Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Dzisiaj że względu na borykanie się ze stutteringiem w gta v postanowiłem

zrobić test mojego dysku i moim oczom ukazał się taki komunikat:

https://zapodaj.net/cbe33a169e7a0.png.html

 

Nie wiem dokładnie co on oznacza

Link do tematu o gta V:

http://forum.benchmark.pl/topic/242634-problem-z-fpsami-w-gta-v/?do=findComment&comment=2383947

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

na pewno zrobiłeś z odznaczoną opcją "quick scan" ? Bo coś szybko ci poszło, myślałem że kilka godzin to zajmie. 

Jeśli wszystko jest na zielono, to zostaje tylko obserwować parametry ( 01, C8 i C6 czy nie rosną, bo dysk i tak jest po gwarancji więc nic nie zrobisz ) 
Musisz być po prostu świadomy, że istnieje możliwość korupcji jakiegoś pliku znajdującego się na dysku, nic mniej, nic więcej. 

Link to post
Share on other sites

 

 

btw czyli w każdej chwili może przestać działać ?
To jest problem z powierzchnią, lub głowicą, czyli dysk będzie działać, tylko jeden, lub 2 pliki mogą być uszkodzone. 


 

A to może jakoś naprawić ten problem ?

najpierw zrób skan opóźnień sektorów MHDD ( najlepiej 2 razy ) aby zobaczyć, czy C6 jest wywołane przez niestabilny, lub wolny sektor ( bo tylko wtedy remap by pomógł ) 
Link to post
Share on other sites

nie wykrywa, czyli przy wyborze dysku jest pusto ?
Jak tak, to musisz po prostu na czuja wbijać po kolei nieparzyste liczby od 6 w górę, czyli 7, 9, 11, 13 zależnie ile masz złącz SATA ( bo on tylko parzyste złącza wyświetla, taka zaszłość z IDE ) 


aż trafisz w dysk którego szukasz. 

Link to post
Share on other sites

Po operacjach, ważne jakie są wyniki skanu, czy są sektory z dłuższym odczytem tkzw. wolne sektory, czy nie. To że jest dalej komunikat z CDI , na żółto niektóre parametry, np. przy C6, nie musi od razu zmienić kolor pomimo że skan czysty. W takiej sytuacji, dalej monitorujesz np. parametry np. 01, C8 , C5, C6 (w CDI zmień w ustawieniach wartość RAW na dziesiętne), oraz po paru dniach nawet jak wymienione parametry nie zmienią wartość RAW, robisz ponowny skan aby zobaczyć wyniki jakie będą.

Link to post
Share on other sites

spróbuj powtórzyć skan i zobaczyć czy liczba się nie zmieniła ( najlepiej w nocy, gdy nie korzystasz z komputera ), bo MHDD też jest podatne na zakłamania ( chyba temat założę za niedługo właśnie odnośnie tego ) 

Ps. Sam mam problem ze skanowaniem dysków o pojemności 4TB jak i 8TB ( skanuje tylko połowę, lub 1/4 pojemności ), myślicie że to przez limit 512B sektorów ? Jak przeskanować cały 4TB lub 8TB dysk pod MHDD ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...