Skocz do zawartości

Jak sprzedać PC? (zestaw czy wszystko osobno)


Recommended Posts

Mam taki zestaw i wystawiłem go w całości ale myślę, ze łatwiej byłoby sprzedać wszystko osobno.

Procesor: i5 2500K (goły)
Płyta główna: Asus p8p67 Pro rev.3.1 (goła, bez maskownicy)
Pamięć RAM: 16 GB (2 x 8GB) G. Skill Ripjawsx 2400MHz (opakowanie)
Grafika: MSI Gaming X GTX 1050 TI 4GB (na gwarancji, kupiona w lutym tego roku, dolączam fakturę, wszystko co od producenta)
Zasilacz: OCZ SXS500W (wydajny, przewody w oplocie)
Dyski: SSD + HDD (120 GB Kingston sv300s37a120g + 1000 GB Seagate st1000dl002-9tt153)
Cooler CPU: SilentiumPC Fortis 3 (kupiony w lipcu 2016, mam pudełko i wszystko co od producenta)
Obudowa: SilentiumPC Gladius M35 (kupiona w listopadzie 2016, jak nowa, śrubki, śledzie w woreczku)
Klawiatura: Praktycznie nowa Logitech K360 (mam ją od miesiąca, opakowanie)
Karta sieciowa: Wifi TPLink (2 anteny)

Czy możecie mi doradzić czy zostawić go w całości czy powystawiać wszystko osobno? Jeśli tak to za ile? 

Czy licytacje? Czy "kup teraz"?

Link to post
Share on other sites

Najlepiej opłacalna będzie sprzedaż "na części". Jest też szansa, że pójdzie szybciej niż całość. No chyba, że za wszystko zażądasz niewielką sumę. Ceny porównaj z używkami na allegro oraz olx. Jeśli zależy Ci na szybszej sprzedaży to "kup teraz".

Edytowane przez bonuz
Link to post
Share on other sites

Najlepiej opłacalna będzie sprzedaż "na części". Jest też szansa, że pójdzie szybciej niż całość. No chyba, że za wszystko zażądasz niewielką sumę. Ceny porównaj z używkami na allegro oraz olx. Jeśli zależy Ci na szybszej sprzedaży to "kup teraz".

 

A czy takie kwoty w przypadku sprzedaży są odpowiednie? Czy coś taniej a coś drożej?

płyta 250 zł

CPU 350 zł

SSD 250 zł

HDD 250 zł

cooler 100 zł

RAM 350 zł

GPU 750 zł

buda 100 zł

zasilacz 50 zł

Edytowane przez trolololobs
Link to post
Share on other sites

Ja to widzę tak:

 

CPU - 300 - daj gwarancję rozruchową

MOBO - 250-270 - daj gwarancję rozruchową

RAM - 300-320

GPU - 650-700 (nikt nie zapłaci Ci 750 zł za grafikę jeśli nowa jest po 818 zł! http://allegro.pl/karta-msi-geforce-gtx-1050ti-gaming-x-4gb-ddr5-i6888643711.html )

PSU - 80-100 - daj gwarancję rozruchową

SSD - 150-180 - zależy od stanu

HDD - zależy od stanu

COOLER - 80-90

CASE - 90-110

Klawiatura - 50

WIFI - 30

 

Twoje ceny ustaliłem względem używanych przedmiotów i ich wyposażenia (w tym gwarancji) i nowych przedmiotów (jeśli używane nie były dostępne).

 

Ja zawsze sprzedając coś na allegro ustawiałem najniższą cenę względem innych przedmiotów i darmową wysyłkę priorytetem. Gwarantuje to szybką sprzedaż - osobiście nie lubię się pierdzielić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...