Skocz do zawartości

Pomoc w wycenie komputera.


Recommended Posts

Witam, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wycenie komputera / zestawu komputerowego. Niniejszy zestaw komputerowy zakupiłem 2 lata temu za kwotę około 4225 zł + 450 zł za monitor. Zanim go zakupiłem spędziłem jakieś pół roku na analizie zastosowanych technologii, dostępnych rozwiązań sprzętowych oraz ich cenie, by dokonać możliwie najlepszego wyboru. Teraz jednak brak mi rozeznania w tym jakie podzespoły są najbardziej warte uwagi pod względem opłacalności, przez co trudno mi jest się odnieść do tego, ile powinienem żądać za poszczególne składowe zestawu.

 

Sprzęt na szczęście, bądź nie szczęście nie był długo używany, jeżeli wziąć pod uwagę mijające dwa lata od daty zakupu. Sporo czasu przeleżał w kartonach ze względu na moje wyjazdy zagraniczne. Posiada on jeszcze wiele nie odklejanych fabrycznych folii na obudowie i monitorze. Teraz czeka mnie kolejny wyjazd i nie chcę by kolejne pół roku musiał on leżeć i tracić na wartości. Przy czym zakładam, że stan w jakim mam zamiar go sprzedać mógłby wpłynąć pozytywnie na cenę jaką chciałbym za niego osiągnąć.

 

Oto mój zestaw:

- Obudowa Zalman Z9 PLUS (Z9 PLUS)

- Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

- Pamięć Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

- Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)

- Napęd Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM nowy model DRW-24F1MT/BLK/B/AS

- Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224 (SPC094)

- Płyta główna MSI Z97 GAMING 5, Intel Z97, 4xDDR3, 1xM2, VGA, GbLAN, ATX (Z97 GAMING 5)

- Procesor Intel Core i5-4690K, 3.5GHz, 6MB, BOX (BX80646I54690K)

- Karta graficzna MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB GDDR5(256bit) HDMI, DVI, DP (GTX 970 Gaming 100ME)

 


 

- Monitor AOC i2269Vwm

 

Jaką proponujecie cenę za sam komputer, a jaką za komputer i monitor?

Z góry dzięki wszystkim zainteresowanym za odpowiedź.

 

Link to post
Share on other sites

CASE-180zł

HDD-140zł

RAM-180zł

PSU-150zł

DVD-30zł

Cooler-60zł

MOBO-400zł

CPU-650-700

GPU-800zł ale teraz może i więcej jeżeli sprzedasz osobno

 

Za monitor dostaniesz 350-zł wzwyż

 

Komputer możesz śmiało wystawić za 2500zł(2800 z monitorem)

albo wysyłać w częściach wtedy więcej dostaniesz 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...