Skocz do zawartości

Wolno uruchamiający się BIOS + BSOD'y


Recommended Posts

Witam,

 

Zwracam się z prośbą o pomoc w diagnozie problemu z komputerem stacjonarnym.

Od jakiegoś czasu nieregularnie pojawiały się BSOD'y.

Udało mi się zapisać jeden plik - https://uploadfiles.io/vyqvz , hasło: problem@99

Dodatkowo po uruchomieniu PC, zanim pojawia się ekran startowy BIOSU, mija kilkanaście sekund.

 

Postanowiłem wykonać format HDD i ponownie zainstalować system operacyjny.

Przy bootowaniu systemu z płyty, po wybraniu wersji systemu Win7, kolejnym krokiem jest wybór HDD. Kilkukrotnie dysk nie był wykrywany. Przy kolejnym uruchomieniu PC i wejściu w BIOS - dysk jest widoczny. 

Zmieniłem w BIOS'ie opcje dysku z AHCI na IDE. Następnie instalacja systemu trwała ok 6h i nie doszła do końca - wyłączyłem PC i dałem już wczoraj w nocy za wygraną.

 

Co może powodować taki stan rzeczy?

 

Podzespoły:

 

Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K)

MSI Z87-G43 LGA1150, Intel Z87, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX Z87-G43 HASWELL

Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9 DIMM XMP Beast Series (KHX16C9T3K2/8X)

OCZ ZT Series 550W fully Modular 80 Plus Bronze, ATX12V v2.2 Active PFC (OCZ-ZT550W-EU) (Zasilacze)

Gigabyte GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP (1189/7010) (wer. OC - OverClock) (potrójny went. WINDFORCE 3) GV-N770OC-2GD (Karty graficzne)

Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA SH-224DB/BEBE

 

Będę wdzięczny za wskazówki.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze odłącz od płyty głównej dyski, napędy, czytniki ( jeśli takowe masz )  i sprawdź czy BIOS się uruchamia normalnie czyli szybciej niż obecnie.

Jeśli uruchomi się szybciej to znaczyłoby, że któreś z odpiętych urządzeń sprawia problem płycie głównej ...

...a znając życie pewnie to dysk twardy który się sypie.

Jeśli masz możliwość podłączyć dysk twardy Seagate do innego komputera i sprawdzenie jego komunikatów SMART to zrób to. Popularniejsze programy do sprawdzania dysków to: CRYSTAL Disk Info, HD Tune itp....itd.

Edytowane przez ANATHEMA
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...