Skocz do zawartości

Zmiana procesora, wybrać i7 7700k?


Recommended Posts

Witam,
Planuję zmianę swojego procesora wraz z płytą, zainteresował mnie i7 7700k, jednakże martwię się "glutem". Skalpować nie będę, bo szkoda mi na to gwarancji. Dodatkowo mogę napisać, że na 99% nie będę podkręcać tego procka.

Chłodzenie jakie mam to Fortis 3, oczywiście dokupię nową pastę do tego. Procesor 650W chieftec, ram DDR4 16GB 3000MHz.

Komp używany będzie do gier i pakietu Adobe.

Jak myślicie, warto zakupić dany procesor czy jednak wybrać coś innego, a jeżeli tak, to co polecacie, bardzo możliwe, że niepotrzebnie się "martwię", mile widziana opinia jakiegoś znawcy.

Dzięki z góry za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że dopłacasz 100-200pln do 7700k względem 7700 po to żeby go nie podkręcać. Napisz jeszcze jaką płytę chcesz bo może zamiast z270 za 700pln wystarczy h110 za 200pln do nie podkręcania. W ten oto sposób masz rozstrzał między 2200 a 1500pln. 

[s=off]

Podaj model zasilacza bo chieftec 650w może być "bardzo dobry", "niezły" i "kompletne g****o".

 

Popatrzył bym jeszcze na AMD 1700/1700x. Za nasza zachodnią granicą 1700x można dostać za 1400-1500pln (z x bo nie podkręcasz). W grach będzie gorszy od i7 7700k ale w zadaniach roboczych może (zależy co dokładnie robisz) go znacznie wyprzedzać.

Edytowane przez ernorator
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Komp używany będzie do gier i pakietu Adobe.

Nic lepszego do PS/LR/PR/AE nie dostaniesz o ile nie mówimy tutaj o typowej stacji montażowej, wtedy kłania się LGA 2011v3.

 

wystarczy h110 za 200pln do nie podkręcania.

H110 pod 7700K mówisz ? przy zastosowaniu wyżej możliwości rozbudowy o RAM i szybki SSD żadne.

 

Jeśli kogoś stać na procesor za 1500zł to i wyłożyć kilka stówek na MOBO również.

 

W H110 można, w budżetowym zestawie gdy brakuje kasy i trzeba wszystko jakoś upchać.

 

zadaniach roboczych może (zależy co dokładnie robisz) go znacznie wyprzedzać.

W pakiecie Adobe ? - wątpliwe, tutaj i tak większości operacji idzie po jednym wątku.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że dopłacasz 100-200pln do 7700k względem 7700 po to żeby go nie podkręcać. Napisz jeszcze jaką płytę chcesz bo może zamiast z270 za 700pln wystarczy h110 za 200pln do nie podkręcania. W

Tak właśnie, jeżeli chodzi o to dopłacanie - moim chłodzeniem i tak za dużo sobie nie podkręcę, a początkowa szybkość 7700k mnie zadowala. Co do płyty to jedyny wymóg jaki mam to żeby posiadała wejście M.2, poczytam rankingi, testy i sobie coś wybiorę. Na szybko na razie wybrałem ASUS TUF Z270 MARK 2.

 

 

A jaki procesor masz obecnie ? Jaka karta graficzna i czego dokładnie oczekujesz od CPU? Ma ci przyspieszyć i ułatwić pracę?

Obecnie mam i5 2500k @4.5 i kartę graficzną GTX 1070 MSI gaming X. Zasilacz to Chieftec A80 85+. Kończę technikum więc najwyższy czas ogarnąć dobry procesor do gier jak i zarówno pracy (spędzam tyle samo czasu przy graniu co przy pakiecie Adobe - głównie photoshop i adobe premiere. Z grafiką 3D styczność będę miał jedynie hobbystycznie).

 

 

W pakiecie Adobe ? - wątpliwe, tutaj i tak większości operacji idzie po jednym wątku.

W takim przypadku rozumiem, że polecasz mi jakąś i5?? Przy okazji zaoszczędzę pieniądze, ale i tak to wszystko leci ze stypendium, więc wtedy sobie np. lepszy ram dokupię czy Mobo.

Link to post
Share on other sites

 

 

W takim przypadku rozumiem, że polecasz mi jakąś i5?? Przy okazji zaoszczędzę pieniądze, ale i tak to wszystko leci ze stypendium, więc wtedy sobie np. lepszy ram dokupię czy Mobo.

 

Jak masz to co piszesz to nie wiem czy warto wymieniać i5 na i5. Tym bardziej, że Twój już śmiga na 4.5 GHz. Jak z ciekawości porównywałem i5-4690k z i5-7600K to jakiejś szalonej różnicy nie było (zwłaszcza w grach). Warto sprawdzić, poszukać, czy miałoby to sens. Jakby nie patrzeć taki procek to 1000 zł - pytanie za ile % wydajności więcej. Kwestia też tego, czy nowe procki nie mają instrukcji, które przyspieszają konkretne zadania, na których Ci zależy. 

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie warto przechodzić z i5  2500K  na np i5 7600k jak już to i7 6700k\7700k

 

Jak masz to co piszesz to nie wiem czy warto wymieniać i5 na i5.

To warto kupować ten i7 7700k bez skalpa?

 

@Kamil444 widzę, że masz i7 6700k, polecasz? Problemów nie ma jak w przypadku i7 7700k?

Edytowane przez werywolf1
Link to post
Share on other sites

 

 

To warto kupować ten i7 7700k bez skalpa? @Kamil444 widzę, że masz i7 6700k, polecasz? Problemów nie ma jak w przypadku i7 7700k?
Co do 7700k zależy jak trafisz ale bez oc + dobre chłodzenie tempy powinny być ok

A co do skylake 6700k też ma gluta tylko ma mniejsze skoki temperatur jak w 7700k

A co do mojego 6700K to w grach nie przekracza 63st jest na stock nie kręcony(na razie nie widze potrzeby może za rok lub 2) , z potężnym chłodzeniem dark rock pro 3 i nie mam żadnych z nim problemów

Link to post
Share on other sites

@up

ale kolega chcę pracować w Adobe, a tam, jak 3ndurek powiedział głównie pracuje jeden wątek, czyli ryż odpada.

kolejna kwestia jest taka, że kolega chce procek do gier, a amd działa tam w kratkę, a nawet gorzej.

 

H110 + procek z zablokowanym mnożnikiem ma sens na moje. Oczywiście jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań z jakimiś portami m.2 czy innymi cudami.

Tyle ode mnie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wczoraj wyszły dodatkowe informacje na temat Coffee Lake. Jak myślicie poczekać z tym zakupem? Wiedząc, że za 2/3 lata i tak planuje zmianę całego kompa, bo już widzę jak moja 5-letnia obudowa się "sypie". Teraz to będzie mój ostatni zakup do tego co mam, jedynie we wrześniu dokupię dysk SSD M.2.

Link to post
Share on other sites
czyli ryż odpada

 

Przy eksporcie i renderingu gdzie jest co liczyć Ryzen wypada lepiej.

Co by nie wybrał jeśli reszta tj. RAM,  układ SSD pod dany soft i ustawienia GPU nie będzie dobrze skonfigurowana/zoptymalizowana to nawet najszybszy procesor nic nie da.

W Ae z 8GB RAM można sobie menu co najwyżej powyświetlać ;).

16GB powoli zaczyna być standardem w zestawie do gier, oczywiście nie mówimy o budżetowych konfigach gdzie lepiej te 250-300zł dorzucić do GPU.

 

W Twoim przypadku boli fakt, że nie chcesz podkręcać procesora. Wtedy można myśleć o używanym 5820K/6800K na X99 gdzie masz większe możliwości rozbudowy o ilość dysków, do tego Quad channel i nie musisz myśleć o temperaturach, uwzględniając przy tym dobre chłodzenie powietrzne ;). Nowego 6800K można wyrwać za 1600zł, MOBO 800zł, ja bym się mocno zastanowił.

OC procesora ogarniesz na spokojnie :).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...