Skocz do zawartości

SteelSeries Sensei Wireless czy Logitech G602?


Recommended Posts

Obecna, wspaniała, super duper myszka PERFORMANCE MX zaczyna coraz bardziej denerwować za sprawą lewego przycisku, który odmawia posłuszeństwa - przerywa w najmniej spodziewanym momencie.

Czasami prosta czynność skopiowania pliku, poprzez przeciągnij i upuść, pozwali przenieść nie to co trzeba albo zrobić jeszcze ciekawszy syf w systemie. Od czasu do czasu znajduję skróty :) Nie mówiąc już nic o zaznaczeniu i skopiowaniu danego fragmentu tekstu :]

Nie muszę koniecznie, gdyż solidne naciśnięcie i trzymanie przycisku zawsze niweluje dany problem, ale do takiego użytkowania nie jestem przyzwyczajony i chciałbym zmienić ustrojstwo na coś innego.

 

Obecnie mam na oku dwa produkty (SteelSeries Sensei Wireless - Logitech G602)

Są to myszki bezprzewodowo, obecnie do takich się przyzwyczaiłem, nie jestem żadnym progejmerem, który nie może mieć imputlaga i takie inne pierdoły.

 

Nie mam pojęcia na co powinienem się zdecydować.

Oba produkty nie są nowe, są już na rynku kawał czasu, przez co dobrze zadomowiły się i pokazały swoje plusy jak i minusy.

 

Co ja postrzegam jako plus:

 

SteelSeries Sensei Wireless:

- obecnie korzystam z klawiatury, słuchawek tej firmy, przez co zamknąłbym się w jednym programie sterującym. A jeśli chodzi o funkcjonalność to sądzę że SS wiedzie w tym prym (funkcjonalność, prostota, niezawodność).

- nie muszę martwić się o zamienne baterie, gdyż jest stacja dokująca (kolejny plus iż mogę ładować poprzez kabel i nie zagracać plaskiem biurka).

 

Logitech G602:

- większa ilość przycisków do przypisania danej funkcji.

- dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu.

- podobno solidniejsza konstrukcja, lepiej wykonana.

 

Ogólnie:

Korzystam z makr i skrótów. Czy to w Windows czy w grach - czasami tworzę sekwencje zapisujące grę (coś na podobieństwo quicksava - tylko zawsze w nowym slocie), auto clicku podczas durnych quick time eventów, itd.

Cena to ostatni aspekt. Tutaj lepiej wygląda sytuacja z Logitech.

 

 

Co powinienem waszym zdaniem wybrać? A może iść w zupełnie inny produkt?

 

PS Obecną Logitech Performance Mouse MX posiadam (rzuciłem okien ma paragon) od 13.07.2013. HEHE, czyli w dniu dzisiejszym wybił dla niej 4 roczek :)

Edytowane przez Marucins
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...