Skocz do zawartości

Ram : 2x16GB czy 4x8GB do 6600K+Z170?


Recommended Posts

Zamówiłem Corsair Dominator 2x16GB  3000MHz czy to dobry wybór? Czy lepiej coś innego?

 

Teraz mam 8GB. Ale chcę dać od razu 32GB i już zapomnieć o tym.

 

Co polecacie? Mam możliwość kupna jeszcze G.Skill Trident Z

 

https://www.amazon.com/dp/B0171GQHZC/?tag=pcpapi-20

 

Płyta to Asus Z170 Pro Gaming

 

Bardzo dziękuję za pomóc :)

Link to post
Share on other sites

teraz zwróciłem uwagę, że raczej do wszystkich 4 sloty nie wejdzie ram,z racji chłodzenia - Thermalright Macho Zero 140mm

 

 

Dla tego vhyba  jestem zmuszony kupić 2x16gb

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

moim zdaniem 2x16 będzie lepsze bo:
- kontroler i tak obsługuje 2 kanały. 
- kostki 16GB powinny być DS rank 1, więc będą minimalnie szybsze od rozwiązania 4x8GB ( ale jest to wzrost bardzo mały, raczej nie zobaczysz wzrostu FPS w grach, nawet o 1 )
- 2 kostki to mniejsze obciążenie dla kontrolera 
- możliwość dodania ram-u 
Ale to są szczegóły, w takich przypadkach najlepszym przyjacielem jest hasło "Bierz tańsze"   :D

 

- Thermalright Macho Zero 140mm

 z tego co pamiętam, jak masz je normalnie zamontowane, to powinno być miejsce na 4 kostki. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie ponownie,

 

Otóż mam dziwny problem. 

 

Otrzymałem ramy Corsair 2x16GB 3000MHz CL15

 

Lecz Windows 7 HP 64 bit wykrywa jedną 1 kość. Ale jestem tego świadom.

 

Nie rozumiem natomiast czemu mam zaniżoną domyślną  częstotliwość w  samym Windows . 

 

 

 http://zapisz.net/images/287_ram_cpu_z.png?__no=1

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Update.

Postawiłem Win 10 HP 64bit,ale nadal mam aktywne tylko 16gb ramu czyli tylko jedna kość. Ponoć ten system w wersji HP wspiera 128GB.

 

 

upd///

 

Teraz wszystko działa. Windows 10 HP widzie całe 32GB ramu :)   Nie wiem czy winowajcą nie było to ze źle zainstalowałem dodatek - Dominator Lightining Bar.

 

 

 

http://www.corsair.com/en-us/dominator-platinum-light-bar-upgrade-kit 

 

Mianowicie ta aluminiowa góra na jednym module  była odwrotnie zainstalowana.

 

Napis na topie "Dominator" był skierowany jakby   z  góry na dół. Rozmontowałem,poprawiłem i teraz nawet ledy na obydwóch modułach świecą.  :)

 

Bardzo dziękuję wypowiadającym i Tobie blaven osobiście! :)

 

 c6b36661db983.png

 

http://cwsmgmt.corsair.com/media/cms/Blog/dominator_lightbar/3D_DMPLT_Kit_Blue.png

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

update //

 

 

 

Kurczę. Od paru  dni męczę się z ciągłymi błędami. I to chyba nie ma związku z żadnymi ledami na ten ram. Tylko problem jest z taktowaniem  :(

 

Ustawione mam profil XMP 3000MHz

 

Ale komputer na wartościach 3000MHz ma problem  z botowaniem PC.

 

Wyzerowałem ustawienia OC.

 

OD początku OC'nąłem 6600K - 4.2GHz ,1.320V. RAMy - 2800MHz

 

Przetestowałem  Prime95 -1h 20 min.  Temperatura  w okolicach 60-70 podczas testu na rdzeniach.

 

Potem z powrotem dałem 3000MHz i  nadal mam problemy z bootem. I to RAM ma związek z bootowanie.

 

 

Teraz testuje ponownie,ale RAM już ustawiałem na 2900MHz. Komp pomyślnie  zbootował. Testuję ponownie w  Prime95.

 

Nie wiem czemu takie mam problemy :(

 

Może z opóźnieniami trzeba kombinować. Nie wiem.  


Tutaj znalazłem podobny problem.


http://forum.benchmark.pl/topic/230543-overclocking-failed-asus-z170-pro-gaming/

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

RAM mam ze Stanów. :(

 

Nie wiem gdzie w Polsce serwis Corsair.

 

Widocznie mam pecha.

 

upd//


Pozostaje mi zamówić i przetestować G.Skill 32GB 3200MHz na mojej płycie. Jeżeli G.Skill na 3000MHz odpalą to problem w Corsair. Jeżeli nie, to problem w płycie.

 

Dam znać co i jak.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Ale zdajesz sobie sprawę że te wartości powyżej 2133mhz to już jest OC i to że ram ma 3000mhz to nie znaczy że twoja sztuka CPU (kontroler pamięci) musi wyrabiać więcej niż 2133mhz.
Także nie ma podstaw do reklamacji procka... tak w ogóle ja np. swoich ramów 2400mhz też nie mogę podkręcić przy 6600k na 3000mhz, 2933 to max jaki osiągnąłem by zabootował ( ale u mnie możliwe że pamięci juz więcej nie pójdą).

Edytowane przez joggy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

najpewniej spróbować ram-ów z list qvl jak takie są. 
ogólnie przy ddr4 widzimy często ram 3000MHz, co max stabilnie wyciąga 2933MHz, aż zaczynam myśleć że oni ich wcale nie testują.
Próbowałeś z odkręconymi świecidełkami, one podżerają prąd... 


ps. skontaktuj się z corsair co do tych ramów i serwisu, ja mam pozytywne odczucia z nimi. 

 

 

 

mają domyślne 3000MHz  i CL15

z fabryki (micron, samsung, nanya itp. ) wszystkie mają bodajże 2133MHz, wszystko powyżej to OC składaczy i muszą zawsze to testować czy pójdzie na danej częstotliwości. 
 
3000mhz cl15 to gwarantowane oc przez producenta ( składacza ), nie domyślna prędkość. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...