Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Komputer do renderingu (5000zł)

5000zł komputer renderowanie modelowanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Myszaku

Myszaku
  • Nowicjusz

• 18 postów

Napisano 08 lipiec 2017 - 23:50

• Zastosowanie komputera :  Renderowanie/Modelowanie 3D(AutoDesk Maya)
  • Maksymalna kwota : 5500zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jak będę wiedział jakie podzespoły kupić.
  • Których części potrzebuję : CPU, MOBA, RAM
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : AOC Q2770P, 2560x1440
  • Specjalne wymagania : Maksymalna prędkość renderowania(Mental ray AutoDesk Maya)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • GPU: MSI GeForce GTX 970 Gaming Edition 4096MB GDDR5
  • PSU: Superflower Leadex GOLD 650W Modular 80 Plus Gold
  • Dyski SSD, HDD
  • Własna propozycja zestawu :
  • CPU: Intel Core i7-7700K, 4.2GHz
  • MOBA: ROG Maximus IX Hero Intel Z270
  • RAM: Nie jestem zdecydowany ;/
  • Inne : Brak.

Dobry wieczór^^. Przyszedł czas na zmiany, stary komputery nie wyrabia więc pora zacząć się rozglądać za czymś nowym z tego też powodu jestem tutaj i proszę o pomoc w doborze odpowiednich podzespołów. Zastosowanie głównie rendering, modelowanie 3d, Photoshop, pojedyncze gry. To chyba wszystko :) będę wdzięczny za każdą odpowiedź!! :)

• 0

#2 BULDOGGG

BULDOGGG
  • Pozytywnie nastawiony do społeczeństwa informacyjnego

• 638 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisano 09 lipiec 2017 - 06:29

wystarczy jak kupisz procka,pamieć i ram to moja propozycja przy kwocie 5500 zł to 

intel i9 7900x (10 rdzeni 20 wątków)  4299 zł

msi x299 sli plus                                 1199 zł

całość 5498 zł + dokup na start 2x8 gb Pamięć Corsair Vengeance LPX 3000mhz 568 zł a w przyszłości dokupisz kolejne 2x8gb i masz cały komputer

aha i plus obudowa to 140 zł spc rg2 (chyba że masz jakąś)

karta graficzna w zupełności wystarczy chyba że korzystasz z unity 3d i htc vive lub oculusa w ustawieniach upscaling x200 :) plus hdr,aa,i albedo,metalic,normal,height,occlusion itp w 4k :)

bo do takich zastosowań jak maya,speetree,substance painter,marvelous designer,unity 3d itp spokojnie styknie gtx 970

Użytkownik BULDOGGG edytował ten post 09 lipiec 2017 - 06:38

• 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. 

#3 Myszaku

Myszaku
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 18 postów

Napisano 09 lipiec 2017 - 10:08

Procek, pamięć i ram :rotfl:
To było w planach (Procek, ram i płyta główna) obudowa jest, a pamięć którą poleciłeś to najwydajniejsza jaka jest na rynku? A do procesora to jakoś nie jestem przekonany 5k za procesor :o ?  Może coś o połowę tańszego a bardzo podobnie wydajnościowego:

https://www.scan.co....ne-140w-cpu-oem

A co do pamięci ram to najlepsze jakie mogę dostać? myślałem, że jakbyśmy wzięli ten procesor i7-7820x to można by było lepsze pamięci wziąć i tutaj moja propozycja na ram:

https://www.morele.n...16gtzr-1118513/

Na razie korzystam z Mayi ale uczę się tez na Unreal Engine, nie Unity  :) 

• 0

#4 BULDOGGG

BULDOGGG

• 638 postów

Napisano 09 lipiec 2017 - 18:38

moim zdaniem taktowanie pamięci nie jest aż takie ważne jak jego ilość ale wiadomo czym wyższe taktowanie tym lepiej,Ja osobiście bym wolał wolniejsze ramy (niższe taktowanie) a 32gb niz 16 gb z maxymalnym taktowaniem

jeżeli uczysz się i twoje prace są ważne dla ciebie to kupiłbym 2x hdd i połączył je w raid1 czyli lustrzane odbicie może być 500gb 7200rpm ale przynajmniej masz 100% pewności że nic ci nie ucieknie.

co do procka do również on może być :) a nawet i7 7700 czy 7700k to już twój wybór.

spokojnie każdy procesor tutaj wymieniony da rade dobrze się sprawić nawet na podglądzie w maii przy renderowaniu używając arnolda(rendering) :)

• 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. 

#5 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31803 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 06:22

Warto poczytać póki co na temat problemów z X299. 

Na jakim dotychczas CPU jechałeś ?

• 0

#6 BULDOGGG

BULDOGGG

• 638 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 10:04

warto doczytać o gwarancji w przypadku płyt głównych to 36 miesięcy to spokojnie nie masz się co martwić o spore temperatury sekcji zasilania itp.

• 0

#7 Myszaku

Myszaku
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 18 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 22:30

Mój aktualny procesor to: Intel Core i7 4790 Quad Core (Haswell, Socket 1150), posiadam wiele dysków SSD(5) i 1 HDD(6TB). Super by było jakby płyta miała 8 sata. Chciałbym żeby nowy procesor był co najmniej 2 razy lepszy niż ten co mam w tej chwili ;/ W razie czego mogę wykroczyć ponad budżet byleby nowy zestaw pracował jak najlepiej. Renderowanie i animacja 3D może zejść na drugi plan. Coraz bardziej podoba mi się pomysł tworzenia gier w Unreal Engine 4 ale nie jestem pewny czy to te same rodzaje wymagań.

• 0

#8 BULDOGGG

BULDOGGG

• 638 postów

Napisano 11 lipiec 2017 - 06:02

tutaj nie chodzi jakie wymagania ma unreal engine czy unity,tylko to co chcesz osiągnąć i na jaką platformę chcesz to robić,jeżeli na Vr (oculus,htc) to musisz zmienić grafikę,jeżeli tego "nie"to spokojnie uciągnie większość projektów.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 5000zł, komputer, renderowanie, modelowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych