Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Chciałabym się zapytać jaki router do 100 zł max do 120 zł polecacie ? Chcę aby laptop mógł bezprzewodowo łączyć się z routerem inne urządzenia także, i aby przepustowość była dobra (najlepiej 10/100/1000 ale chyba za taką cenę się nie da). Zależy mi na tym aby było dobre szyfrowanie (AES, WPA2) liczba portów LAN nie ma aż takiego znaczenia bo chodzi o to żeby było jak najmniej kabli. Też mi zależy na tym aby była obsługa 802.11 ac, czy da się coś w tej cenie znaleźć ? Co polecacie

Link to post
Share on other sites

Za ok. 100zł kupisz podstawowy model routera o minimalnej specyfikacji do działania jak D-link RT-ac750 https://proline.pl/d-link-go-rt-ac750-e-wireless-ac750-2-4ghz-5ghz-4xlan-p934041 Tutaj test z benchmarka http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/d-link-go-rt-ac750-test.html

Ograniczeniem jest switch Fast Ethernet, ale model 1000Mbit trudno kupić w tej cenie jako nowy. Ten model nie posiada portu USB.

Link to post
Share on other sites

Netis to konkurencyjny producent dla TP Linka, jednak ze względu na małą popularność tego modelu niewiele można o nim powiedzieć. Model TD-W8961ND jest bardzo podobnym do TD-W8960ND, różnice to inny chipset. Trendchip w 8961ND i Broadcom 8960N. Oprócz tego ten drugi nie ma włącznika zasilania.

Link to post
Share on other sites

Jeśli internet jest dostarczany przez skrętke to tego typu Netis nada się bardzo dobrze. Obsługa sieci WiFi w paśmie 5GHz będzie tutaj mocno pożądana (wiele sieci bezprzewodowych nawzajem interferujących).

Kwestia tylko czy będzie on potrzebny. Operator ma obowiązek zapewnić urządzenie do korzystania z łącza i najpewniej będzie to "kombajn" oferujący WiFi i przynajmniej jeden port LAN Ethernet - reszta może mieć skonfigurowane VLAN-y pod IPTV.

Link to post
Share on other sites

niestety jak dzwoniłam do netii i pytałam o to czy oni mogą dać swój router i żeby przyszedł ktoś od nich i to skonfigurował to pani powiedziała że oni czegoś takiego nie robią ale z tego co czytam teraz o tym netis to jest napisane że konfiguracja jest bardzo intuicyjna więc może sobie jakoś poradzę z tym

Link to post
Share on other sites

Kwestia czy będzie on wykorzystywany. Z zasady jego wydajność w ruterach jest mocno ograniczona i nadaje się bardziej do przesyłania mniejszych plików. W przypadku tego modelu można liczyć na transfer ok. 7MB/s, w porywach do kilkunastu https://www.purepc.pl/sprzet_sieciowy/test_tplink_archer_c2_router_80211ac_w_rozsadnej_cenie?page=0,5

Ogólnie Arher C2 to dobry wybór w swojej cenie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...