Skocz do zawartości

Monitor LG 24GM79G-B


Recommended Posts

3 gorsze do tematu:

 

Jakiś czas temu można było go wyrwać jeszcze taniej za 1200 zł w x-kom.pl (z kodem gaming2017 czy jakoś tak), cała obniżka jest prawdopodobnie spowodowana tym że MSI wprowadzi nowe monitory, które wydają się rebrandem tej serii (ciut inne parametry zakresu barw deklarowane).

 

Tu macie recenzje:

https://pcmonitors.info/reviews/samsung-c24fg70/

 

Podobno poprawili już problemy w nowym firmware z nieoczekiwaną zmianą kolorów (nie które odcienie szarości wyświetlał jako fiolet).

 

 

Poniżej odnośnik do  specyfikacji wspomnianego rebranda, sugerowana cena jest w okolicy 300$ (w jakiejś zapowiedzi to wyczytałem).

 

https://www.msi.com/product/monitor/Optix-G24C.html#hero-specification

 

Więc nawet jak nie zdążysz to nie przejmuj się to niepierwsza taka promocja, w końcu to nie karty że zejdą w ilości hurtowych...

Link to post
Share on other sites

kupilem tego samsuga i na recenzji w na yt zobaczylem ze ludzie maja taka opcja jak freesync ultimate enigme ja natomiast moge go tylko wlaczyc lub wylaczyc wiecie jak go moze zoptymalizowac pod gry??

Może być to kwestia wgranej wersji Firmware :

https://us.community.samsung.com/t5/Monitors/C24FG70-firmware-update/td-p/105551

 

Czytając problemy ludzi z tym jednak trzymałbym się standardowego FS - a nie lekko podrasowanego FS z większym zakresem i podobno ostrym migotaniem matrycy...

 

BTW. Opisz swoje wrażenia z użytkowania..

Link to post
Share on other sites

Ja mam np.karte nividia ktora obsluguje g-sync i mam wlaczonego freesynca to on tak naprawde nie dziala???


a jeszcze jak wlaczam freesync wygasa mi opcja refresh rate (czyli ustawienia hercow odsweizanie ) i response time czyli mozna powiedziec ze w tym czasie nie dzialaja jak jest wlaczony freesync??


i czy reponse time to czas milisekundy??   i czy lepiej miec freesync wlaczony czy nie?

Edytowane przez maxiu27
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Chciałbym wyrazić swoją opinię na temat rzeczonego monitora LG 24GM79G-B.

Użytkowałem go niecałą godzinę po czym trafił do pudełka i leci z powrotem do sklepu.

 

W mojej ocenie jest wart jakieś 500 złotych, każda kolejna złotówka którą chcą za ten szmelc to rozbój w biały dzień.

 

Poziome latające linie, smużenie całej matrycy, brak odpowiedniej ostrości obrazu, tearing w CS GO przy 200 fpsach.

Korzystanie przez ową godzinę to była przeokrutna męczarnia.

I żeby nie było, przekopałem się przez wszystkie ustawienia, testowałem zarówno na displayport(144/120 hz) jak i na HDMI (120 hz).

Wszelkie kombinacje ustawień "funkcji dodatkowych", no nic nie dało się z tym zrobić.

Albo "trafiona" sztuka, albo ten typ tak ma - wszak o poziomych pasach czytałem na zagranicznych stronach.

 

Włączenie trybu 1ms Motion Blur Reduction powoduje krwawienie oczu, dodając dziwaczne przekłamania kolorystyczne przy krawędziach.

Przy najniższym natężeniu podświetlenia latające/mrygające pasy widoczne praktycznie wszędzie.

 

Niby jest flicker free, kamera aparatu to potwierdza (zawsze jakiś test, na starym moim TN widać migotanie) więc to musi być coś innego.

 

Wcześniej użytkowałem Benq XL2411 i oddałem go z uwagi na 1 "trafiony" piksel.

Teraz wiem, że to był przepotworny błąd, bo w moim przypadku spełniło się powiedzenie "zamienił stryjek siekierkę na kijek".

 

Różnica między tymi dwoma to jak między niebem (benq) a błotem (lg).

Kolorystycznie może i LG wypada ciut lepiej, ale Benq też idzie ustawić dość sensownie.

Na tym monitorze w mojej ocenie najzwyczajniej w świecie nie idzie nic robić.

Po wspomnianej godzinie miałem wrażenie "prześwietlonych" oczu.

 

Będę więc polował na wspomnianego Benka na dobrej matrycy (druga trafiła się wysiana gorącymi pixelami, pewnie od uszkodzenia, bo pudełko było "nadszarpnięte") albo trzeba zupełnie poczekać na nowe generacje matryc.....

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...