Skocz do zawartości

Po powrocie z wakacji komputer się nie uruchamia


Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera:

Płyta główna MSI B150M PRO-VDH, B150, DDR4, SATA3

Procesor Intel Core i5-6400, 2.7GHz, 6MB, BOX

Dysk SSD Crucial MX200 250GB SATA3

Pamięć Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz CL14

Zasilacz OCZ /Fire Power CoreXStream Series 500W ATX Non-Modular (CXS500W-EU)

2.System operacyjny: Windows 10

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: brak

4.Używany program antywirusowy: Norton

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: brak

6.Informacje dodatkowe: krótki błysk czerwonej diody CPU na płycie głównej przy próbie włączenia komputera

 

Witam,

wróciłem właśnie z tygodniowej nieobecności spowodowanej wakacjami i chciałem włączyć komputer, ale ku mojemu zdziwieniu nie uruchamiał się. Zdjąłem pokrywę i spróbowałem ponownie. Wentylatorek chłodzenia procesora startuje dosłownie na 1-1,5 sekundy po czym staje. Przy włączeniu zaświeca się na chwilke na czerwono dioda CPU na płycie głównej. Na ekranie oczywiście nic się nie pojawia, bo komputer zwyczajnie się nie uruchamia. Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną, bo jak już wspominałem komputer przez tydzień nie był w ogóle tykany, a przed wyjazdem działał bez zarzutu.

Link to post
Share on other sites

Jest podłączony do listwy, ale przez cały wyjazd była ona wyłączona.

Listwa była wyłączona "pstryczkiem" czy wyjąłeś wtyczkę z gniazdka?Jeżeli wyłączyłeś tylko pstryczkiem to prawdopodobnie była burza i wyładowanie załatwiło ci kompa.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj uruchomić sam zasilacz. Trzeba zewrzeć czarny i zielony kabel we wtyczce 24pin

 

zlacze_zasilacza.jpg

Z doświadczenia powiem, że nie zawsze zasilacz uruchomi się w taki sposób. BeQueit 450W nie uruchomicie w ten sposób, sprawdzałem. Uruchomił się dopiero po podpięciu całego komputera. Swoją drogą to dobry patent, aby zbić cenę przy zakupie od drugiej osoby...

Edytowane przez Damian47akaQcu
Link to post
Share on other sites

 

 

Swoją drogą to dobry patent, aby zbić cenę przy zakupie od drugiej osoby...

To zły patent ponieważ jest manipulacją opierającą się na niewiedzy sprzedającego. Nikt uczciwy nie postępuje w ten sposób.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To zły patent ponieważ jest manipulacją opierającą się na niewiedzy sprzedającego. Nikt uczciwy nie postępuje w ten sposób.

Tak, ale czasami jak ,,Janusz" rzuci ceną... z kosmosu. To czemu nie. Poza tym (nie mówię o wszystkich) w sklepach też często jesteśmy oszukiwani, np. sklep wciśnie kupującemu (jeżeli się nie zna) każdy kit i każdy produkt, a nabywca będzie żył w przekonaniu, że ma super hiper sprzęcik. Takie zagranie nie koniecznie trzeba wykorzystać do oszustwa (sprawdzenie zasilacza).

Link to post
Share on other sites

Jeśli wiesz że sprawny zasilacz się nie uruchomi i używasz tego jako argumentu aby wprowadzić sprzedającego w błąd, że zasilacz jest uszkodzony to jest oszustwo. Targować można się w sposób uczciwy, można też odstąpić od zakupu.

 

 

w sklepach też często jesteśmy oszukiwani

To nie znaczy że należy brać z nich przykład i też oszukiwać.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...