Skocz do zawartości

TV z Ambilight lub Curved, czy jest jakiś sensowny model?


Recommended Posts

Jakie materiały będą oglądane? np TV satelitarna, naziemna, streaming, blu-ray itp.
TV będzie oglądany na wprost, a jeżeli nie to kąt odchylania osób oglądających będzie nie większy niż 20*?

Zazwyczaj będzie używany wieczorem czy w dzień, a jeżeli w dzień czy pokój jest mocno nasłoneczniony?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakie materiały będą oglądane? np TV satelitarna, naziemna, streaming, blu-ray itp.

TV będzie oglądany na wprost, a jeżeli nie to kąt odchylania osób oglądających będzie nie większy niż 20*?

Zazwyczaj będzie używany wieczorem czy w dzień, a jeżeli w dzień czy pokój jest mocno nasłoneczniony?

NC+, YouTube

Na wprost, ewentualnie pod delikatnym kątem 

Będzie wisieć na ścianie

Używany wieczorem 

Link to post
Share on other sites

Trwałość jest losowa, IPS do oglądania wieczornego nie nadaje się więc ja bym odpuścił tego philipsa. A HDR'u to on nie ma, jedynie rozpoznaje sygnał HDR, ale nie jest wstanie pokazać tego, bo jest niski kontrast i stosunkowo mała jasność TV.
Jeżeli zależy na curved brałbym
https://redcoon.pl/telewizory/telewizor-samsung-ue55k6300aw?gclid=CjwKCAjw16HLBRBFEiwAElREqG4Ga9OEPkxiuAZNPNjhbXEwA-PL1OR8PybJy0hgJv8jEFTxRjfBphoC0iMQAvD_BwE
jeden z najwyższych kontrastów w 2016 roku(testy pokazywały od 5,5 do 7 tyś do 1), dobry smart. A jeżeli będzie siedzonę dalej niż 2,5m od TV to i tak nie zobaczymy różnicy pomiędzy 4k a FullHD.
Edit: Jedyną zaletą tego philipsa jest 120hz matryca co warto odnotować, bo w sporcie np piłka nożna, będzie sobie lepiej radził.
 

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

I tu się nie zgodzę ambilight działa świetnie wieczorem w połączeniu w 4k hdr.Co prawda i tak nie jest to takie hdr jakie powinno być ale takie jest dopiero w telewizorach za 5 tys. Jedyne w czym się mogę zgodzić z tobą to niski kontrast co nie przeszkadza w ogadaniu. Także w dzień swietna matryca ips +w nocy wspomaga ambilight. A monitory curved siadziesz trochę pod kątem i juz nie ma takiej przyjemności z oglądania :D niepotrzebny bajer- musiał byś zawsze siedzieć na wprost od telewizora w niedużej odległości.

Edytowane przez gjuby111
Link to post
Share on other sites

I tu się nie zgodzę ambilight działa świetnie wieczorem w połączeniu w 4k hdr.

A czy ja napisałem coś o ambilight? Wygląda efektownie i tyle, a połączony jest jedynie z 4k.

Bo 300-350cd/m2 to tragiczny wynik.

 

 A monitory curved siadziesz trochę pod kątem i juz nie ma takiej przyjemności z oglądania 

Tyle, że pod lekkim kątem polepsza to kąty widzenia, dopiero powyżej +/-30* znacznie pogarsza kąty widzenia.

A co do nie potrzebnego bajeru, to osoby które kupują zakrzywione TV nie wracają już do płaskich.

A niski kontrast nie przeszkadza w oglądaniu?

Faktycznie może komuś nie przeszkadzać, ale zdecydowanie zobaczy różnice, jakby nie było jest to najważniejszy czynnik odpowiadający za jakoś obrazu.

Co do ku6100 jak poniżej 3 metrów od TV to warto przemyśleć.

Link to post
Share on other sites

Tak kontrast jest slaby - tu się zgadzam, ale stwierdzenie że osoby kupujące curved telewizory nie wracaja juz do zwyklych to bzdura. Ile razy bylem świadkiem oddania telewizoru w ciągu tygodnia. Klienci mieli możliwość nie podawania przyczyny a i tak mówili zazwyczaj ze taki telewizor nie sprawuje się dobrze w salonach gdzie nawet te 30 stopni nie jest żadnym wyczynem a i pod trochę mniejszym kątem tez nie prezentował się wspaniale :D

 

 

Myślałem jeszcze o Samsung UE55KU6100? Jednak kupię PHILIPSA jest jeszcze promo w Saturn za 3246 zł https://saturn.pl/rt...ps-55pus6561-12 Przetestuję i się zobaczy jak coś to zawsze można oddać
 

Bierz nie będziesz żałował a i promocja świetna. 

Edytowane przez gjuby111
Link to post
Share on other sites

Na wprost, ewentualnie pod delikatnym kątem 

tutaj nie będzie nawet 20*

 

 

ale stwierdzenie że osoby kupujące curved telewizory nie wracaja juz do zwyklych to bzdura.

Ja tylko mówię to co na oficjalnych szkoleniach Samsunga jest przedstawiane, a nie z własnych doświadczeń.

Kontrast jest tragiczny, nazywajmy to jak chcemy, ale TV na matrycy IPS nie nadają się do oglądania wieczorami.

Link to post
Share on other sites

Chyba 70 stopni na wprost jest 90 :D

A co do wieczorów to telewizor który posiada ambilight jest głownie skierowany na oglądanie wieczorne :D

Ambilight doświetla okolice telewizora i wygląda to świetnie nawet pomimo słabego kontrastu/czerni :D

Pracowałem w sklepie sprzedającym rtv/agd itp w jednej z sieciówek i uwierz mi nikt nie narzekał na te telewizory  phillipsa.


Zresztą polecam przeczytać :D https://hdtvpolska.com/forum/topic/37116-test-android-tv-philips-pus-6501-ultra-hd/

Link to post
Share on other sites

Nie, na wprost jest 0*, to, że telewizor jest szerszy niż grubszy nie oznacza ze gdy siedzimy na wprost jesteśmy prostopadle do telewizora, bo jesteśmy równolegle do obrazu, a to obraz jest naszym punktem.
Byłem promotorem 2 firm produkującej TV(nie samsunga), więc jakby nie było pracowałem na stoisku w sklepie RTV. Nikt nie narzekał bo osoba która kupuje jest laikiem i jak jej powiesz, że to dobry TV to uwierzy bo nie ma punktu zaczepienia.
Nie twierdze, że jest to słaby TV, bo tak nie jest jedyne większe minusy to tak na prawdę philipsowy android, który w modelach 2016 nie działa dobrze, no chyba przeprowadzono jakaś aktualizacje w ciągu miesiąca.
Oczywiście dla mnie matryca nie jest wadą, jest cechą, bo pomimo tego że oferuję niższy kontrast to ma lepsze kąty. Co nie zmienia faktu, że do oglądania wieczornego i siedzenia na wprost VA zawsze będzie lepsze, ba nawet w dzień jest sporo lepsze i widać różnicę, to czemu w nocy miałaby być mniejsza?

Link to post
Share on other sites

No nie do końca. Bardzo często ludzie zwracali telewizory bo coś im nie pasowało od koloru po obraz który i tak wcześniej widzieli na sklepie. Do phillipsow nigdy zwrotów nie było (chyba że miał jakiś defekt).Tak Va jest lepsze ale nie demonizujmy ips+ambilight tez pozwoli świetnie oglądać w nocy. Jeżeli chodzi o androida to faktycznie do najszybszych nie należy ale też tego bym się nie czepiał.Jedynym minusem przy cenie 3250 jak kolega wyczaił są tak naprawdę wbudowane głośniki te mogły by fakyczynię lepiej grać. Ale zawsze można sobie dokupić jakiś system audio.

Link to post
Share on other sites

Chyba się nie rozumiemy, skoro VA dobrze sobie nie radzi w nocy, bo tak na prawdę dopiero dobre plazmy i oledy dają pełen komfort, to jak IPS o 4-7 krotnie niższym kontraście ma sobie dobrze radzić? Nie rozumiem popierania liczby zwrotów konkretną marką, trudno zobaczyć Philipsowy zwrot jak w danym sklepie sprzeda się ich 1-3 na miesiąc a np Samsungów 150 czy LG 50. Dodatkowo osoby które kupują philipsy już wcześniej chcą philipsa bo ambilight  :menda: .
Nie czepiałbym się philipsowego androida? To się po prostu tnie, jest wolne, zresztą jak większość TV z androidem(w tym cześć modeli Sony z mediatekami).

Co do głośników, no to nie oszukujmy się obecne TV nie mogą mieć dobrego nagłośniania i nawet w najdroższych modelach brzmi to słabo, oczywiście jest to spowodowane, ze TV fizycznie nie mają na nie miejsca, są za cieniutkie, do tego za lekkie, bo mogłyby wpaść w rezonans akustyczny(w przypadku niektórych ustawień TV). Ja osobiście od dawana już nie patrze na jakość dźwięku TV.

SPAM:
Uwielbiam jak ludzie mówią, że Samsungi mają takie jaskrawe kolory XD

Raz koleś chciał zwrócić chyba jakiegoś panasonica albo sony bo telegazety nie umiał włączyć. 

Link to post
Share on other sites

Ale nie rozmawiamy tu o telewizorach za astronomiczne kwoty. 

A jeśli chodzi o zwroty to chodziło mi o to iż często ludzie kupują na chybił trafił i jak samsungi sony itp są zwracane to phillipsy z ambilight nie. Defakto nie zdarzyła mi sie ani 1 osoba która zwróciła by taki telewizor w ciągu moich 3 lat pracy w sklepie. Może to nie był długi czas i sprzedaż phillipsów nie była tak wysoka jak samsungów ale nie była to podana przez ciebie skala (duzo jednak się tych phillipsów sprzedawało). 

Android się czasem zacina ale tak jak wspomniałeś jak w większości smart tv.

A co do głośników kiedy odpalone na telewizorach czasem było mtv to słychać było ze standardowo phillipsy grały gorzej niż inne .

Link to post
Share on other sites

Ale to jedynie na podstawie obserwacji. Choćby nie wiem jak probował kogos przekonac to ips nie nadaje się do oglądania w nocy i tyle. Tym bardziej że w tej samej cenie ma np ku64x0 przy którym już w ogóle ten philips traci sens. Zreszta wystarczy wpisac pus6561 vs ku6470 i jest pełno watków np https://hdtvpolska.com/forum/topic/37846-samsung-ku6470-vs-philips-pus6561/

Jest tam o zgrozo nawet osoba która zwróciła tego philipsa zeby kupic samsunga.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...