Skocz do zawartości

Komputer do obróbki wideo - bez karty graficznej 4k - 4000zl


Recommended Posts

Cześć wam wszystkim,

 

Wertowałem forum w poszukiwaniu wątku podobnego w:  pułapie finansowym i wymaganiach. Przez kopaczy bitcoin-ow ceny są horrendalne i doskonale wiem ze należało by poczekać.

 

Dlatego kieruje moje pytanie do was : 

 

  • Zastosowanie komputera : Codzienna praca word excel, przeglądarka, i najważniejsze stawianie systemu apple pod final cut pro bądź Adobe premiere
  • Maksymalna kwota : 4000 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Do końca tygodnia - 9 lipca
  • Których części potrzebuję : Sama buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : lg 24mp88hv-s 1080p
  • Specjalne wymagania : Chciałbym przygotować miejsce na karte graficzną, kiedy ceny juz opadną, myślałem o dość uniwersalnym Geforce GTX 1060
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne : Tutaj moje pytanie na co stawiać pracując z materiałem 1080p 60klatek/4k ?

 

Dzięki z góry

 

Pozdrawiam 

 

Edytowane przez Cashy
Link to post
Share on other sites

Akurat do premiera nie potrzeba jakieś super wydajnej karty. Bardzo dobrą opcją będą tutaj używanego GPU z allegro. 

 

Jeżeli chodzi o zestaw, to jakiś Ryzen 5 czy 7 z 12 czy 16 wątkami, SSD pod system oraz soft, jak da radę wcisnąć to i SSD pod odczyt i zapis rendera, 16 GB DDR4 i tyle. 

 

Ryzen nie ma integry więc trzeba myśleć nad kartą już na starcie.

Te 4000 zł na sam zestaw bez GPU ? 

Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie jaka jest różnica w wydajności pomiędzy takim ryzen 7 1700 (8rdzeni i 16 wątków) do takiego i7 7700 (4 rdzenie 8 wątków) oczywiście nie mówię tutaj o grach tylko i wyłącznie o programach np do renderingu.

Link to post
Share on other sites

 "It is about 6-8% faster than the Core i7 7700K for exporting and rendering previews - although the i7 7700K can have a sizable advantage for warp stabilize depending on your project resolution and whether you are willing to split your clips into multiple sections."

 

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Premiere-Pro-CC-2017-AMD-Ryzen-7-1700X-1800X-Performance-909/#Exportto1080pH_264

Link to post
Share on other sites

Hej hej,

 

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi, ogólnie myśłalem wydać na calość około 4200, ale przy aktualnych cenach kart pomyślałem że po prostu za jakiś czas dolozę kartę graficzną. Karte graficzną kupioną w bardziej rozsądnej cenie .

 

Wlaściwie nie mam całej budy bo jedyne co mi pozostalo to komputer z 2006 roku bazujący na geforce gt 8600 i jakims quad corze 2.4ghz. Leży nieużywany. 

 

Żadnego grania nie mam w planach póki co, stad pomysl ze moze integra pozwoli przeżyc okres wywindowanych cen :)

Link to post
Share on other sites

1 x Intel Core i7-7700 /3.6GHz, 8MB, LGA1151, BOX/1 x MSI H270 PC Mate /intel H270, LGA1151/1 x Crucial 32GB (2x16GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT1 x NZXT Source 210 (czarna)1 x XFX Core TS 550W 120mm Bronze2 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x Plextor M.2 M8Pe 256GB heat sink

4240zł
 
4 rdzenie / 8 wątków z iGPU na start, 32GB RAM z możliwością rozbudowy, szybki SSD 256GB na NVMe pod system/soft i scratch disk, HDD pod osobny odczyt nieskompresowanego materiału wyjściowego, drugi zaś na zapis gotowego wideo. Obudowa bez cudów, za to sporo miejsca na dyski, zasilacz z dużym zapasem mocy i kompletnym okablowaniem. MOBO na H270 pod ewentualny RAID.
 
Możesz dołożyć kolejne SSD co by mieć osobno scratch disk i projekty, możesz dokupić drugie tyle RAM.
 
Dla lepszej kultury pracy możesz myśleć o cichszym chłodzeniu na CPU, chociażby SPC Fera 3.
Link to post
Share on other sites

Dzieki serdeczne 3ndurek za propozycje,

 

jedno pytanie procesor należy do serii kabylake - czy ten egzemplarz jest również zagrożony podwyższonymi temperaturami podczas pracy?

 

Dzieki serdeczne z góry

Edytowane przez Cashy
Link to post
Share on other sites

Hej ponownie,

 

Chciałbym napisać ze temat do zamknięcia, lecz zadzwoniono do mnie z esc.pl

 

Informując, że nie posiadaja obudowy, kości ram i dysku ssd z radiatorem :(

 

Zaproponowano mi :

 

Corsair DDR4 32GB (2x16GB) 2400MHz CL16 Vengeance w cenie 1049zł
SSD Plextor M.2 M8Pe 256GB w cenie 569zł
obudowy:
SilentiumPC Gladius M35 Pure Black 199zł
Chieftec LF-01B-OP (black) 199zł

 

Pytam o konsultacje bo wierze ze zaproponowano przez Was zestaw był topowym w danym zakresie cenowym :)

 

Dzieki z góry

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...