Skocz do zawartości

Rozlączający się Internet LTE. Winny jest DNS?


Recommended Posts

Witam.

 

Otóż od paru dni walczę z irytującym problem. A mianowicie podczas korzystania z internetu nagle się połączenie rozłącza. Dopiero po 1 minucie wraca wszystko do normy. Po 5-10 minutach to samo się powtarza.

 

Korzystam z Internetu LTE od T-Mobile. Nie ma żadnych limitów danych czy ograniczeniach prędkościowych i tp.

 

Router to Huawei B525s-23a z wolnej sprzedaży. Kupiłem go 2 tygodni temu. 

 

Nie wiem  z czym związany jest problem. Pół godziny temu zrobiłem hard reset,ale jednak problem nie zniknął. Dalej to samo.

 

 

Podczas problemu skorzystałem z funkcji "rozwiąż problemy" w zakładce sieci.  I wyszło cos takiego. Może to winowajca wszystkiego...

 

 http://files.tinypic.pl/i/00916/ebf4cb07wvym.png

 

 

 

Może powinienem wprowadzić dane DNS od T-Mobile? Czy to rozwiąże problem?

 

http://images.tinypic.pl/i/00916/ig8ldz2ji9wc.png

 

 

Bardzo dziękuję za pomóc. 

 

Link to post
Share on other sites

Dns możesz zmienić. Albo ręcznie podać serwery operatora lub inne np. z puli OpenDNS czy neustar. Bardziej jednak niż problemy z DNS podejrzewam braki stabilności, których wynikiem jest komunikat o braku odpowiedzi serwera rozwiązującego nazwy domenowe.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Wcześniej nie miałem tego problemu. Teraz zaczął irytować bardzo mnie. Może wina routera nie wiem kurcze. Zapłaciłem za niego 700 zł i teraz takie kwiatki. No nic będe musiał coś zrobić.

Link to post
Share on other sites

Kurcze...

 

To nie możliwe aby internet od tak sobie zanikał. Podczas kiedy mam połączenie z internetem prędkości wynoszą około 35Mb/s. Take więc nie jest tragicznie. Nie rozumiem tylko czemu zanika internet.

 

Wczoraj np. wyjąłem sim kartę i włożyłem do telefonu. Nie było żadnego rozłączania i tp.

Link to post
Share on other sites

Poprzedni router B593 identycznie się zachowywał, dla tego tego kupiłem nowy z wolnej sprzedaży.


Podłączyłem swój stary router B593. Zobaczymy  czy coś nie tak.. Na razie stabilnie.  Choć prędkości małe i nie można agregować pasma.  4G  jest na sztywno ustawiono.

 

Dam znać.

 

Bardzo Wszystkim dziękuję.


ed

 

it//

 

Winny jest router. Od momentu podłączenia B593 ani razu nie przerwało. Pytanie czy naprawiać czy wymienić na nowy zgodnie z prawem rękojmi?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...