Skocz do zawartości

Płyta główna z konkretnymi złączami


Recommended Posts

Witam chciałem się doinformować odnośnie płyty głównej, pod którą będę mógł podłączyć wszystkie części jakie są w planie i wszystkie będą jednocześnie aktywne.

 

Złącza jakie musi posiadać płyta to tak:

-SATA min. 6 sztuk

-SATA Express min. 1 sztuka

-M.2 min. 1 sztuka

 

A sprzęt jaki mam zamiar pod to podłączyć to tak:

- Jeden napęd optyczny

- 2 dyski na SATA (HDD i SSD)

- 1 dysk ssd na złącze M.2 (NVMe) - ma działać na pełnej przepustowości złącza 32 GB/s

- Panel przedni ASUS 2x USB 3.1 Gen.2 na złącze Sata Express

 

Mam zamiar wyżej wymieniony sprzęt podłączyć pod płytę główną, na której to wszystko będzie jednocześnie aktywne, jednak wiem, że dużo płyt głównych dezaktywuje (może jednak nie wszystkie) 2 złącza SATA w momencie podłączenia dysku pod złącze M.2, w dodatku dwa złącza SATA zostaną zajęte przez panel przedni na SATA Express.

 

Na razie patrzę tylko na dwie płyty, w zależności pod jaki socket będą (tego jeszcze nie wiem):

- Gigabyte AORUS GA-Z270X-Gaming K5

- Gigabyte GA-AX370-Gaming K5

 

Moje pytanie czy na tych płytach głównych będą mogły jednocześnie działać wszystkie części, które wymieniłem powyżej? Podkreślę tylko (jak łatwo zresztą policzyć), że do 5 złącz SATA będą podpięte kabelki.

 

Pobrałem nawet instrukcje obu płyty głównych, ze strony gigabyte, ale nie wiem czy wszystko dobrze rozumiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...