Skocz do zawartości

klassískt breyta v2


Recommended Posts

klassískt breyta v2

 

Nastał czas na drugą część workloga. Poprzedni postęp moich prac zatrzymał się na znaczny czas, więc tak długa przerwa spowodowała ewolucje. Klasyczna zmiana v2 będzie kontynuowana w tym temacie. Zapraszam do śledzenia tematu.

 

Obecna jednostka prezentuje się następująco:

 

94229fa64743cbd9.jpg

 

 

 

768dda69e571990e.jpg

 

 

 

 

Od razu się pochwale. Zasilacz EVGA SuperNOVA 550 G2 już do mnie jedzie. Antec dobrze mi służył, ale niestety będę musiał go pożegnać. Zmiana zasilacz zmusza mnie do usunięcia lub zredagowania  napisu w  wycięciu na płytce w coverze. Zobaczę jak supernova będzie się prezentować i wtedy zdecyduje co zrobię z tym fantem. Oprócz zasilacza zmienił się także procesor. Inżynierska wersja i7 6700 taktowana 2.2GHz. Oczywiście wykonane OC. Stabilnie udało mi się zostać na 3.74GHz 1.23V choć pewnie da się wykrzesać jeszcze trochę dodatkowych megaherców.

 

 

Kolejne plany to:

  • oploty w białym kolorze, które wykonam własnoręcznie(mam nadzieje, że dam radę)
  • kontroler obrotów Phanteks Hub
  • okno w panelu bocznym
  • nowa karta graficzna, gdyż fury nitro idzie na sprzedaż + chwilowa karta na złe czasy
  • myślę nad dedykowaną półką na dysk 3,5, ale to na razie jest w fazie rozważania
  • blaszki/płytki na wentylatory z napisem phanteks 
  • może zmiana chłodzenia
  • ogarnięcie przewodów od panelu przedniego i usb
  • i oczywiście jakieś estetyczne białe podświetlenie

 

Do oplotów przymierzam się chyba od roku. Więc będzie to taki mały priorytet jeśli chodzi o modowanie. Jak pomierzę wszystko to zamówię białe delux shd sleeve z bit techu. Wyszedłem z założenia, że taka opcja będzie najlepsza, bo cablemod ma trochę wygórowane ceny.

Za niedługo pewnie wjedzie jakaś karta graficzna pokroju gtx 770 bo ceny nie sprzyjają zakupom nowego sprzętu oraz hub phanteksa, żeby ogarnął wentylatory. 


Tak jak zapowiadałem już jest. Jakość wykonania jak i zawartość pudełka robi wrażenie, aczkolwiek właśnie tego się spodziewałem po tym zasilaczu.

 

 

d4d04acbda044023.jpg

 

 

Kable są w oplocie niestety potraktowane klejem na końcówkach. Chyba moje oplatanie skończy się na zakupach w bit-techu.

 

 

a418929c1465407e.jpg

 

 

 


Kolejne zmiany idą na warsztat. Rozstaje się z furią :cry: na rzecz r9 280 od gigabyte'a. Karta na przeczekanie ciężkich górniczych czasów. Tylko ją dostanę i zabieram się do zrobienia jakiejś sesji zdjęciowej. Dodatkowo wyposażę się w kontroler obrotów tylko jeszcze nie zdecydowałem czy będzie to 5,25, czy hub.

Edytowane przez twisster storm
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

A więc nadarzyła się okazja do wymiany chłodzenia. Alpenfohn Matterhorn w wersji black edition na którego polowałem już od dawna. Zmienia fortisa, który przyznam się  trochę się już nudził. Wydajność pewnie na tym samym poziomie albo wyższym, więc nie martwię się o ten aspekt. Powiem szczerze, że wygląda zacnie. Z resztą zobaczcie sami.

 

 

b77d1a94f205adeb.jpg

 

 

f8a4b078d1906126.jpg

 

49251d7f0086fb01.jpg

 

00711e194f542f69.jpg

 

b0b730fe2fba1b43.jpg

 

 

 

 

Oprócz chłodzenia nabyłem także dac/wzmacniacz do słuchawek Audioquest Dragonfly v1.5. Naprawdę małe ustrojstwo ale robi robotę. Jeszcze czekam na somicki V2 do duetu i myślę, że zagra to dość sensownie.

 

8de7df0dab865638.jpg

 

 

fd2b97063f5e8ccd.jpg

 

 

 

 

Planuje teraz uporać się z ledami. Więc jak będzie już oświetlenie to wrzucę coś w nocnej scenerii.

Edytowane przez twisster storm
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

No witam! Przyznam szczerze, że zaniedbałem swój projekt. To już przeszłość, gdyż wracają chęci i możliwości. W niedługim czasie szykuje się dość spora rekonstruk.. modernizacja :) .  Zmienię platformę na am4. Moja przygoda z nielegalnym oc zablokowanych inteli z podniebnego jeziora dobiega końca(nie wspominam jej źle :) ). W skład mojej klasycznej zmiany wejdzie Ryzen 1600 oraz płyta od Asrocka(moja ulubiona firma, nic nie poradzę) AB350 Pro 4. Już tłumaczę ten pragmatyczny ruch. Służy on przygotowaniu fundamentów pod odświeżonego ryzena+. Kolejna perspektywa maluje na horyzoncie niewyraźne rysy ssd pod m2 z interfejsem nvme, ale najpierw upgrade karty graficznej. Chęci są na r9 380x. Wydaje mi się ona w aktualnej sytuacji najrozsądniejszym wyborem. O oświetleniu oraz okablowaniu nawet nie wspominam. Pojawią się w odpowiednim czasie. Traktujcie ten worklog bardziej jako taką pogadankę/relację o uwspółcześnianiu komputera niż finalizowanie projektu. Pozdrawiam cieplutko wszystkich forumowiczów.

 

In coming:

 

e8a855ea30fb5995.png

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Maszyna już pracuje. Wreszcie zabrałem się na zrobienie kilku fotek. Ryzen poszedł na 3.95GHz na napięciu 1.375V, więc trafiła mi się niezła sztuka. Pamięci ze standardowego taktowania 2133 podskoczyły maksymalnie do 2666MHz. Nie mam wiele doświadczenia w overlokingu pamięci, dlatego będę jeszcze próbował pobić aktualny wynik. Jest moc gdy widzisz więcej niż 20fps w Cossack 3  :D

 

 

11cdd68ca3f81ee6.jpg

 

 

84c6df834b99b6c0.jpg

 

8ab82b013c3ab6ff.jpg

 

e5e94f7fe2e8b9c4.jpg

 

ba7015b4485bdc85.jpg

 

144830ac0456a01b.jpg

 

c1945ad2b217812b.jpg

 

 

 

 

Od jakiegoś czasu posiadam Hub na wentylatory. Postanowiłem umieścić go w widocznym miejscu. Ma ładną obudowę i podświetlany napis Phanteks. Dla mnie nawet dobrze wygląda tym bardziej, że kable od wentylatorów są w kolorach przewodnich.

 

84a552542434aa28.jpg

 

 

Za niedługo będę montował okno z hartowanego szkła. Do lepszego wyeksponowania wnętrza brakuje tylko ładnych białych ledów oraz oplotów na kable w tym samym kolorze. To będzie moim następnym celem.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Okno hartowane już na dobre zadomowiło się i eksponuje wnętrze w należyty sposób. Na nieszczęście padła mi jedna z czterech kości ram. Korzystam z gwarancji i przymierzam się do zakupu wysoko taktowanych pamięci. Ryzen potrzebuje drugiego oddechu. Nar azie zostaje 1600, gdyż nie znajduje przekonujących powodów aby zmieniać go na nowszą generację tym bardziej, że są ważniejsze elementy wymagające wymiany. Jak nowe pamięci staną się faktem wrzucę parę ujęć tym bardziej, że chłodzenie zamontowane jest poziomo.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Mały upgrade, ale znaczący. Po dłuższej przerwie wracam. Aktualizacja sprzętu w toku, więc będzie trochę ruchu na worklogu.

 

Na pierwszy ogień leci nowy dysk SSD na m2 z interfejsem nvme PNY CS3030 500GB. Bardzo szybki i pojemny. Parametry mniej więcej takie jak gwarantuje producent. Wreszcie to kontroler E12. Dodam doskonałą cenę i 5 lat gwarancji co przykrywa nieco studzące emocje kości TLC.

 

0c53c9825f695eeb.jpg

 

Wyniki z benchmarku. Zobaczymy jak się będzie sprawował po częściowym zapełnieniu.

 

ec908abdd0f011fe.png

 

 

Zaktualizowałem także ramy na popularne aegisy 3000mhz. Pod Ryzena to tak akurat.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

     Hmm.. dawno mnie nie było. To może dlatego, że zainteresowania i pasje powędrowały gdzie indziej. Co by nie pisać, to przypomniałem sobie o mojej relacji z budowy pc, więc chciałem wrócić do tego tematu. Może komuś spodoba się taki projekt i zainspiruje się bądź co bądź mało spektakularnym zestawieniem. Pokaże co się zmieniło.

 

Chłodzenie dysku m2 od Jonsbo. Kupione od użytkownika z forum. Zdaje egzamin i fajnie wygląda. :)

 

5c3a47b60d6b100a.jpg

 

Nowy zasilacz od Cougara, model GX-F 650 z goldem 80+. Sprawdzałem i bebechy ma bardzo dobre w tej cenie, a nabyłem go za niecałe 320zł. Poprzednia EVGA niestety zaliczyła awarie, co rzadko się zdarza, ale jednak.

 

6ad25340529e2ca2.jpg

 

Z grafiką też nie obyło się bez problemów. Reklamacja rx 590 od powercolor. Oddali kasę i kupiłem Gtx 1660 6gb jeszcze w normalnej cenie czyli przed pandemią. Podstawowy model gigabajta. Używka z gwarancją.

 

706cb4b0f1771f4c.jpg

 

Tak poza tym wszytko w normie. Na przyszłość myślę już o komputerku w mini obudowie. Zawsze taki chciałem mieć. Wielkie skrzynki już mi się znudziły. To temat na następny worklog za jakiś czas. Trzymajcie się komputerowe świry ;)

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Komputer trochę zaniedbany, bez karty graficznej i zakurzony. Po kupieniu ramów z rgb zrobiło się choinkowo, no ale cóż. Może doczeka się lepszych czasów kiedy poświecę mu trochę uwagi i skupie się na szczegółach. Na razie się na to nie zanosi..

 

Kupiłem jakiś czas temu arcticki P14 na wymianę i siedzą do dzisiaj w szafie. Bez jakieś gumy pod śrubami po prostu brzęczą, przez wibracje. Trochę słabo, ale przynajmniej były tanie :)

 

f43ca534235315414c67dbe225d1c2bc.jpg

 

Edytowane przez twisster storm
Zmiana planów
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...