Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie

 

Mój sprzęt to:

Lenovo Y50-70gh

procesor: Intel core i7-471oHQ 2,5GHz

karta graficzna: gtx-860m

ram: 8gb

system operacyjny: win8 zaktualizowany do win10

 

Problem wygląda następująco. W grach World of Tanks, Warface, The long dark, wartość fps jest stabilna czyli oscyluje między 50-60 fps/s jednak obraz rwie jedyną (tymczasową) opcją zażegnania problemu jest włączenie synchronizacji pionowej. Problemu nie uświadczyłem natomiast w The Crew i Heroes of The Storm. 

 

Zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej i systemu. Formatowałem nawet komputer co dało chwilową poprawę (World of Tanks chodziło dobrze do momentu crasha po tym powrócił problem).

 

Wcześniej używałem windows defentera, ale w dniu dzisiejszym zainstaluję Nortona (płatną wersję) jeżeli po przeskanowaniu kompa coś się zmieni to dam znać.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

"jedyną (tymczasową) opcją zażegnania problemu jest włączenie synchronizacji pionowej. " Więc w czym problem ?

Granie w fps'y z włączonym v-sync powoduje opóźnienie w twojej reakcji co przekłada się na twoje wyniki, ponadto granie z włączonym v-sync dla kogoś kto całe życie tego unikał jest cholernie denerwujące ze względu na to "pływanie" myszki. Włączenie V-sync nie powoduje zniknięcia problemu lecz jego zamaskowanie.

Link to post
Share on other sites

Uruchamiasz w oknie bez ramki i problem znika. Albo odpal sobie w panelu nvidia synchronizację "szybką" i sprawdź jak Ci się będzie grało.

 

P.S. Gry, które wymieniłeś to nie CS: GO gdzie rzeczywiście liczy się każde opóźnienie. Szczerze wątpię, żeby w WoT synchronizacja powodowała "cudowny" spadek formy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Uruchamiasz w oknie bez ramki i problem znika. Albo odpal sobie w panelu nvidia synchronizację "szybką" i sprawdź jak Ci się będzie grało.

 

P.S. Gry, które wymieniłeś to nie CS: GO gdzie rzeczywiście liczy się każde opóźnienie. Szczerze wątpię, żeby w WoT synchronizacja powodowała "cudowny" spadek formy.

Wymieniłem tylko parę gierek, w Quake Live też mam ten problem a tam już liczy się płynność nie chodzi mi o zajebistego skilla ale o przyjemność z gry a ten problem no cóż jest dla mnie "problemem". Otwieranie w oknie nie pomaga, tak samo jak obniżenie detali do minimum i przełączanie między kartami graficznymi.

Edytowane przez sparda285
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...