Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera :  Renderowanie/Modelowanie 3D(AutoDesk Maya)
  • Maksymalna kwota : 5500zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jak będę wiedział jakie podzespoły kupić.
  • Których części potrzebuję : CPU, MOBA, RAM
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : AOC Q2770P, 2560x1440
  • Specjalne wymagania : Maksymalna prędkość renderowania(Mental ray AutoDesk Maya)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • GPU: MSI GeForce GTX 970 Gaming Edition 4096MB GDDR5
  • PSU: Superflower Leadex GOLD 650W Modular 80 Plus Gold
  • Dyski SSD, HDD
  • Własna propozycja zestawu :
  • CPU: Intel Core i7-7700K, 4.2GHz
  • MOBA: ROG Maximus IX Hero Intel Z270
  • RAM: Nie jestem zdecydowany ;/
  • Inne : Brak.

 

Dobry wieczór^^. Przyszedł czas na zmiany, stary komputery nie wyrabia więc pora zacząć się rozglądać za czymś nowym z tego też powodu jestem tutaj i proszę o pomoc w doborze odpowiednich podzespołów. Zastosowanie głównie rendering, modelowanie 3d, Photoshop, pojedyncze gry. To chyba wszystko :) będę wdzięczny za każdą odpowiedź!! :)

Link to post
Share on other sites

wystarczy jak kupisz procka,pamieć i ram to moja propozycja przy kwocie 5500 zł to 

 

intel i9 7900x (10 rdzeni 20 wątków)  4299 zł

 

msi x299 sli plus                                 1199 zł

 

całość 5498 zł + dokup na start 2x8 gb Pamięć Corsair Vengeance LPX 3000mhz 568 zł a w przyszłości dokupisz kolejne 2x8gb i masz cały komputer

 

aha i plus obudowa to 140 zł spc rg2 (chyba że masz jakąś)

 

karta graficzna w zupełności wystarczy chyba że korzystasz z unity 3d i htc vive lub oculusa w ustawieniach upscaling x200 :) plus hdr,aa,i albedo,metalic,normal,height,occlusion itp w 4k :)

 

bo do takich zastosowań jak maya,speetree,substance painter,marvelous designer,unity 3d itp spokojnie styknie gtx 970

Edytowane przez BULDOGGG
Link to post
Share on other sites

Procek, pamięć i ram :rotfl:
To było w planach (Procek, ram i płyta główna) obudowa jest, a pamięć którą poleciłeś to najwydajniejsza jaka jest na rynku? A do procesora to jakoś nie jestem przekonany 5k za procesor :o ?  Może coś o połowę tańszego a bardzo podobnie wydajnościowego:

https://www.scan.co.uk/products/intel-core-i7-7820x-s-2066-skylake-x-8-core-16-thread-36ghz-43ghz-turbo-11mb-28-lane-140w-cpu-oem

A co do pamięci ram to najlepsze jakie mogę dostać? myślałem, że jakbyśmy wzięli ten procesor i7-7820x to można by było lepsze pamięci wziąć i tutaj moja propozycja na ram:

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-rgb-ddr4-2x8gb-4133mhz-cl19-f4-4133c19d-16gtzr-1118513/

Na razie korzystam z Mayi ale uczę się tez na Unreal Engine, nie Unity  :) 

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem taktowanie pamięci nie jest aż takie ważne jak jego ilość ale wiadomo czym wyższe taktowanie tym lepiej,Ja osobiście bym wolał wolniejsze ramy (niższe taktowanie) a 32gb niz 16 gb z maxymalnym taktowaniem

 

jeżeli uczysz się i twoje prace są ważne dla ciebie to kupiłbym 2x hdd i połączył je w raid1 czyli lustrzane odbicie może być 500gb 7200rpm ale przynajmniej masz 100% pewności że nic ci nie ucieknie.

 

co do procka do również on może być :) a nawet i7 7700 czy 7700k to już twój wybór.

 

spokojnie każdy procesor tutaj wymieniony da rade dobrze się sprawić nawet na podglądzie w maii przy renderowaniu używając arnolda(rendering) :)

Link to post
Share on other sites

Mój aktualny procesor to: Intel Core i7 4790 Quad Core (Haswell, Socket 1150), posiadam wiele dysków SSD(5) i 1 HDD(6TB). Super by było jakby płyta miała 8 sata. Chciałbym żeby nowy procesor był co najmniej 2 razy lepszy niż ten co mam w tej chwili ;/ W razie czego mogę wykroczyć ponad budżet byleby nowy zestaw pracował jak najlepiej. Renderowanie i animacja 3D może zejść na drugi plan. Coraz bardziej podoba mi się pomysł tworzenia gier w Unreal Engine 4 ale nie jestem pewny czy to te same rodzaje wymagań.

Link to post
Share on other sites

tutaj nie chodzi jakie wymagania ma unreal engine czy unity,tylko to co chcesz osiągnąć i na jaką platformę chcesz to robić,jeżeli na Vr (oculus,htc) to musisz zmienić grafikę,jeżeli tego "nie"to spokojnie uciągnie większość projektów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...