Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć szukam routera wifi jak w temacie. Cena 700zł maks. Mieszkanie 70mkw. W tej chwili mam TP-LINK TL-WR941ND. Urządzenie stoi w salonie na jednym końcu mieszkania i w sypialnie na drugim końcu jest już bardzo źle.

Wstępnie wybrałem dwa modele:

- ASUS RT-AC68U

- TP-Link Archer C2600

Który z nich będzie lepszym wyborem? Może macie inne lepsze propozycje w moim budżecie?

Link to post
Share on other sites

Nawet nie wiem o czym piszesz.

OpenWrt to otwarte oprogramowanie dla routerów (nadpisuje oryginalny soft w tym wypadku TP-Link) dając dostęp do szeregu funkcji niedostępnych w oryginalnym oprogramowaniu.

 

W Twoim wypadku zmianę mocy anten.

 

Instalacja jest szalenie prosta, soft posiada GUI więc konfiguracja jest równie skomplikowana co konfiguracja oprogramowania TP.

 

Niemniej, skoro i tak masz zamiar wydać pieniążki na router (ze swojej strony polecam bardzo Synology RT-1900ac - mieści się w Twoim budżecie)to może zabawa z OpenWrt rozwiąże problem za darmo a jeżeli nie to będziesz bogatszy o wiedzę a nowy router i tak kupisz :)

 

Jeżeli będziesz szukał pomocy jak zrobić zamianę softu pisz na priv.

 

Pzdr

Jacek

Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak moc anten. Za takie stwierdzenie wyleciałbyś z hukiem z egzaminu. A stwierdzenie, że softwarowo zmodyfikujesz właściwości anten... to nawet nie wiem co grozi.

 

Co do OpenWRT na tym routerze to go nie testowałem, ale w oryginalnym sofcie jest ustawiona maksymalna dopuszczalna moc nadajnika i coś mi się wydaje, że ten router więcej nie może.

 

Co oczywiście nie oznacza ze openwrt nie można wypróbować.

Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak moc anten. Za takie stwierdzenie wyleciałbyś z hukiem z egzaminu. A stwierdzenie, że softwarowo zmodyfikujesz właściwości anten...

Oczywiście masz rację, niemniej nie jesteśmy na egzaminie na Politechnice a kolega prosi prostym językiem o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

Problem z "ekspertami" polega na tym, iż przeważnie nie skupiają się na zadanym pytaniu....

 

I nie kolego ten router nie ma ustawionej maksymalnej mocy nadajnika (czekam, aż napiszesz DOPUSZCZALNEJ)

 

Niemniej jak to z ekspertami bywa w ostatnim zdaniu w sumie zasugerowales, iż warto sprawdzić...ech

 

Jeżeli jesteś ekspertem i za takiego chcesz uchodzić nie analizuj semantyki tylko pomóż koledze.

 

Pzdr

Jacek

Link to post
Share on other sites

Poprawność merytoryczna to nie semantyka. Ja skupiłem się na pytaniu zadanym przez autora wątku, to Ty robisz wycieczki na bok. Autor pytał o porównanie dwóch routerów, doprecyzował, że chodzi o zasięg. Nie znam żadnego testu porównawczego tych dwóch modeli i to napisałem. Zasadniczo w ogóle mało jest wiarygodnych testów tego typu, między innymi, że w związku z ustawowym kagańcem różnice nie powalają jeśli mamy do czynienia z podobnymi konstrukcjami.

 

Co do OpenWRT - napisałem, że można spróbować bo w TYM modelu nie instalowałem OpenWRT. Nie znajduję jednak potwierdzenia w google, że moc wyjściową można zwiększyć o 100% jak napisałeś. W innych modelach (1043, C5) nie było wzrostu mocy, za to był spadek wydajności NATu (w C5).

 

Co do czepiania się 'eksperctwa' to tak już jest, że eksperci ważą słowa a amatorzy wygłaszają prawdy oświecone.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...