Skocz do zawartości

Windows 10: Pomimo zamkniętego systemu tablet rozładowuje się


Recommended Posts

Witam.
Posiadam Tablet Lenovo Mixxx 300 o konfiguracji:

Procesor: Intel Atom Z3735F 1,33 GHz
Wielkość pamięci RAM [GB]: 2
Pojemność dysku Flash [GB]: 32
Karta SD [GB]: 32
System operacyjny: Windows 10 Home 32-bit + recovery
Bateria: 7000 mAh

 

Opis problemu:
Kiedy zamykam tablet wieczorem, następnego dnia nie mam możliwości włączenia go, chyba że spędzi noc podłączony do prądu. Ponadto, mimo wybrania opcji Zamknij (i pojawienia się ekranu "Zamykanie") rano tablet wstaje jak z uśpienia. Zauważyłam także, że nie gaśnie klawiatura - aby kontrolki zgasły muszę bardzo długo przytrzymać przycisk od włączania. Dodam, że tablet na baterii pracuje 4-5 godzin przy moim używaniu (internet, WORD), więc nie jest to kwestia uszkodzenia baterii. Nie podłączam do niego także żadnych sprzętów, oprócz klawiatury z zestawu. Na tablecie nic nie jest zainstalowane poza domyślnymi aplikacjami i Chrome

 

Co próbowałam zrobić:
1. Odłączyłam klawiaturę na noc - nie pomogło
2. Przestawiłam "opcje zasilania" aby system nie startował szybko - Odznaczyłam opcję "włącz szybkie uruchamianie" (wyczytane z forum) - nie pomogło

3. Przywróciłam system z recovery - nie rozwiązało to problemu

Bardzo proszę o pomoc. 
Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ile czasu może pracować system bez podłączania do ładowarki? Być może jest to problem z baterią, a nie systemem. W opcjach zasilania sprawdziłaś funkcję Uśpienia hybrydowego?

Pisałam w poprzednim poście. Nawet 6 godzin. Jak pisałam wcześniej, nie jest to problem z baterią. Po klawiaturze widać że system się nie wyłącza - mimo opcji zamknij i zgaszenia ekranu diody klawiatury się świecą. Pomaga tylko długie przytrzymanie klawisza wyłączania.

Link to post
Share on other sites

Przejdź do "Panel sterowania"> "Wszystkie elementy panelu sterowania"> "Opcje zasilania"> kliknij "Wybierz działanie przycisków zasilania" i tam wybierz "Zamknij po naciśnięciu przycisku zasilania" (gdy używa baterii i gdy jest podłączony do zasilania), albo kliknij w odnośnik "Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne" i tam wybierz sobie odpowiednie ustawienia ( np. zamknij).

Jakiego masz antywirusa ?

Szukaj w systemowym "Podglądzie zdarzeń" 

Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Podgląd zdarzeń -> Dzienniki systemu Windows -> Aplikacja i ew. System. 
Tam znajdziesz informacje co komp robi w nocy ...

Link to post
Share on other sites

W podglądzie zdarzeń jest że system został zamknięty na komendę użytkownika. Następnie System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania. Antywirus mam ten wbudowany (Defender?) - używam tabletu do systemu uczelni, stron z wiadomościami (tvn24 itp) i redagowania prac w wordzie. Wszystko co na niego kopiuję sprawdzam Kasperskim na laptopie. Przyciski zasilania przestawiłam w pierwszej kolejności. Mam wrażenie, że sam system się zamyka, tylko nie odcina się zasilanie - jakby zastygał na ostatnim etapie. Nie budzi go z tego stanu klikanie w klawiaturę, nic. 

Link to post
Share on other sites

http://www.thewindowsclub.com/fixwin-for-windows-10 -spróbuj tym programem. On ma tam trochę funkcji związanych z naprawą win 10. Może coś  znajdziesz....Mnie się wydaje,że to jakiś program powoduje. Powiedz czy tak się dzieje również po całkowitym rozłączeniu z internetem ?

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Kontaktowałam się z obsługą techniczną Lenovo - Kazali zrobić test sprzętu wbudowaną aplikacją - nic nie wykazał. Powiedzieli że tablet powinien na komendę systemową zamknij wyłączać się całkowicie, klawiatura nie powinna świecić a tablet nie powinien tracić energii. Stwierdzili również że wina leży po stronie systemu operacyjnego. Ale na pytanie co z tym zrobić nie potrafili odpowiedzieć. 

Link to post
Share on other sites

Z jakim systemem był kupowany ? Może trzeba wgrać system "na nowo"...? We wcześniejszym wejściu,podałem linka do programu fix win10. Możesz spróbować. Wszystko wskazuje na to,że system nie potrafi zamknąć któregoś z programów...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Wypróbowałam program - nie znalazł błędów - pokazał tylko błąd z One drive i drugi z One note. Oryginalnie system taki jak teraz (zdjęcie) . Nigdy nic nie zmieniałam. System przywracałam. Nic dodatkowo nie instalowałam oprócz chrome i aktualizacji. Na czysto też problem występuje. 

 

https://zapodaj.net/5cf4ecf0d596f.png.html

Link to post
Share on other sites

Spróbuj to,jeśli tam nie ma "1" :

 

1. Otwórz okno „Run” (Uruchom) i wprowadź „regedit” bez znaków cudzysłowu.

2. Przejdź do lokalizacji HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Deskstop

3. Wykonaj edycję pozycji PowerOffActive, wprowadzając wartość 1.

4. Zapisz zmianę, ponownie uruchom komputer i spróbuj ponownie.

 

Popatrz jeszcze tu: https://dailyweb.pl/windows-10-sie-nie-wylacza-znamy-rozwiazanie/

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Ja miałem kilka razy coś podobnego jak ty w swoim tablecie kiano x1. U mnie się to "naprawiło" jak po wyłączeniu tabletu jeszcze przycisk power przytrzymałem kilka sekund, około 10/15. I dopiero wtedy dioda na klawiaturze gasła a tablet się przestał rozładowywać. Co jakiś czas się to powtarza i za każdym razem ponownie robię to samo i pomaga.

Link to post
Share on other sites
Ja miałem kilka razy coś podobnego jak ty w swoim tablecie kiano x1. U mnie się to "naprawiło" jak po wyłączeniu tabletu jeszcze przycisk power przytrzymałem kilka sekund, około 10/15. I dopiero wtedy dioda na klawiaturze gasła a tablet się przestał rozładowywać. Co jakiś czas się to powtarza i za każdym razem ponownie robię to samo i pomaga.

U mnie niestety jest tak za każdym razem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...