Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie!

 

Radio w moim aucie nie posiada wyjścia aux, ani nie ma taniej możliwości zrobienia takowego. Dlatego jestem zmuszony znaleźć jakiś transmiter fm, żeby móc puszczać z telefonu muzykę i audiobooki. Myślałem o urządzeniu z bluetooth dla wygody, ale jeśli miało by to zaniżyć jakość dźwięku to mogę zostać przy kablu. Inne opcje (karty sd, pamieć wbudowana czy wyświetlacze) mnie nie interesują, zależy mi tylko na tym, żeby jakość dźwięku była okej i żeby się łączył z komórką.

 

Czy ktoś miał doświadczenie z jakimś urządzeniem tego typu, które mógłby polecić? Nie znalazłem żadnego aktualnego rankingu gdzie przedstawiano coś interesującego niestety. A nawet jak recenzja coś zapowiadała to opinie ludzi były słabe, dlatego zwracam się o pomoc do Was.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Też mnie kiedyś interesował ten temat bo miałem podobny problem. Ogólnie ludzie tego nie polecają i podobno nie ma różnicy czy kupisz jakiś tani za powiedzmy 20 zł czy za 120zł. Ja kupiłem bodajże w saturnie zwykły jakiś za 30zł. Używam go już z rok, jedynie to sie posypał ten kabelek jack 3.5 ale to wystarczy za pare zł dokupić. Zawsze możesz też podłączyć pendrive i będzie z usb leciało. Jakość dźwięku też nie zauważyłem, żeby była jakaś tragiczna. Jak nie jesteś jakimś maniakiem czystego dźwięku to polecam, bo jak za takie pieniądze to raczej alternatywy nie znajdziesz.

Link to post
Share on other sites

Różnica w jakości jest pomiędzy takim za 20 zł a za 100 mam kilka takich transmiterów. Jak chcesz dobra jakość to tylko xiaomi roidmi versja chyba 2s masz do tego aplikacje na smartfon która automatycznie wyszuka naj mniej zaszumioną częstotliwość. Polecam. Tylko musisz sprawdzić czy będzie do twojego auta pasować, bo są różne gniazdka zapalniczek.

Link to post
Share on other sites

600zł za transmiter ??

 

Ja transmitera FM używam w domu, do oglądania telewizji na słuchawkach gdy rodzinka śpi. Cały myk polega na tym żeby sygnał wchodzący do transmitera był jak najmocniejszy. W moim przypadku jest to sygnał z TV przez kabel, w twoim pewnie będzie to sygnał z telefonu przez bluetooth. Wtedy separacja dźwięku od szumów jest największa i jak na urządzeniu końcowym (radiu) ustawisz głośność do rozsądnego poziomu (bo w pierwszym momencie będzie prawdopodobnie za głośno) to żadnych szumów nie usłyszysz.

 

Mam taki

https://www.mediaexpert.pl/transmitery-fm/transmiter-arkas-fm70,id-671104

Ale pewnie ty się nim nie zainteresujesz bo nie ma bluetooth tylko wejście na pendriwa i kartę SD

Link to post
Share on other sites

Serio o ile pasuje do twojej zapalniczki w samochodzie to kupuj, w moim nie pasowało i musiałem robić myki żeby zadziałało. Dzięki apce na smartphone masz dodatkowe ustawienia transmitera, jak podświetlenie jego, możliwość rozmów przez BT jako zestaw głośnomówiący, albo po podłączeniu przez BT jaka aplikacja w tel ma startować automatycznie, czy to youtube czy jakaś do muzyki, a porównując to do innych transmiterów to szczerze nie ma co porównywać tu jest naprawdę wysoka jakość muzyki i zero lub niewiele szumów a w tych tanich to szum jak cholera i ciężko znaleźć jakieś fale radiowe żeby to grało w xiaomi apka sama wyszuka najlepsze fale i to faktycznie działa , ja byłem zaskoczony jak to fajnie współgra . Tylko kup ta wersję nowszą roidmi 2s. a no i dwa porty USB któe bardzo dobrze ładuje bo daje napięcie 2.4 A. ja kupiłem u tego sprzedawcy http://allegro.pl/xiaomi-roidmi-2s-transmiter-ladowarka-bluetooth-23-i6745702571.html szybko doszło . a apka w sklepie google play nazywa się Roidmi Driver ,bo w tych aukcjach nie wszędzie jest podane.

 

Własnie zauważyłem że jest nowsza wersja 3s która powinna pasować do większości aut http://allegro.pl/xiaomi-roidmi-3s-transmiter-fm-ladowarka-usb-3-4a-i6886227516.html

ale chyba póki co w PL nie ma trzeba by poszukać bo tak to tylko z chin .

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

 

A gdzie i kto pisał o transmiterze za 600 zł? Xiaomi roidmi kosztuje około 100 zł ten 2s.

Wziąłem pierwszy lepszy link z googla. Ktoś się chyba walnął albo to nie cena za jedną sztukę tylko jedną paczkę :D

 

http://allegro.pl/xiaomi-roidmi-2s-transmiter-bluetooth-ladowarka-fv-i6298343830.html

 

 

Poza tym on chce do samochodu a nie tv.

Nie ważne. Dlatego napisałem o bluetooth jako źródle.

Link to post
Share on other sites

Głupota.. transmitery to relikt przeszłości... 

Kup radio z BT albo z AUXem najlepiej z tyłu i do tego odbiornik BT za dychacza(z telefonu idzie do niego sygnal przez BT i wychodzi gniazdem jack który łączysz z AUXem) 

Wyższej klasy radyjko take dostaniesz i po 150 używkę

Link to post
Share on other sites

Głupoty to ty wpisujesz. Ja np mam radio fabryczne i sterowanie nim z kierownicy i tak ma zostać, kupię inne i nie będę miał sterowania, polecasz używane radia z bt od 150 zeta, a wysokiej klasy transmiter a taki jest xiaomi roidmi kosztuje połowę tego, a działa świetnie, ale raczej tego nie wiesz.

Link to post
Share on other sites

"świetnie" tsa.. nie ma sensu już tego nawet komentować ... tylko jeszcze kaseciaka, fale radiowe nie maja prawa mieć tak dobrej jakosci jak BT juz o niczym innym nie wspominając, nie wykonalne

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

Ta i dla tego takie RMF FM brzmi tak dziadowsko co nie. Tylko nie wiem czy wiesz do xiaomi roidmi łączysz się po Bt z telefonem a to xiaomi wysyła na częstotliwościach FM a zważywszy że odległość do radia nie jest duża to brzmi bardzo dobrze.

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Nie zmienia to faktu, że jest gorsze jeśli nawet dla CB to nie robi różnicy, dla mnie wyobraź sobię takie coś robi dużą różnicę i nie masz o co ragować jak CB nie tiltuje tylko stwierdzam fakt... Gdyby radio ludzią wystarczało to nie istniały by płyty CD już nie wspominając lekko extremalnych blu-ray audio.

Tak professjonalniej ugryziony temat:
http://i.imgur.com/dCSdOf7.png

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

Podłączałem już różne transmitery u siebie i.... nie spotkałem żadnego, który dobrze gra. Na swoim sprzęcie w słyszę różnice pomiędzy mp3 320kbps a flac.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Radio kosztuje 200 zł a transmiter 100? to jakieś nieporozumienie moim zdaniem. A tak na poważnie to nie polecam takich wynalazków. Jadąc aktem będziesz miał do zabawy 3 urządzeniami (radio, transmiter, telefon).  Nie wiem co tam jeszcze masz , może GPS, może kamerka, może CB? Kiedy chcesz znaleźć czas na bezpieczną jazdę?

Edytowane przez benutzer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kupiłem w końcu xiaomi roidmi 2s i jestem zadowolony. Szumy są słyszalne jeśli muzyka akurat nie gra albo są jakieś ciche fragmenty, ale jest to do zniesienia. Podłączenie auxa do mojego auta kosztowałoby 700 zł a wymiana radia wbudowanego jeszcze więcej więc jest ok. No i jakość faktycznie lepsza niż z normalnego radia!

Link to post
Share on other sites

 

 

Szumy są słyszalne jeśli muzyka akurat nie gra albo są jakieś ciche fragmenty
 

 

Czyli typowe jak każdym innym transmiterze.

 

ale jest to do zniesienia

 

Dla kogoś komu nie zależy na jakości dźwięku.

 

 

 

Podłączenie auxa do mojego auta kosztowałoby 700 zł
 

 

Pochwal się co to za radio.

 

 

 

wymiana radia wbudowanego jeszcze więcej
 

 

Dobry żart.

 

 

 

No i jakość faktycznie lepsza niż z normalnego radia

 

To nie jest wina odbiornika, że jakość jest słaba tylko stacji, która ten sygnał nadaje. 

Link to post
Share on other sites

Radio fabryczne do renault laguna 2. Kabel aux można by było samemu zrobić ale trzeba by było wiercić i kombinować dużo, a nie mam na to czasu i ochoty. Głośniki w tym modelu i tak są słabe więc lepsza jakość nie jest mi potrzebna, a jak mówię, jest ona niezła na tym xiaomi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...