Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem w C#

C# Visual Studio 2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 misza90

misza90
  • Amator

• 33 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 15 lipiec 2017 - 19:54

Cześć,

mam problem w mojej aplikacji, otóż stworzyłem klasę by tam trzymać funkcję, która się powtarza:

public class Function
    {
        Form1 form = new Form1();
        public void Plus()
        {            
            decimal multiple = 0.3m;
            decimal digit = Convert.ToDecimal(form.text1.Text);
            form.score.Text = String.Format("{0:f}", (liczba * multiple) + liczba);            
        }

Wywołałem ją w Form1.cs

else if (text1.Text != string.Empty && text2.Text == string.Empty)
                {
                    Function fun = new Function();
                    fun.Plus();
                }

I po odpaleniu aplikacji i wpisaniu jakiejkolwiek liczby dostaję ten błąd:

FATAL   w System.Number.StringToNumber(String str, NumberStyles options, NumberBuffer& number, NumberFormatInfo info, Boolean parseDecimal)
   w System.Number.ParseDecimal(String value, NumberStyles options, NumberFormatInfo numfmt)
   w System.Convert.ToDecimal(String value)

• 0
CPU: AMD Ryzen 5 1600X 3.6GHz Mobo: MSI Mortar B350 RAM: ​GoodRam IRDM 2x8GB DDR4 2400MHz GPU: MSI RX 580 Armor 1366/2000 MHZ
SSD: SK Hynix SC308 512GB M.2 HDD1: Seagate Barracuda 1TB HDD2: Seagate Barracuda 1TB ​ PSU: SilentiumPc Enduro FM1 80Plus Gold 650W Case: SilentiumPc Alea M50
LCD1: LG24MP88HV-S LCD2: IIyama ProLite E2482HD LCD3: IIyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1  OS: Win10 x64 Pro

#2 mabrothrax

mabrothrax
  • Papa Nurgle

• 1682 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 16 lipiec 2017 - 06:02

No sam błąd Ci mówi, że nie może program przeprowadzić konwersji wartości decimal do string, jeśli być dokładnym to nie pasuje mu twoje string value. Nie widząc również całości kodu trudno odnieść się do tego co kryje się pod zmiennymi które strasz się konwertować.

• 0

Pain is an illusion of the senses, fear an illusion of the mind, beyond these only death waits as silent judge of all.

| Xbox Live/PSN - Mabrothrax666 | Origin - MabrothraxNurgle | Macbook Pro 13" Mid 2017 | Galaxy S7 Edge | HyperX Cloud | PS4 Pro | Xbox One S |

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: C#, Visual Studio 2017

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych