Skocz do zawartości

Czy warto kupić używaną konsole?


Recommended Posts

Witam,

 

od dłuższego czasu przymierzam się do kupna konsoli, która miałaby służyć do grania w tytuły, których nie ma na pc typu The last of us. Czy jest sens kupić używaną konsolę z 6 miesięczną gwarancją?. Czy taka konsola używana, może mieć problem z wydajnością, temperaturami itp?. 

 

 

http://allegro.pl/okazja-konsola-sony-ps4-500gb-pad-dodatki-i6872154452.html

Link to post
Share on other sites

Według mnie to właśnie najlepszy deal - używana konsola. Szukałbym raczej wersji CUH-1216 - miały nieco mniejszy pobór prądu i dość znacznie poprawione (wyciszone) chłodzenie. Myślę, że te 50 zł czy 100 zł warto dopłacić względem dwóch starszych modeli - pierwszego bym w ogóle nie polecał, natomiast miałem 1116 i też było ok, chociaż 1216 wyraźnie cichszy. Jednym słowem - tak polecałbym używkę ale model 1216.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie warto kupić używana konsole, dlatego, że konsole naprawdę wychodzą tanio w porównaniu do komputera(oczywiście jeżeli nie kupujemy gry od razu po premierze i po przejściu sprzedajemy grę),  czasami można trafić na jakaś felerna, ale jak dobrze popatrzymy to na 99% tego unikniemy:) 

 

Na Twoim miejscu szukał bym jak najtaniej konsoli, nie koniecznie musi mieć gwarancje, ponieważ nie wiadomo czy przyzwyczaisz się do grania na padzie:), a taką tańsza konsole sprzedasz z mniejsza stratą lub nawet z zyskiem jak już przejdziesz ekskluziwy z danej konsoli i wtedy możesz kupić model od konkurencji by i tam przejść ekskluziwy 

 

Jeżeli chcesz konsole na stałe, nie chcesz się bawić w sprzedawanie kupowanie to warto poszukać jakieś ładnej zadbanej wersji i wtedy warto dopłacić te pare złotych, a najlepiej szukać jak największego zestawu, bo wiadomo pada czy gry można odsprzedać i wtedy konsola wyjdzie nas niejednokrotnie taniej niż byśmy kupili sama z padem i grą.

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Nie lepiej dołożyć te kilka setek ? masz pewność że to nowy towar i nie zajechany przez kogoś kto zamiast zapisać grę , zostawiał konsolę włączoną przez tydzień :)

Po co ktoś miał by zostawiać włączona konsole na tydzień, skoro wtedy pobiera sporo watów, raczej ktoś, kto ma konsole nie ma problemu jej wyłączyć lub uśpić, gdy coś pobiera.

 

Ogólnie jak ktoś nie musi "rozdziewiczyć pudełka" i nie przeszkadzają małe ryski, to nie ma sensu za nową przepłacać, ponieważ te konsole, już praktycznie się nie psują.

 

Wiadomo, są ludzie co chcą kupić nówkę z sklepu, nawet sam myślę o nowej wersji pro, lecz jak ktoś chcę konsole do exów lub nie wie, czy na 100% będzie ta konsola odpowiadała, bo np nigdy nie grał na konsolach, to dużo lepiej kupić używkę, zwłaszcza, że przy ewentualnej chęci sprzedaży, bardzo malutko straci, a możne nawet zyska:) 

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

Ja się zgadzam z poprzednikiem i może też trochę patrzę przez pryzmat tego, że przez moje ręce przeszły chyba 3 sztuki PS4 i sprzedawałem je zawsze wyhuhane, wyczyszczone bez jakiejkolwiek ryski. W takim wypadku z kolei kupujesz sprzęt nie dość, ze w idealnym stanie to jeszcze sprawny i sprawdzony. Oczywiscie nie każdy aż tak o sprzęt dba ale myślę, że podobne jest "ryzyko", że sprzęt będzie zużyty jak i że obchodzono się z nim jak z jajkiem. Inna sprawa, że nie kupujesz Jaguara z customowym lakierem i felgami z włókna węglowego, tylko dość masowy sprzęt - ma działać jak milion innych urządzeń - jeśli nie działa odsyłąsz na gwarancję i tyle. Ja obecnie brałbym używkę jakbym do konsol wracał.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...