Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Nie znam się kompletnie na TV ale jestem zmuszony (burzą) do kupienia nowego. 

 

W miejscu na TV mam miejsce na ~55 cali, do telewizora mam 2,5-3m

 

TV podpięty jest do komputera i do głośników a wykorzystywany do jest do netflixa, filmów i gier (żadne fps, wiesiek, teken moral itp)

 

Założyłem sobie: 

-budżet 2,2k,

-wielkość nie mniej niż 46cali,

-rozdzielczość, widziałem, że można w tej cenie 4k znaleźć

-nie ogarniam odświeżania w TV więc nie wiem co chce

 

Wytypowałem takie modele:

 

https://www.x-kom.pl/p/321796-telewizor-44-55-philips-49puh6101-smart-4k-800hz-4xhdmi-usb-dvb-t-c.html

 

https://www.x-kom.pl/p/327377-telewizor-44-55-lg-49uh603v-smart-4k-1200hz-wifi-3xhdmi-hdr.html

 

https://www.x-kom.pl/p/361752-telewizor-44-55-hyundai-uls49ts298-smart-4k-800hz-hdmi-usb-dvb-t-c-s.html

 

Który będzie najlepszy, może inny lepszy. Jeśli jakiś TV za 2400, 2500 będzie o klasę lepszy to mogę dołożyć.

 

 

Link to post
Share on other sites

Podstawowe informacje, w jakich warunkach oglądasz?
W pokoju jest ciemno, czy dość jasno?

Oglądasz wieczorem czy w dzień?
Wszyscy użytkownicy siedzą na wprost telewizora?

A jeżeli nie to odchylenie jest większe niż 20*?
Najlepszy z tych TV jest philips, ale nie robi szału, najgorszy LG.

Edytowane przez Tridefy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To lepiej coś z matrycą VA, 
Samsung 49k5572(bardzo wysoki kontrast), Samsung 50KU6072(ostrzegam przed złymi kątami, brak bluetooth,4K), Sony 48WD655/650(okrojony smart, wysoki kontrast).

650 nie ma tunera satelitarnego.

A jeżeli byś chciał coś lepszego to Samsung ku6400/6470 ma już poszerzona paletę barw co jednak da się odczuć w przypadku Netlixa. 

Oczywiście wszystkie podane telewizory mają niski inputlag, więc do gier jak najbardziej się sprawdzą.

Edytowane przez Tridefy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

hmm dziś polazłem do sklepu i....jaki jest cel podłączania wszystkich tv do splitera 320x240?

 

Samsung ue55k6370ssxxh mi się spodobał. 

 

gość który usiłował naprawić mój stary TV powiedział, że może mi sprzedać UE55f9000 za 2500 ale używany i naprawiany przez niego. Niby wymienił płytę główną na nową i chce dać rok gwarancji i zniżkę na ewentualną naprawę po GW ale to zawsze używany, naprawiany i raczej już stary TV. 

 

Zgubiłem się w tych tv całkiem, mam ochotę iść i wsiąść pierwszy z brzegu ;p

Link to post
Share on other sites

hmm dziś polazłem do sklepu i....jaki jest cel podłączania wszystkich tv do splitera 320x240?

Pracowałem jako promotor jednej z firm produkujące TV, sam zapytałem kierownika sklepu czemu puszczany tak słaby materiał, sam nie wiedział.

k6370 to dokładnie ten sam telewizor co k5572, tyle, że zagięty.

A co do f9000, to był dobry telewizor, ale raczej bym odpuścił jego kupno, jeden z pierwszych wysokiej klasy TV LCD LED, ale obecnie niczym się nie wyróżnia, tym bardziej, że przeglądarka jest na flash'u, a nie na HTML5.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry wybór, pomimo tego że jest to najniższy model samsunga z 2016 roku, nie licząc TV  stylu "retro"(k5100/4100) potocznie nazywane brzydalami, to ten model ma porównywalnie wysoki natywny kontrast od modelu ks9000/8000/7000.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...