Skocz do zawartości

Telewizor do mieszkania ok 4m od ekranu i sporo wymagań


Recommended Posts

Witam

 

Nie orientuje się w nowych telewizorach, a ten ma być dla ojca. Dlatego proszę o pomoc w doborze sprzętu który:

 

1. będę mogł oglądać na nim filmy z YouToube'a (android?)

2. będzie mial Wi-Fi

3. będę z niego zadowolony przynajmniej 5 lat

4. przekątna 42" do 50"

5. cena? czy jest możliwość kupić coś sensownego od 2-2,5 tys zł?

6. rozsądna rozdzielczość (nie musi być 4k :) )

7. czy jest możliwość podłączyć klawiaturę/laptop bezprzewodowo do takiego telewizora? - jeżeli tak, to jest to jeden z argumentów

 

 

Nie chcę przedstawiać swoich propozycji, aby nie ograniczać się w żaden sposób.

 

Tata proponował telewizor Philips 6401 43 lub 49".

 

Będę wdzieczny za informację ile kosztowały sensowny sprzęt który spełniłby Taty oczekiwania, a jeżeli jego cena znacznie przekroczy budżet, to proszę o najlepszą propozycję w cenie którą podałem.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

4 metry to spora odległość od TV, nawet 50 to stosunkowo mało dla tej odległości. Użytkownicy beda wszyscy siedzieli na wprost( maksymalnie 20* odchylenia)? Jeżeli tak to samsung 49ku6400/6450/6470 lub taniej 49ku5572, spełnia wszystkie warunki, a przy tej odległości nie zobaczysz róznicy między fullhd a ultrahd.

Jezeli odchylenie jest wieksze to lepiej cos z matryca ips, ten philips jak najbardziej ok, warto tez zobaczyc panasonica 49dx600 ma nieco lepszego smarta, pomimo tego, że jest ubogi.

Link to post
Share on other sites

Tridefy - dzięki za odpowiedź

 

- może delikatnie przesadziłem z 4m, dzisiaj zmierzyłem i średnio jest 3 może 3,5m.

- wszyscy siedzą na wprost, więc nie ma problemów z kątami

- a co myślisz o Sony KDL43WE750? (czy nie będzie za mały?)

 

i czy nie lepiej kupić tańszy model i zainwestować w soundbar? np. Samsung HWJ355?

Edytowane przez dante_snk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...