Skocz do zawartości

Recommended Posts

"Budżetowy" tzn. do jakiej kwoty? 20 zł? 100 zł? Do komunikacji podczas gry wystarczy Ci zwykły najtańszy sprzęt, nawet mikrofon słuchawkowy. 

Do 50 zł fajnym sprzętem wydaje się być Mikrofon Trust Starzz 16973, dosyć profesjonalny  w dobrej cenie. Jest sporo testów na YT, możesz sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Z klasyków to zalman mic 1.

Tani i sprawdzony. Jakość nie jest jakoś powalająca ale do komunikacji jest w zupełności wystarczająca.

 

 

dosyć profesjonalny  

Profesjonalnie są co najwyżej zrobione zdjęcia. ten mikrofon nie ma nic wspólnego z profesjonalnością. Nie mówię że jest zły ale chyba nie miałeś nigdy prawdziwego mikrofonu w ręce.

Edytowane przez radioland
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziwne że aż tak źle go odbierasz, ale powiedz co rozumiesz przez budżetowy?

Budżetowy jest właśnie zalman i jakość w tym budżecie nie będzie jakoś skrajnie różna.

Co uważasz w nim za tak tragiczne?

 

Ps; poproś o przeniesienie do odpowiedniego działu, więcej zorientowanych osób zajrzy.

Link to post
Share on other sites

Tak do 100-150zł (chyba że coś używanego) mógłbym wydać. To że mnie bardzo słabo słychać, musiałbym przed ustami trzymać cały czas wtedy jest ok, a czy przypnę na słuchawkach czy do koszulki jest bardzo cicho.

Edytowane przez Mikey1902
Link to post
Share on other sites

Gdzie występuje problem? U mnie zarówno na skype, tsie czy w grach (np. cs:go) jest ok. Mikrofon zaczepiony jest na kablu do słuchawek, na wysokości ust. Oczywiście wpięty jest do karty córki, a w ustawieniach karty dźwiękowej w zakładce Desktop Microphone jest wzmocniony na 30 dB. To moja druga sztuka tego mikrofonu (w pierwszej poleciał kabel) i jeśli dobrze skonfiguruje, to nie ma z nim problemu, aczkolwiek nie mówię, że z każdą sztuką tak jest. Być może faktycznie masz wadliwą wersję i trzeba ją zareklamować. 

Link to post
Share on other sites

No ustawiłem tak jak podałeś nie ma za dużych zmian no gdybym go trzymał przed ustami to głośno słychać, czy przypnę na kablu czy na koszulce cicho.

A jakieś alternatywy nie wiem do 100-150zł?

Edytowane przez Mikey1902
Link to post
Share on other sites

Podłącz tego zalmana do innego komputera i sprawdź. To jest budżetówka, która nie ma nic wspólnego z porządnym mikrofonem. Jak cię słabo słychać to obstawiam uszkodzony mikrofon. Tak, to się zdarza. Sprzęt się psuje, nawet "markowy" jak Zalman. Jak nie masz drugiego mikrofonu to wydłub wkładkę z z jakiegoś starego telefonu, walkie talkie czy innego elektrośmiecia. Przylutuj do kabelka jack 3,5mm i będziesz miał jakiekolwiek porównanie.

Link to post
Share on other sites

U mnie to samo, czy przez kartę córkę, czy przez front panel, znajomi narzekają, że mnie strasznie cicho słychać. Będę musiał również spróbować podpiąć pod integrę.

Nie gryzą się ze sobą sterowniki jak używa się jednocześnie i AIM'a i integry?

Link to post
Share on other sites

U mnie to samo, czy przez kartę córkę, czy przez front panel, znajomi narzekają, że mnie strasznie cicho słychać. Będę musiał również spróbować podpiąć pod integrę.

Nie gryzą się ze sobą sterowniki jak używa się jednocześnie i AIM'a i integry?

 

Nic nie ma prawa się gryźć :) Do tego wyrzucając ten CRAP zwany, kartą córką, twój AIM będzie generował dużo lepszy dźwięk :)

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie wkleić kawałek recenzji:

 

... Co do samego extendera wielokanałowego – jego podpięcie pod kartę uaktywnia dodatkowe opcje (niewidoczne na wyżej zamieszczonych ilustracjach panelu sterowania kartą). Jeśli nie chcemy korzystać z extendera, a wolimy panel przedni obudowy – podpinamy go pod bolce oznaczone jako HDA. Blokuje to nam jednak używanie karty-córki w takiej konfiguracji i trzeba mieć to niestety na uwadze. Karta-córka jest w sterownikach widziana jako osobne „urządzenie” i posiada niezależną kontrolę głośności. Można zatem ustawić dla niej osobne natężenie (również dla panelu przedniego, jeśli jest podpięty zamiast niej), zaś pod kartą trzymać inny sprzęt z własnymi tego typu ustawieniami. Karta-córka nie działa równocześnie z kartą właściwą (osobne fizyczne układy dźwiękowe)...

Źródło: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc808/

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

jaki sens jest podpinać do aim sc 808 panel przedni skoro dedykowany wyjście słuchawkowe i rca jest w samej karcie gdzie sens i logika korzystania z panelu przedniego. karta córka jest do obsługi wielu kanałów i mikro nie stereo 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...