroków się nie bawię, wiec tutaj nie wiem co lepsze. Znalazłem też jakiś artykuł na ten temat

http://www.audiofanatyk.pl/kolumny-kontra-sluchawki/

Edytowane przez Wulfen
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...