Skocz do zawartości

przycinanie się komputera i zawieszanie się przy ponownym uruchamianiu


Recommended Posts

Cześć,

od jakiegoś czasu mam dziwne problemy z moim komputerem
ACER Aspire E1-751
- karta grafiki: AMD Radeon HD 8750M 2gb
- Intel Core i5-4200 CPU, 1.60 GHz 2.30 GHz, 6 gb RAM, 64 bity, Win. 8.1

Mianowicie ok. 3 miesiące temu zrobiłem format komputera, gdyż zaczynał działać coraz wolniej, a dysk po aktualizacji z win 8 do 8.1 zaczął bez podejmowania jakichś wymagających akcji zapełniać się do 100% co dodatkowo utrudniało użytkowanie systemu.
Po formacie system wrócił do pierwotnego systemu tj. win. 8 więc ponownie go aktualizowałem do 8.1, zapełnianie dysku do 100% znacząco się ograniczyło tj. nie dochodzi do tego, gdy komputer jest nieużytkowany [a wcześniej najczęściej to w tym czasie miało miejsce].
Niemniej pojawiły się inne bardziej irytujące problemy - komputer zawiesza się na 10-15 sekund, nie rusza się myszka, klawiatura nie reaguje i cały system tak jakby na chwilę zamiera po czym wszystko wraca do normy. Problem jest głównie widoczny przy grach, w głównej mierze po ich wyłączeniu. Co bardziej interesujące gry bardziej wymagające mogę uruchomić tylko po niedawnym uruchomieniu się komputera, jeżeli komputer działa już kilka godzin, przeglądam internet itp. to tych gier nie mogę uruchomić i muszę na nowo restartować system, bo one po włączeniu wtedy zawieszają się [gry serii Total War, Football Manager].
Bardzo często dochodzi też do tego, że system zaczyna mi się przywieszać po kilkugodzinnym użytkowaniu tj. przeglądarka, otworzenie dokumentów itd. zajmuje dużo czasu.
Dodatkowo komputer na spokojnie mogę wyłączyć ale kiedy podejmuję czynność wymagającą ponownego uruchomienia to komputer zawiesza się na ładowaniu ponowne uruchamianie [czekałem raz godzinę i nic nie ruszyło].

Ostatnią rzeczą sprawiającą kłopoty jest jeszcze to, że komputer długo uruchamiał się, wyglądało to tak, że włączał się, przechodził do ładowania systemu i nagle ekran robił się czarny, komputer na chwilę przywieszał się i zaczynał proces włączania od nowa, tym razem już udany.
Co do tego pomogło mi usunięcie sterownika Kontolera IDE/ATA ATAPI i zainstalowanie starszego.

Komputer nie przegrzewa się, ostatnio padła mi przetwornica i w serwisie dodatkowo go wyczyścili więc temperatury są niskie i stale przeze mnie monitorowane za pomocą HWMonitor. Oczywiście regularnie czyszczę komputer CCleanerem oraz Glary Utilites, dokonuję też defragmentacji dysku co jakiś czas. Antywirus to ESET + Malwarebytes.



Komputer mam już 3 lata i właściwie mimo kilku problemów zawsze mi dobrze służył, a ja także zawsze staram się o niego dbać aczkolwiek ostatnie problemy mam wrażenie, że pogłębiają się, dlatego będę niezmiernie wdzięczny za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dobra trochę tego jest więc tak,

 

1. tutaj błąd który najbardziej mnie zastanawia:

 

Szybkość procesora 2 w grupie 0 jest ograniczana przez systemowe oprogramowanie układowe. Procesor miał ograniczony stan wydajności przez 71 s od ostatniego raportu. Źródło: Kernel-Processor-Power (Microsoft-Windows-Kernel-Processor-Power)

2. Aparat reguł zgłosił próbę aktywacji licencjonowania zbiorowego zakończoną niepowodzeniem.
Przyczyna:0x8007232B

3. Nie powiodła się synchronizacja licencji komputerów przez Sklep Windows. Kod wyniku: 0x80070002

4. Zdarzenia inspekcji zostały porzucone w trakcie transportu. 0 "Eventlog"

 

5. Broadcom NetLink Gigabit Ethernet: The network link is down.  Check to make sure the network cable is properly connected. Źródło k57nd60a

 

6.DisturbedCOM - Serwer {4545DEA0-2DFC-4906-A728-6D986BA399A9} nie zarejestrował się w modelu DCOM w wymaganym czasie.

7. Nie można wygenerować kontekstu aktywacji dla "C:\Program Files\AMD\CIM\Bin64\SetACL64.exe". Nie można odnaleźć zestawu zależnego Microsoft.VC80.MFC,processorArchitecture="amd64",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",type="win32",version="8.0.50608.0". Użyj narzędzia sxstrace.exe, aby uzyskać szczegółową diagnozę. Źródło: Sidebyside

 

8. Program RadeonSettings.exe w wersji 10.1.1.1682 przestał współpracować z systemem Windows i został zamknięty. Aby sprawdzić, czy jest dostępnych więcej informacji na temat tego problemu, sprawdź historię problemu w aplecie Centrum akcji w Panelu sterowania.

 

9. BugCheck - Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x0000009f (0x0000000000000003, 0xffffe00171740060, 0xfffff801d6a8a960, 0xffffe00174a79910). Zrzut zapisano w: C:\WINDOWS\MEMORY.DMP. Identyfikator raportu: 071517-20984-01.

 

 

Te błędy i ostrzeżenia powtarzają się w podglądzie zdarzeń. Bardzo często nr 1
 


a w dziale błędy krytyczne jest tylko jeden rodzaj Karnel-Power - System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

 

Ostatnio zdarza sie tak, że system po drugiej nieudanej próbie uruchomienia np. gry zawiesza się całkowicie [po pierwszej nieudanej można przejść do menadżera zadań i zakończyć zadanie] wtedy pozostaje mi tylko reset, stąd pewnie ten błąd

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...