Skocz do zawartości

Co poleciacie na rozwijanie Angielskiego?


Recommended Posts

Co polecacie na samodzielne rozwijanie swojego eng.? Myślę, ze mam problem ze słówkami i niektórymi phrasalami które nie występują w filmach czy w necie jako, że dużo uczę sie poprostu z filmów. Z gramatyki z czasami nie mam problemów ale czasami, nie wiem jak to określić, zdarzaja sie jakieś sformułowania których nie rozumiem, może troche phrasale może to cos jeszcze innego. Mój poziom to pewnie coś pomiędzy B2, a C1.

 

Może muszę zacząć cos czytać (i co)? Czy może kupić jakąś ksiażke z ćwiczeniami czy coś jeszcze innego?

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

Duolingo spoko sprawa jak nie znasz absolutnie żadnych podstaw, ale do porządnej nauki angielskiego polecam Jedyny Słuszny Sposób, czyli Fallout 1/2 po angielsku ze słownikiem na kolanach. :D Ewentualnie do tego dorzuć praktycznie każdego klasycznego cRPGa (Baldur, Icewind, Planescape) w języku Szekspira. Kolejnym dobrym ćwiczeniem zdobytych umiejętności jest wykorzystywanie języka na co dzień, tutaj rozumiem pisane/mówione rozmowy z ludźmi zza granicy, zwłaszcza kiedy spotykasz się z różnymi odmianami angielskiego.

Link to post
Share on other sites

Osobiście, jeżeli chodzi o czytanie, to polecałbym zacząć od komiksów w języku angielskim. Ponieważ to co mówią w nich postacie, lub gdy jest opisywane jakieś miejsce masz to bardzo często jednocześnie zilustrowane, co ułatwia zrozumienie tekstu. Nawet jeżeli do końca nie wiesz co jest napisane to jesteś często w stanie domyślić się tego dzięki rysunkom. W internecie jest mnóstwo komiksów, więc nawet nie musisz wydawać kasy na początek.

Edytowane przez Numik
Link to post
Share on other sites

Panowie niestety kiepsko się dogadujemy :( hah xD Filmy, gry, ksiażki to ja tylko eng czytam/gram/ogladam od ja wiem 4 lat, za znajomymi imigrantami też się czasami pogada ale chodzi mi tu o rozwijanie tego daleeeej :P Raz na jakiś czas trafia sie wyrażenie którego nie znam i jak bym miał rozwiazywać testy to błędów sporo robię, może w dalszej przyszłości pomyślę o podjęciu jakiś zaocznych studiów eng ale półki co nie mam takiej możliwości.

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

 

 

Co polecacie na samodzielne rozwijanie swojego eng.?

Rozmowa z osobą władającą tymże językiem (stały kontakt). Na bank masz jakieś zainteresowanie. Przy okazji rozwijania go możesz szlifować język np. udzielając się na forach dotyczących tej tematyki (przy okazji znajdując jakąś osobę do stałych rozmów).

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Może poszukaj jakiś aplikacji, zazwyczaj te wydawane przez BBC mają opcje odsłuchiwania artykułów, a pod tekstem zazwyczaj są zaznaczone trudniejsze wyrażenia. Tak samo fajnie jest poczytać sobie np. 2 artykuły dziennie przykładowo z The Independent i jeśli jakieś słówka budzą twoje wątpliwości to sobie je po prostu wypisz, przetłumacz itp. Ja też często puszczam sobie w tle radio angielskie, żeby się po prostu osłuchiwać, ale myślę, że najlepiej jednak uczyć się rozmawiając. Z duolingło też kiedyś korzystałem, ale do nauki hiszpańskiego. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ojoj widzę temat nadal żyje :o więc powiem, że znalazłem sobie zajęcie rozwijające eng i mogę polecić, tłumaczenie napisów do filmów :)

Raczej oglądanie filmów to jedynie dla początkujących, ja nie czuję żadnego rozwoju oglądając filmy czy czytając po eng, pomijając już w ogóle, że jest to dla mnie naturalne, że jak chcę jakąś książkę przeczytać to czytam w oryginale bo po co tłumaczenie czytać O.o.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...