Skocz do zawartości

Płyta Gigabyte (stara...) z PCI x16 1.0, a grafika x16 2.0


Recommended Posts

Witam.

 

Mam pytanie, ponieważ niedługo chcę wymieniać grafikę na HD4770.

Karta ta ma PCI Express x16 2.0, moja płyta(Gigabyte GA-8i915P-D) ma PCI Express x16 1.0(pewny nie jestem).

 

I mam pytanie czy będzie dobrze funkcjonować?

 

Z tego co czytałem grafika z 2.0 powinna działać na 1.0 ale różnie bywa, dlatego się pytam.

 

 

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Gdyby karta miała przekraczać zapotrzebowanie na energię w standardzie 1.0, to dorzuciliby dodatkowe gniazdo zasilania. Bo to głównie chodzi o to ile PCI-Express może dostarczyć prądu. 4770 "zjada" go mało, więc powinno być ok.

Link to post
Share on other sites

Czekaj, to mi się z moim 4670 popierdzieliło. Przepraszam, z 4770 to wygląda tak, że karta pobiera coś na pograniczu możliwości PCI-Ex poprzedniej generacji, dlatego dla pewności dorzucone jest gniazdo dodatkowego zasilania. Teraz na 100% się zgadza :o

Link to post
Share on other sites

a ja poczekam jeszcze dluzej to wyjda 32 nm albo 12 nm albo w ogole kompy oparte na gpu tylko.. jakbym miał tak czekac to dalej bym mial 286 :).. Jak dla mnie nie bardzo ma sens czekanie badz kupowanie najdrozszego stuffu z " swiata komputerow " bo wiadomo, 1. nie doczeka sie czlowiek na to najlespsze najlepsze, 2 to najlepsze najlepsze na teraz za miesiac juz takie super nie jest a za pol roku juz calkiem kieposciutko a kasy wydalo sie 2 razy wiecej niz normalnie mozna bylo :o ...

Link to post
Share on other sites

możliwe, że jeszcze taniej :)

 

jak wyjdą te DX11, to te z DX 10 i 10.1 ceny spadną sporo... w przypadku ATI - powinny być przed premierą win7

 

 

 

Dzisiaj mam dzień zarobku... tzn. urodziny xD się zobaczy czy będzie na grafe :o

Link to post
Share on other sites

Ale chodzi o to, że jak wyjdą ceny HD4770 powinny spaść :o od razu można odpowiednika z DX11 kupić. Zawsze dla Win7 jakby się zmieniało.

 

 

chociaż w7 ceny dobrego PII :F

zupelnie nielogicznie.. czekasz zeby staniał 4770 a mowisz o kupnie czegos z dx 11 ? czy przypadkiem pierwsze cos z dx 11 nie bedzie drozsze duzo od 4770 ? a poza tym kiedy sie doczekasz dx 11 w grach na poziomie teraz dx 9 ( bo nie mowie o dx 10 bo i tak malo gier go uzywa ( nie ze go nie mozna wlaczyc w opcjach ale to ze nie ma roznicy :) )) .. takze mowienie teraz o kupnie czegos z dx 11 to bez sensu dla mnie :P

Link to post
Share on other sites

a poza tym kiedy sie doczekasz dx 11 w grach na poziomie teraz dx 9 ( bo nie mowie o dx 10 bo i tak malo gier go uzywa ( nie ze go nie mozna wlaczyc w opcjach ale to ze nie ma roznicy :o )) .. takze mowienie teraz o kupnie czegos z dx 11 to bez sensu dla mnie :P

Wow... faktycznie nie powinienem kupować HD4850 tylko siedzieć na X1950 XTX bo i tak używam WinXP... bo to bez sensu tak :)
Link to post
Share on other sites

a poza tym kiedy sie doczekasz dx 11 w grach na poziomie teraz dx 9 ( bo nie mowie o dx 10 bo i tak malo gier go uzywa ( nie ze go nie mozna wlaczyc w opcjach ale to ze nie ma roznicy :o )) .. takze mowienie teraz o kupnie czegos z dx 11 to bez sensu dla mnie :P

Wow... faktycznie nie powinienem kupować HD4850 tylko siedzieć na X1950 XTX bo i tak używam WinXP... bo to bez sensu tak :)

 

 

czytanie i rozumienie nie idzie u Ciebie w parze ?? Specjalnie dla Ciebie : Kupic cos co obsluguje dx 11 gdy nie ma dx 11 na rynku to nie ma sensu ( ma go dla Ciebie ? ) biorac pod uwage ze ceny beda za wysokie a gry jakie pozniej wyjda beda juz pewnie na to za mocne :D ..

Link to post
Share on other sites

czytanie i rozumienie nie idzie u Ciebie w parze ?? Specjalnie dla Ciebie : Kupic cos co obsluguje dx 11 gdy nie ma dx 11 na rynku to nie ma sensu ( ma go dla Ciebie ? ) biorac pod uwage ze ceny beda za wysokie a gry jakie pozniej wyjda beda juz pewnie na to za mocne :) ..

Ale zobacz, że ja mam WinXP więc nawet nie mam DX10, ani DX10.1, ani nie będę miał jak nie zabulę za Vistę/W7 DX11... mam tylko DX9 i kartę obsługującą DX10.1 i dość komfortowo gram np. w Crysisa czy GTA4...

 

Ba, powiem więcej, będę w te gry grał bardzo komfortowo pod DX9 na karcie obsługującej DX11 bo mam zamiar taką kupić od ATI... i poczekać z zakupem Win7 do czasu aż jakakolwiek gra będzie WYMAGAĆ DX10.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że zasilacze komputerowe mają podstawowe trzy linie: 3.3V, 5V i 12V. Dla nowoczesnych zestawów liczy się ta ostatnia. 3.3V i 5V używają dyski, elementy płyty głównej, urzędzenia USB itd. Procesory i karty graficzne ciągną 12V. Producenci lubią sobie podciągnąć łączną moc zasilacza tymi mniej ważnymi liniami. Np. mój Chieftec ma "400W", a i tak Twój BQ jest mocniejszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...