Skocz do zawartości

Czułość i dokładność myszy w grach


Recommended Posts

Cześć,
spotkałem się dziś z pewnym filmikiem na yt odnośnie dokładniejszego strzelania w grze CS:GO, a jako że mi wyskoczył w proponowanych i nazwa brzmi bardzo ciekawie to sobie obejrzałem i oczywistą oczywistością jest fakt, że szybko zacząłem to zjawisko rozkminiać.
 
 
Zastanawiam się czy jest to prawdą z technicznego punktu widzenia i czy działa to tak w praktyce?
 
Na mój rozum i korzystając z filmiku:
Czułość w grze to tylko prędkość z jaką porusza się nasz celownik w grze, służy do zwiększania prędkości (ale nie ilości DPI) w myszce.
DPI, czyli Dots Per Inch, a więc ilość kropek na cal, to nie tylko prędkość z jaką porusza się nasza myszka, ale też ilość tych kropek w calu. Im ich więcej, tym wydaje się, że mysz powinna przesuwać się dokładniej?

 

Link to post
Share on other sites

Większe DPI = większa prędkość kursora. Większa dokładność jest przy mniejszym DPI, dlatego niektóre myszki do FPSów mają przycisk od tzw. "sniper mode" przełączający pomiędzy małym i dużym DPI. Duże, szybkie do normalnej gry, małe, dokładne, żeby dobrze wycelować.

 

 

 

DPI, czyli Dots Per Inch, a więc ilość kropek na cal, to nie tylko prędkość z jaką porusza się nasza myszka, ale też ilość tych kropek w calu. Im ich więcej, tym wydaje się, że mysz powinna przesuwać się dokładniej?

 

DPI, ilość punktów na cal, tak, ale w przypadku myszki wartość ta oznacza o ile punktów na ekranie przesunie się kursor po przesunięciu myszki na podkłądce o cal (ok. 2,5cm).

Edytowane przez sznib
Link to post
Share on other sites

Polecam ci DPI 500 sens 2

Nie jest ani za szybkie ani za wolne.

Zależy też od twojej myszki i podkładki.

Ja na takich ustawieniach sam już przegrałem ponad 4000 godzin w CS:GO ale ty musisz dopasować do ciebie.

Jak byś miał jakieś pytania do autora filmu jakim jest Forever mogę mu przekazać, ponieważ jest on moim znajomym.

Popróbuj sobie różne czułości i zobacz która jest dla ciebie najlepsza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...