Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć

Otrzymałem niedawno nowy komputer.

Mobo: MSI X99A SLI Plus

RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB

CPU: i7 6850k

GPU: Radeon 7850

OS: Windows 10, zaktualizowany z najnowszymi sterownikami/BIOSem

 

Okazjonalonie system potrafi mieć zwieszkę gdzie kursor przestaje się ruszać, dzwięk zanika i jeżeli było pisane coś na klawiaturze, ostatni znak jest ponawiany przez czas zwieszki (jeżeli był obraz video odtwarzany nie jest on zatrzymywany). Czasami też występuje crash explorer.exe.

 

Próbowałem odinstalowywać oprogramowanie, sterowniki "(próbowałem też Windowsa 8) itp. Doszedłem, że te rzeczy nie dzieją się w SafeMode (lub są na tyle ograniczone, że nie udało mi się ich wywołać) i gdy nie ma zainstalowanego żadnego sterownika do GPU (windowsowy lub różne wersje AMD i "lag" się pojawia). Zmieniałem też ustawienia w BIOSie, ale nic to nie dało, być może nie te zmieniałem. Temperatury są niskie, sprzęt chodzi cicho, podczas grania jeszcze nie zdarzyło się, aby problem wystąpił.

 

GPU było używane kilka lat w innych PCtach bez problemu. Jedyna stara część przeniesiona do nowego pc. Jestem w stanie dość pewnie wywołać tego laga, jak odpalam film w VLC (w media player jeszcze mi się nie udało tego wywołać), następnie odpalam notepad++ i zaczynam pisać.

 

Co ciekawe, jeżeli siedzę w słuchawkach, a nie na głośnikach, trudniej jest mi wywołać zawieszkę. (być może taki traf losu)

 

Potrzebuję pomocy w zlokalizowaniu usterki, z góry dzięki.

Edytowane przez alexgreta
Link to post
Share on other sites

 

 

Jestem w stanie dość pewnie wywołać tego laga, jak odpalam film w VLC
Najwidoczniej silnik tego oprogramowania ma jakieś problemy ze zgodnością z Windows 10. Odinstaluj sterownik grafiki przez DDU w trybie awaryjnym, a po ponownym uruchomieniu poczekaj z instalacją najnowszych sterowników i sprawdź czy Windows 10 zaproponuje instalację przez Windows Update. Jeżeli będzie taka możliwość zainstaluj je. 
Link to post
Share on other sites

Najwidoczniej silnik tego oprogramowania ma jakieś problemy ze zgodnością z Windows 10. Odinstaluj sterownik grafiki przez DDU w trybie awaryjnym, a po ponownym uruchomieniu poczekaj z instalacją najnowszych sterowników i sprawdź czy Windows 10 zaproponuje instalację przez Windows Update. Jeżeli będzie taka możliwość zainstaluj je. 

Hej, już próbowałem, sterowniki z WU nie rozwiązują problemu. VLC to przykład, bo podczas przeględu internetu zdarza się też mała przywieszka. VLC to taki mój sposób na testowanie, gdyż w tym udaje mi się to wywoływać na zawołanie.

 

Edit: Mini zawieszki zdarzają się podczas normalnej pracy na komputerze.Są krótsze, niż te co wywołuje vlc, ale nadal sie zdarzają.

Edytowane przez alexgreta
Link to post
Share on other sites

Czy sterowniki odinstalowywałeś przez DDU w trybie awaryjnym i czy Firefox był w wersji 64-ro bitowej?

Tak i tak. Ze sterownikami spróbuję jeszcze raz jutro, jako, że system jest postawiony i spróbuję jeszcze raz.

 

Edit: Podczas tych lagów, zużycie procesora/pamięci nie wzrasta.

Edit2: Wyłączenie dynamicznego przydziału procesora, SpeedSplit bądź Turbo, auto usypiania portów usb, energooszczędzności jak C6 też nie pomogło.

Jednak jeszcze dzisiaj zdążyłem odinstalować sterowniki do grafiki przy użyciu DDU w safe mode. Po restarcie nie udało mi się wywołac laga w vlc+notepad, na bazowym sterowniku grafiki, WU zasugerował: https://image.prntscr.com/image/m3vy4ca2QuWM0Mg-EPa3Ww.png . Z chwilą instalacji sterowników, czyli jak ekran migocze i przełącza na nowy sterownik, od razu udaje mi się replikować laga.

 

Edit3: Używając Firefoxa x64 podczas przeglądania forum w poszukiwaniu rozwiązania miałem 3 freezy myszki (pewnie i dzwięk też padł, obraz działał, w tle animacja włączona) 4 razy pod rząd co 15 sekund. Pobieram memtesta na noc zamierzam włączyć.

Edit4: Cześć, memtest przeszedł pomyślnie, spróbowałem pamięć umieścić w innych slotach, grafikę w innych slotach pcie (była w 4, teraz w 3 - w 1 i 2 monitor się nie włączał, według instrukcji od płyty slot 1 jest preferowany). Wydaje się to na uszkodzony procesor/płytę główną. Dodatkowo porty usb w przodu wydają się szfankować. No oko gdy procesor powinien w jakimś stopniu być obciążany, pojawiają się te lagi. Poniżej nagrałem przykładowe video. Gdy nie ruszam kursrem, wtedy pojawia lag - od połowy video udaje mi się odpalić dzwięk by ukazać dokładnie jak to wygląda. Niedługo będę miał zasilacz nowy 600W i zobaczymy czy to wina zasilacza.

 

Video: https://www.dropbox.com/s/27dmy5ipots32as/freeze.flv

Edytowane przez alexgreta
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...