Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chciałbym prosić Was o radę w kwestii zakupu komputera do gier, gdyż mój staruszek od dawna nie radzi sobie z nowymi tytułami. Poszukuję jednostki, która umożliwi mi grę w jakości 1080p ultra high/high, a także streamowanie takich gier jak choćby World of Warcraft.

 

Kuszącą dla mnie opcją jest: https://www.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc/lenovo-ideacentre-y710-cube-i7-6700-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1060-w10.bhtml?from=roihunter&p=4799.00&utm_campaign=new_remarketing_carousel_3000+_remarketing+carousel+(nf+desktop)+|+Viewed+Category+(last+7+days)+and+Viewed+Product+(3+-+7+days)+But+Not+Added+To+Cart+(last+7+days)&utm_medium=cpc&utm_source=facebook.com&utm_term=ROIHUNTER&utm_id=at1!12207932 

z uwagi na ofertę 30 rat 0%, jednakże obawiam się, że w takim gotowcu, chłodzenie czy choćby płyta główna mogą być zawodne.

 

Próbując złożyć komputer samodzielnie, myślałem o podzespołach:

Karty graficzne
Karta graficzna Asus GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 (192 bit) 1x DVI-D, 2x HDMI, 2x DisplayPort (STRIX-GTX1060-6G-GAMING)
Procesory
Procesor Intel Core i7-6700K, 4.0GHz, 8MB, BOX
Płyty główne
Płyta główna MSI Z270 GAMING PLUS, Z270, DDR4, USB 3.1,
Pamięci RAM
Pamięć Ballistix DDR4 Sport LT 8GB/2400(2*4GB) (BLS2C4G4D240FSB)
Zasilacze
Zasilacz SilentiumPC Enduro FM1 650W (SPC119)
Obudowy
Obudowa Zalman Z9 Neo (Z9 NEO BLACK)
Dyski SSD
Dysk SSD Kingston SSDNow UV400, 240 GB (SUV400S37/240G)
Dyski twarde 3 5
Dysk Seagate BarraCuda 1TB 6Gb/s SATA (ST1000DM010)
Systemy operacyjne
System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM
Chłodzenie CPU
Chłodzenie CPU Cooler Master HYPER 212 EVO RR-212E-16PK-R1
Napędy optyczne
Napęd Asus BW-16D1HT/BLK/B

 

Zdaję sobie sprawę, że do samych gier lepszą opcją byłaby gtx 1070 i i5, jednakże wychodzę z założenia, że łatwiej mi będzie w przyszłości wymienić grafikę niż procesor.

 

Chciałbym, by ktoś obeznany w temacie ocenił, czy wybrane przeze mnie podzespoły są dobrej jakości, oraz czy ewentualny zakup gotowca od lenovo zamiast składaka ma jakikolwiek sens?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ja zamiast tego Cooler master`a troszkę bym dołożył i kupił sprawdzonego Fortisa, ale zestaw i tak jest ok ;) Co do komputera, to tak jak pisałeś, nie wiadomo co to za zasilacz i płyta główna, według mnie lepiej złożyć samemu - wiadomo chociaż co tam jest, a i może wyjść taniej :P

Edytowane przez kladiator
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

ale zestaw i tak jest ok

Poważnie ? lichy SSD na TLC z mega spadkami prędkości ? kompletnie nieopłacalna obudowa, zasilacz wątpliwej jakości gdzie za tyle mamy EVGA G2 550W/Rm550X i taniej całą masę zasilaczy na OEM S12G.

Do tego kości 2400MHz na Z270 i MOBO ze słabą sekcją, pod 6700K wystarczy tańsze Z170.

 

Jaki monitor będzie do tego ?

Zamierzasz w ogóle podkręcać procesor ?

Bu-ray konieczny czy wybrałeś go nieświadomie ?

Link to post
Share on other sites

Poważnie ? lichy SSD na TLC z mega spadkami prędkości ? kompletnie nieopłacalna obudowa, zasilacz wątpliwej jakości gdzie za tyle mamy EVGA G2 550W/Rm550X i taniej całą masę zasilaczy na OEM S12G.

Do tego kości 2400MHz na Z270 i MOBO ze słabą sekcją, pod 6700K wystarczy tańsze Z170.

 

Jaki monitor będzie do tego ?

Zamierzasz w ogóle podkręcać procesor ?

Bu-ray konieczny czy wybrałeś go nieświadomie ?

Monitor LG 24MP55, procka raczej nie będę podkręcać, a blu-ray by się przydał, bo póki co żadnego odtwarzacza nie mam. Prawdopodobnie jednak będę się skłaniać ku zakupie gotowca od lenovo z uwagi na 0% raty, bo zakup składaka w systemie ratalnym to dodatkowy 1000-1500 zł dla banku :/

Link to post
Share on other sites
kompletnie nieopłacalna obudowa

Sorry, ale ja jestem zdania, ze każda obudowa powyżej 150zł jest dobra, i od wtedy wybiera się ją pod wygląd. Bo po co komu obudowa, która jest z bardzo grubej blachy, posiada 8 miejsc na wentylatory, a wygląda jak.. metalowa kupa :P A poza tym większość ludzi nie zobaczy różnicy pomiędzy obudową za 150zł a 450zł (nie licząc innego wyglądu :P).

 

W skrócie: Jak mu się podoba, to niech bierze ;) To ma się przecież jemu podobać a nie nam :)

 

 

Co do SSD, to przyznaję, masz rację 3ndurek. Zmień SSD na coś z MLC lub SLC.

Edytowane przez kladiator
Link to post
Share on other sites

Nie zobaczy różnicy, bo albo ją poczuje albo usłyszy - różnice są np. w wyciszeniu i w funkcjonalności aranżacji wnętrza, które jakby nie było przekłada się na przepływ powietrza oraz temperatury podzespołów. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

jestem zdania, ze każda obudowa powyżej 150zł jest dobra, i od wtedy wybiera się ją pod wygląd.

Niestety tak nie jest,  na rynku jest od groma obudów, które pomimo tego, że kosztują 250-300zł i więcej są wykonane gorzej niż skrzynki za 150-200zł, mowa tutaj o ilości tandetnego plastiku, grubości blach czy ogólnego spasowania jak i funkcjonalności.

 

 

 

Bo po co komu obudowa, która jest z bardzo grubej blachy, posiada 8 miejsc na wentylatory, a wygląda jak.. metalowa kupa

Masz 15 lat wiec nic dziwnego, że tak mylnie postrzegasz wybór obudowy. Równie dobrze "kupą" można nazwać "gamingowe obudowy", które jakością wykonania odstają od tańszych produktów i z reguły poza tym, że pod jakimś względem cieszą oko to niewiele mają z nimi wspólnego.

 

Większość osób (laików) wybiera obudowę oczami, a to jak wypada ona później w codziennym użytkowaniu dana osoba przekonuje się na własnej skórze i wtedy nie jest już tak kolorowo.

 

 

 

większość ludzi nie zobaczy różnicy pomiędzy obudową za 150zł a 450zł

Proszę Cię, w większości przypadków dzieli je przepaść i już nie chodzi tu o grubość blach, spasowanie, ale to co dana skrzynka oferuje, ofiltrowanie, wentylatory i możliwość ich regulacji, możliwości aranżacja okablowania, przepływ i cyrkulacja powietrza, temperatury jak i wyciszenie, nie wspominając już o ilości miejsca na dyski, układy chłodzenia AIR/AIO czy nawet custom LC.

Takie elementy jak obudowa/zasilacz zostają z nami na dłużej, warto do nich dołożyć. Czasem oszczędzając~50zł na zasilaczu dostajemy jednostkę o dobra klasę niżej gdzie taki PSU potrafi się bardzo szybko wysypać, jako element który się zużywa utracić warunki elektryczne stabilność napięć i filtracja, (grupowa regulacja, wątpliwej jakości kondensatory), kultura pracy wentylatora, sama długość gwarancji robi swoje.

 

W tym konkretnym temacie można dostać znacznie lepszy zasilacz w tym budżecie, podobnie z obudową.

 

 

 

Zmień SSD na coś z MLC lub SLC.

SLC mówisz ? - poproszę SSD na kościach SLC do tego zestawu  :D.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

już nie chodzi tu o grubość blach, spasowanie, ale to co dana skrzynka oferuje, ofiltrowanie, wentylatory i możliwość ich regulacji, możliwości aranżacja okablowania, przepływ i cyrkulacja powietrza, temperatury jak i wyciszenie, nie wspominając już o ilości miejsca na dyski, układy chłodzenia AIR/AIO czy nawet custom LC.

 

No okej, ale troszkę źle sprecyzowałem zdanie:

"większość ludzi nie zobaczy różnicy pomiędzy obudową za 150zł a 450zł (nie licząc innego wyglądu :P)."

 

Chodziło mi o ludzi "zwykłych" którzy się na sprzęcie nie znają (a takich jest pełno), nie o entuzjastach komputerowych itp. itd. Zwykły Kowalski nie będzie wiedział czy obudowa jest wyciszona, i nie interesuje go czy w środku są kable ładnie poukładane i tak dalej.. "ma być ładna żeby sąsiad zazdrościł" :D

 

Dobra starczy tego offtopu , wracamy już do tematu :P

Link to post
Share on other sites

 

 

Prawdopodobnie jednak będę się skłaniać ku zakupie gotowca od lenovo z uwagi na 0% raty, bo zakup składaka w systemie ratalnym to dodatkowy 1000-1500 zł dla banku

 

Popatrz na oferty banków może gdzieś jakieś promo będzie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...